Prodej bytu s hypotékou od Hypoteční banky

390
23.6.15 14:30

Prodej bytu s hypotékou od Hypoteční banky

Ahoj holky, není tu někdo, kdo prodával byt s hypotékou (optimálně v době úrokové fixace- ne při její změně) a měl hypotéku u Hypoteční banky? Dělají potíže? A v jaké výši byla sankce (%)? Díky! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.6.15 14:33
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
23.6.15 14:39

Na ten jsem už koukala a nepochopila… Hledala jsem všude možně. Nebo je to těch 5% za každý započatý rok? To by byl masakr jako…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17093
23.6.15 14:51

@Falko11 my to měli u KB a ta chtěla pokutu vysokou. Poradkyně nám říkala, že to je různé, že ta sankce může být AŽ nekolik procent /už si to nepamatuji přesně/ ale že uvidíme, kolik nám stanoví. No a pak přišel dopis a napařili nám to s plnou parádou, měli jsme 4 roky do konce fixace a chtěli skoro 200 tisíc. Když jsme to pak počítali doma, tak by chtěli přesně to, co bychom jim za ty 4 roky ještě zaplatitili na úrokách.

Nejlepší budeš mít, když si požádáš v bance o vyčíslení zůstatku a případné sankce. Můžeš říct, že bys chtěla byt prodat a hypo splatit a přijde ti dopis s přesnou částkou. Když to pak neprodáš, nic se neděje, platíš dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17093
23.6.15 14:53

@Falko11 Ale řekli nám, že kdybychom našli kupce, který by to taky vzal taky na hypotéku a taky od nich, tak že by tu sankci snížili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
23.6.15 14:58

Tak přesně toho jsem se bála. I tak moc děkuji za info! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2032
23.6.15 15:08

Nam sankci odpustili, když jsme si vzali další hypotéku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
24.6.15 08:41

Ahoj, my takto prodávali byt v listopadu a v pohodě.. Jenže my měli výhodu, že nová majitelka od nás převzala hypotéku, protože konec fixace jsme měli asi až za tři roky… Oni dávají potom pokuty za splacení před fixací a tenkrát nám to vyměřili asi až na 300 tisíc :roll: Takže jsme jí za to nechali nábytek a ona si to od nás převzala.. Jinak to pak bylo v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
2.7.15 08:52

Tak jen pro info: Pokud přivedete klienta za sebe, pak sankce je 0% :mavam: teď už jen, aby to odhadli na kolik je potřeba a bude to paráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 09:02
@Falko11 píše:
Tak jen pro info: Pokud přivedete klienta za sebe, pak sankce je 0% :mavam: teď už jen, aby to odhadli na kolik je potřeba a bude to paráda.

Já tu dlouho nebyla. To je fajn, jinak je těch 5% z celkové částky hypotéky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
2.7.15 09:08

Ano 5% za každý i započatý rok. Tak mě potěšili s tou nulou. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
11.2.16 16:28
@Falko11 píše:
Ano 5% za každý i započatý rok. Tak mě potěšili s tou nulou. :pankac:

Mohu se zeptat jak to nakonec dopadlo, přivedla si někoho a nic jste neplatili? Taky to zvažujeme, ale nevím, jaká je šance, že dotyčný bude chtít zrovna naši banku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
11.2.16 16:45

Dopadlo to na výbornou, navíc to byla fofr akce. Fakt spokojenost! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
11.2.16 16:51

Takže jste našli někoho kdo byl ochotný převzít hypo a neplatili žádnou sankci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
22.2.16 10:38
@Jazz27 píše:
@Falko11 my to měli u KB a ta chtěla pokutu vysokou. Poradkyně nám říkala, že to je různé, že ta sankce může být AŽ nekolik procent /už si to nepamatuji přesně/ ale že uvidíme, kolik nám stanoví. No a pak přišel dopis a napařili nám to s plnou parádou, měli jsme 4 roky do konce fixace a chtěli skoro 200 tisíc. Když jsme to pak počítali doma, tak by chtěli přesně to, co bychom jim za ty 4 roky ještě zaplatitili na úrokách.Nejlepší budeš mít, když si požádáš v bance o vyčíslení zůstatku a případné sankce. Můžeš říct, že bys chtěla byt prodat a hypo splatit a přijde ti dopis s přesnou částkou. Když to pak neprodáš, nic se neděje, platíš dál.

tohle opravdu jde? nám řekli, že se sankce vyčíslí až v průběhu transakce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama