"Prodej" na internetu - je to normální? :-)

31361
12.1.21 10:10

"Prodej" na internetu - je to normální? :-)

Dětské oblečení obvykle házím do kontejneru na hadry, protože je toho všude plno.

Ale teď, jak jsou zavřené krámy, jsem si říkala, že by se mohlo někomu hodit.

Naplnila jsem takové ty velké pytle a další to na fb ‚za čokoládu‘ s tím, že se toho chci hlavně zbavit. A okamžitě jsem měla zprávy plně dotazů, jaké jsou to značky, jestli můžu vyfotit jednotlivé kusy, jestli to mužu poslat poštou, jestli jsou na tom fleky a žmolky :zed: Pak se to někdo zamluvil a rozmyslel. :mrgreen:

Kdybych se s tím chtěla crcat, tak to nedávám za čokoládu. :mrgreen:

Příště raději ten kontejner. :zed:

A co vy? Když někdo dává pytel oblečení za nějakou drobnost. Berete ti tak, jak to leží a běží? Nebo prudite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6760
12.1.21 10:17

Raději dávám lidem ve svém okolí nebo jejich známým, protože chování dnešních lidí na netu je fakt neuvěřitelný. Člověku to zabere tolika času a energie, přitom chce někomu pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
12.1.21 10:18

@Bábrdl No jo no…já to házím do těch kontejnerů pro klokánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1384
12.1.21 10:20

Já jsem takhle dávala balil fakt krásných, skoro nenosenych věci na web „za odvoz“. A psala mi spousta lidí, jestli to můžu já jim někam dovézt. Když jsem napsala, že je to za odvoz, tudíž ať oni přijedou a odvezou si to, tak nechtěli. Předtím jsem ten balík dávala ma marketplace i tady, za asi 16 kč za kus a všichni si psali o slevy, o fotit jednotlivých kousků atp (a to jsem to i měla rozfocene, jen je vše, a měla jsem tam. prwsne vypsané kolik čeho bylo a v jakém sta u a velikosti, prostě jsem si fakt dala práci.. ). No teď už na to kašlu, máme u baráku kontejner Klokanku, ten phone nic nechce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
12.1.21 10:21

Já už také nic, buď známým nebo raději kontejner. Já dávala naposledy zdarma aktovku Topgal, byla jen rok nošená, v perfektním stavu, myslela jsem, že by někomu pomohla, a lidem bylo zatěžko si i dojet 5 km a chtěli, abych jim to vozila, chtěli detailní fotografie, pak se zlobili, když jsem nechtěla dělat 10 fotek a dovážet… no jsem vyléčená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31361
12.1.21 10:21
@Annabela11 píše:
@Bábrdl No jo no…já to házím do těch kontejnerů pro klokánek.

To já normálně taky. Ale teď jsem si říkala, krámy zavřený, treba to někomu pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1970
12.1.21 10:22

Já bych rozhodne nevypruzovala, bud bych vzala celej pytel, kdybych ho chtěla, nebo bych ani neodpovídala :nevim:

jako upřímně já takové lidi nechapu, přece když dá někdo pytel věci za čokoládu, tak je (aspon pro me) zcela jasne, že se toho chce ihned zbavit a nechce byt otravovan :lol:

Edit a já vlastně nemám zadne požadavky, ani když něco kupuju :mrgreen: :lol: Proste bud me to zaujme tak, jak to je vystavený, nebo když se mi to nezdá, tak proste ani nereaguji na nabídku.

Příspěvek upraven 12.01.21 v 10:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1776
12.1.21 10:22

Kdyby za to chtěl někdo nějakou vyšší částku tak chápu.
Ale za odvoz příp. za čokoládu bych to neřešila. Přijela bych si proto, dala bych čokoládu a doma už si to roztřídila. Jenže dnes chtějí mít lidí vše až pod nos a ještě budou kafrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4173
12.1.21 10:23

Mám to stejně, ale bohužel nemám nikoho, komu můžu přeposílat věci po dětech (prodávat je nechci, protože máme kočku a sem tam se na tom objeví chlup a to prostě nejde). Takže co jde, to „zničím sama“ rozstříhám na na hadry, úklid, ušijeme si polštářek na zahřívání apod… ten zbytek se mi tu štosuje a nevím, jednou se naštvu a bude kontejner. Ale je to škoda, přece jen…
Tak jedině, že by tu byla nějaká maminka z Pardubic, která nemusí mít ani tu čokoládu.

Přitom já sama mám takovej hrabák taky ráda a ráda bych někoho s dětmi cca 12 + (hlavně teda holčičí paráda, holky mají radši víc na střídačku) na podobnou výměnu.

Ale zažila jsem podobnou peripetii, jak popisuje zakladatelka (a rvačku a hnusné navážení se o to, kdo byl/nebyl první) na značkový kočárek, který jsem dala za pár stovek jen kvůli tomu, že jsme holt hoooodně ojezdili kolečka. A přesto jsem byla terčem útoků, že jedna pipka byla první, druhá nebyla, někdo měl protekci asiii, tak jsem neměla dávat inzerát,… no strašný - nepochopila jsem to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664

Dávám oblečení po dětech kamarádkám, co mají mladší děti. Ty vědí že tam jsou jak super kousky, tak věci na dotrhání na chatě. Když už jsem prodávala, tak větší věci, které se prodat vyplatí i když to trochu trvá. Jinak mě by taky zajímaly třeba značky, protože vím, že některé střihy mým dětem nesedí a jiné ano, tak abych si nepřinesla hromadu věcí a všechny k ničemu. Já takhle dostávám věci od mojí sestry, kde dostanu třeba 10kg pytel a z něj vyberu 3 věci a zbytek je nenositelný (ona ségra dostává podobný pytel od manželovy sestřenice, takže to jsou věci třeba po 5-6 dětech). Upřímně řečeno si to vezmu jen proto, že je to ségra a mám jistotu, že věci jsou vyprané a čisté. Když dětem kupuji z druhé ruky (což moc často není) tak jen věci, kde vidím co si kupuji/beru domů protože mám strach abych si domů s dětskými věcmi nepřitáhla štěnice jako se to nkdysi podařilo mojí švagrové. Taky vzala nenafocený pytel za odvoz, kde paní ho laskavě přinesla až před barák. Teď už je jasné proč. A to švagrová ty věci kupovala v době, kdy prodej po dětech ještě frčel, takže třeba koupila zimní kombinézu za 600 a po roce ji vydražila za 900 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31361
@Šáruší píše:
Já už také nic, buď známým nebo raději kontejner. Já dávala naposledy zdarma aktovku Topgal, byla jen rok nošená, v perfektním stavu, myslela jsem, že by někomu pomohla, a lidem bylo zatěžko si i dojet 5 km a chtěli, abych jim to vozila, chtěli detailní fotografie, pak se zlobili, když jsem nechtěla dělat 10 fotek a dovážet… no jsem vyléčená

Přesně tak. Ještě se budu vypisovat, co je v pytli za značky.

Jedna maminky mi psala, že st se nezlobím, ale její dítě jen značkové věci, protože jsou z bavlny. Chápu… Ale pak ať neodpovídá na inzerát pytel hadrů za čokoládu :mrgreen:

Jedna mi zase napsala, ‚ze by to vzala‘, ale musím se zaručit, že v tom není žádné Pepco. Což fakt nemůžu, je to pytel hadrů. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2993
12.1.21 10:24

Oblečení na holky dávám a dostávám od kamarádek. Takový výměnný obchod. Pokud nechtějí, dávám do kontejneru charity. Opravdu nemám nervy na to, abych přeměřovala každý šev na každém kuse, fotila každý žmolek…
Jednu dobu jsem dávala něco sousedce, v době kdy měla finanční potíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21229
12.1.21 10:25

Chtela jsem se zbavit zachovaleho kola Author a nabídla ho za tisícovku. Prijel chlap, ze si tisícovku zapomněl, ale ze si vezme kolo a litr pak přiveze. Taky jsem na nej koukala jak spadla z višně, takze jsem ho pro ten litr poslala, ze nejsou penize nebude kolo…

My takhle davali detsky kočárek sousedům za cokoladu, no ani tu cokoladu nedonesli, tak jsem pak zbylé veci radeji vyhodila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6849

@Bábrdl mě se daří pěkné veci prodat. Ale dávám to za symbolickou cenu. Naopak, když chci něco z druhé ruky, protože mi přijde zbytečné na měsíc něco kupovat, tak se nestačím divit co lidi za použité věci chtějí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5799

Treba jen tak pytel bych si nevzala, ale rozfocene na hromadce (nez se ti nahaze do pytle).. Takhle jsem to uz nekolikrat brala.. Par ks se mi libilo a zbytek se vzdy unosil…doma v pytli mam obleceni po holce do velikosti 104 a nejak se mi do toho nechce.. Mam to nafocene srovnane, ale ty nervy s tim :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat