Prodloužená kultivace - ano nebo ne?

2263
27.1.06 21:33

Prodloužená kultivace - ano nebo ne???

Ahojte holky,
chtěla jsem se vás zeptat, co říkáte na prodlouženou kultivaci. Já mám za sebou už 2× IVF a 1×KET, vždy s prodlouženou kultivací. Při 1.IVF nám na zamražení nic nezůstalo a při 2.IVF jen tři embrijka.
Chystám se na 3.IVF a proto nad tím moc přemýšlím. Nevím, jestli nezkusit zavést embrijka hned druhý den. Taky by nám jistě zůstalo více embrií na zamražení. Doktoři tvrdí, že jsem mladá a zdravá, tak mám pocit, že si to moje tělo musí ty embrijka přijmout samo. Četla jsem taky článek, že tělo špatně přijímá embrijka už v tak vysokém stádiu, tělo se proti cizímu tělesu brání. Samozřejmě určitě je každý případ jiný a záleží i na ostatních faktorech.
Moc vám díky za váš názor a i za vaše zkušenosti. Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
27.1.06 22:15

Ahoj,
my jsme byli 5× na IVF.4× jsme neměli možnost prodloužené kultivace-málo folikul,až na 5-tý pokus jsme měli možnost prodloužené kultivace.A ono to vyšlo.Měli jsme 5 folikulek a z nich po prodloužení zbyly 4 embrijka.Zavedli 2 a 2 dali do mrazáku.
K tomu článku,když jsme se rozhodovali o prodloužené kultivaci,mluvil s námi genetik a jeho názor byl takový,že když uděláme pr.kultivaci,během 4 dní budou vědět,jak embrijka prosperují a kolik se jivh může zamrazit.Riziko při rozmražení-ztráta 10%.Když nepřistoupíme na prodl.kultivaci,zbude víc embrijek na zamražení,ale riziko ztráty je 35-40%.
Ať tak či tak,je tady to riziko pokaždý.Asi jsem Ti neporadila,ale zkus si v CARu popovídat s jejich genetikem.
Nevzdávej to,my už skoro házeli flintu do žita a po 13 letech se to nakonec povedlo.Jsme v 36tt. a máme to za pár.

• Nahlásit
  • Citovat
377
28.1.06 20:34

Kati,
já mám za sebou 1IVF a teď už tu lítá kolem nás 17m zlatíčko.Je to zázrak a ani jsem nedoufala,že to vyjde hned na první pokus,ale člověk tomu musí vnitřně pozitivně věřit.
Prodlouženou kultivaci jsme měli,doporučili nám to v CARU a vysvětlili to tak,že za ty 4 dny se podle vývoje zjistí,jaká emryjka jsou silná a mají šanci.Ani jsme se nerozmýšleli,bylo to hned jistý,že do toho jdem.Já měla 12 folíků,10 se oplodnilo a po prodloužené kultivaci zbyly jen 2 nejsilnější a zavrtalo se jedno.Věřím,že PK má smysl a nám moc pomohla.
Držím palečky.Naďa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
29.1.06 09:08

Holky,
moc díky za vaše názory, vypadá to, že jste všechny pro.
Jen mě zaráží, že jsme měli u každého IVF prodlouženou kultivaci, embrijka ve stádiu blastocysty byly podle doktorů předpisové, prý jak z učebnice, i embrioložka mám dávala víc jak 50% na uchycení.....byla jsem přesvědčená, že to vyjde. A to už se nám stalo 2×. Dr. říkal, že podle jejich statistiky bych už měla být těhu. Tak nevím, ještě se s ním poradím a řeknu mu svůj názor. I tak vám moc díky. Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.1.06 10:06

Ahoj,
ještě mě došlo.Když jsem byla na posledním transferu ,byla tam holčina,která na tom byla podobně jako Ty.Embrijka pokaždý perfektní,přesto se neujala.Poslali jí na genetiku a zjistili,že má jakési protilátky,které způsobují,že tvoje tělo embrijka vypudí.Vim,že se s tím léčila než šla na další cyklus,ale bohužel nevim,jaký byl potom výsledek.
Držim pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
2263
31.1.06 11:22

Ahoj Novoborko,
jsi hodná, že na mě myslíš. Já ale už byla i na genetice a vše O.K. Ale v nejbližší době jdu na laparoskopii, tak snad bude taky vše v pořádku, ještě jsem ji nepodstupovala, protože je u nás problém na manželově straně, ale mám strach, ale nebylo něco i u mě. Ptala jsem se Dr. a prý máme všechny testy hotové a v pořádku, ale samozřejmě se ještě ujistím, taky mě napadlo se zeptat na protilátky.
Ještě jednou díky. Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
1.2.06 11:20

Ahoj Kati, zdravím tě z lázní. Mám se dobře. Jak víš, i my s manželem se chystáme na svůj 3. pokus.
Prodlouženou kultivaci nám doporučili i v Brně, kam teď jezdím. Až po několika dnech se dá říct, které embryo má šanci na uchycení. Ne všechna embrya jsou vhodná na zmrazení. Podle jejich vývoje se dají vybrat ty nejkvalitnější.
I když maminka otěhotní přirozenou cestou, její embryo do dělohy přichází až za několik dní.
Některá embrya se totiž po dvou dnech můžou přestat dělit. Myslím si proto, že je lepší počkat pár dní a dostat opravdu jen ta nej. Ale zkus se o tom poradit s doktorem, ten ti určitě pořádně vysvětlí.
Kati, měj se moc krásně a hlavně buď v pohodě. Tady v lázních je spusta holek, které jsou na tom podobně jako my. Všichni nás taky ujišťují, že dobrá psychika je základ úspěchu. Měj se moc krásně a až budeš mít čas a chuť, určitě napiš. Budu moc ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
2.2.06 09:35

Ahoj Misinko,
vypadá to, že ti lázně prospívají. Je to fajn, aspoň přijdeš na jiné myšlenky, když uvidíš, že v tom nejsme sami!
Užívej si to!!! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3826
16.2.06 09:49

ahoj holky, četla jsem vaši diskuzi.
Já mám za sebou 1.IVF,které se vydařilo,bohužl těhotenství skončilo v 9tt ZT-
Chci jen podotknout,že jsem po revizi sbírala informace,co udělat pro to,aby se to neopakovalo a chtěla jsem jít na genetiku a imunologii. Můj doktor mi řekl,že na genetiku ano,ale na imunologii není třeba,když jsem otěhotněla na 1.pokus a drželo se to!

Proto myslím,že když je takto více nezdařených pokusů,že by se mělo na tu imunologii. Sice se na ni dost čeká,prtoože jsou tam návaly,ale vyplatí se to!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
12.12.11 10:25

Ahojky HOlky, poradite mi prosim? Mame PK.. je to treti den, a ze 6ti uz nam zustaly pouze 3 embrya… transef by mel byt ve stredu, myslite,ze je nejaka sance, ze by to vyslo? diky mockrat.. a vsem preju jenom to nejlepsiiiiiii!!!!!!!! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8431
12.12.11 10:39

MajaKanka

MajaKanka píše:
Ahojky HOlky, poradite mi prosim? Mame PK.. je to treti den, a ze 6ti uz nam zustaly pouze 3 embrya… transef by mel byt ve stredu, myslite,ze je nejaka sance, ze by to vyslo? diky mockrat.. a vsem preju jenom to nejlepsiiiiiii!!!!!!!! :)

Když už do teď vydržely určitě to zvládnou,neboj a věř jim :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
12.12.11 11:23

Dekuju mockrat !!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10872
12.12.11 12:09

My jsme poprvé čekali až na 5 den, zbyla nám nakonec jen 2 embrya - podruhé jsem šla na transfer už 4 den - to jsme měli ještě embrya 4 a dvě už mají 19m a zrovna spinkají!!! Doporučuju si denně volat a domluvit se individuálně… U nás to tak šlo - prostě jsem si volala denně a čtvrtý den mi embryoložka řekla, že už jsou jen 4 a jestli chceme, že by doporučovala ET už ten den!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
12.12.11 12:25

A myslis,ze by to slo? Zitra se ji optam, jak ji zavolam. JInak gratuluji !!!! Musi to byt radost !!!:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10872
12.12.11 12:27
MajaKanka píše:
A myslis,ze by to slo? Zitra se ji optam, jak ji zavolam. JInak gratuluji !!!! Musi to byt radost !!!:)

Není důvod, aby to nešlo… Ty jsi klient!!! Ty to platíš… a platíš stejnou částku,, ať už jsou kultivovány 4 nebo 5 dní.. .na tom už nezáleží :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama