Prodejce letenek/zamestnanec aerolinek

152
18.4.20 18:33

Prodejce letenek/zamestnanec aerolinek

Ahoj, zkousim stesti jestli je mezi vami nekdo pracujici v cestovnim ruchu kdo by mi mohl poradit. Pred mesicem a pul mi byly zruseny dva lety a ze zakona jsem mela narok na refundaci. Aerolinky jsem zkousela kontaktovat pres mail, kontaktni formular i Facebook, kde mi nakonec po 3 tydnech odpovedeli. Samozrejme se cukali a chteli udat voucher nebo prebookovani. Prestoze jsem jasne zadala refundaci a psala, ze nemam zajem o rebooking/voucher, odpoved byla nasledujici: Vskutku Marketo, vase lety byly zruseny. Pokud zmenite nazor, muzete zmenit datum pres call centrum nebo akceptovat voucher a link na nej. Popravde to me vytocilo - ani slovem se nezminili o tom, co jsem zadala a na co jsme mela ze zakona narok (ani zadne vysvetleni jako nemuzeme, nechceme, nemate narok), Odpovedela jsem tedy, ze o prebookovani nemam zajem a ze budu cekat zda mi nekdo odpovi na me predesle emaily. Popravde jsem se s temi penezi trochu rozloucila a tak byla za tyden (1.4.) prekvapena kdyz me pres Facebook kontaktovali ze penize poslou zpet na kartu ktera byla pouzita pri nakupu. Maji na to ale 30 - 40 prac. dni. Penize zatim neprisly, zato se 13.4. zmenil zakon a mohou vydavat jen vouchery/rebooking. Zatim me nikdo nekontaktoval, dozvedela jsem se to jen tak mimochodem z FB skupiny nespokojenych zakazniku. Meni se tedy pro me neco? Mohu stale ocekavat penize zpet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3542
18.4.20 18:47

@mavroidis řekla bych, že pokud ti 1.4. potvrdili, že ti vrátí peníze, tak ti je vrátí… zákon by snad neměl platit retrospektivně ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1120
18.4.20 18:54

Já teda nejsem právník a ten zákon jsem nestudovala, ale podle mne se to týká zájezdů a cestovek a letenky kupované u aerolinek do toho nespadají.
Paragraf 2 říká:
Tento zákon se použije na zájezdy s termínem zahájení od 20. února 2020 do 31. srpna 2020.
Podle mne letenka není zájezd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
18.4.20 18:59

@welovefashion Myslim si to same, ale jista si nejsem. Zvlast po tom jak se cukali s refundaci, kdyz na ni jeste byl narok.

@magratka Toto neres, ja ziju v Recku a toto byly recke aerolinky. Ten zakon je od 13.4. platny a aerolinky jsou v nem zahrnuty. Take se na ten zakon zacaly odkazovat. Jsem na Fb ve skupine nespokojenych zakazniku teto aerolinky, kde si sdilime rady, informace a preposilame si to co nam aerolinky odpovedely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38431
18.4.20 19:23

Ja myslim, ze nikdo nevi. Tyto aerolinky byly zrale na bankrot uz par let dozadu, ted kor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1466
18.4.20 19:37

Dělám v cestovním ruchu přes 10 let. O kterou leteckou společnost se jedná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
18.4.20 19:45

@FraDeu Aegean airlines, dekuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1466
18.4.20 19:47
@mavroidis píše:
@FraDeu Aegean airlines, dekuju.

To je mi líto, mám zkušenosti jen s Vuelingem, ČSA, China Airlines.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
18.4.20 20:02

@FraDeu I tak diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu