Disfunkční děloha, pomůže duphaston?

109
20.1.06 12:56

Duphaston

Ahoj Holky,
mám problém s disfunkční dělohou. Lékař mi napsal na jeden měsíc DUPHASTON. Absolutně nevím co mám teď čekat. Máte s tím některá zkušenost? Díky Radja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

367
20.1.06 13:43

ahojky,nevím,zda ti poradím,ale Duphaston jsem brala první tři měsíce těhotenství,na udržení.Doktor ti měl k tomu dát takovou brožurku kde si to všechno přečteš.Je to přípravek který obsehuje přirozený hormon a používá se v těhu,ale i v přechodu apod.Myslím si,že napomáhá vyrovnat hladinu hormonů v těle kde ta hormonální souhra není ok.měj se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
20.1.06 14:03

Čauky, něco o tom léku:

http://solvay-pharma.cz/…/genykologie

Na měsíc je to zvláštní doba, asi chce napřed vidět, co to s tebou udělá. Brala jsem podobný lék a v pohodě, tak snad bude všechno dobré :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
20.1.06 14:04

Já jsem ho brala cca 3 týdny když jsem v 6tt začala špinit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
23.1.06 09:13

Můžu se jen zeptat? Je tady někdo, kdo i přesto, že bral Duphaston, otěhotněl? Na porodnici.cz ho moc nechválí, tvrdí, že může nabourat (zhatit) ovulaci. Mně ho napsal Dr. kvůli upravení cyklu (mám jinak šíleně dlouhé cykly a nepravidelné) a k tomu beru clostilbegyt, tak si říkám, jestli to vůbec k něčemu je. Prostě mě zajímá, jestli někomu ten Duphaston napomohl k otěhotnění? To, že se dává v počátku těhu na udržení, to vím, ale takhle „normálně“ (u snažilky), jestli pomohl? :lol: Děkuji za odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.06 09:55

:lol: ahoj holky,
brala jsem Duphaston 2 měsíce a po roce a půl snažení jsem otěhotněla,byl mi indikován z důvodu nepravidelného cyklu a brala jsem ho ještě zpočátku těhotenství.Takže to bylo vpohodě.Přeju hodně zdraví!!! :D Pavla a Tobiáš

• Nahlásit
  • Citovat
5525
23.1.06 10:51

Lio, podle me muze nabourat ovu, jen kdyz se bere pred ni v prvni pulce cyklu, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.06 10:52

Duphaston

Duphaston jako analog ženského progesteronu má význam v poovulační-sekreční fázi cyklu. Připravuje dělohu a vůbec celý organismus na přijetí oplozeného vajíčka. Podporuje funkci žlutého tělíska, které je nutné k udržení těhotenství, dokud jeho funkci nepřevezme placenta. Je třeba, aby byl progesteron v rovnováze s dalšími ženskými hormony, estrogeny. Ty naopak řídí fáze cyklu před ovulací a též samotnou ovulaci. Takže pokud jsou dávky Duphastonu řádně upraveny a nepřesahují individuální pořeby, je jeho podávání zcela namístě. A to jak za účelem otěhotnění, tak pro udržení ranných fází těhotenství. Držím Vám palce! S.

• Nahlásit
  • Citovat
109
24.1.06 11:10

Duphaston

Děkuji holky za pomoc, doktor mi ho předepsal na další měsíc, snažíme se už devátým měsícem a jsme už nervózní, nastala doba kdy už si to začínám brát. Tak snad mi pomůže dosáhnout kýženého jiného stavu. Radja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
24.1.06 11:20

Re: Duphaston

AHOJ holčiny,

co se týče Duphaston tak ten jsem užívala od první kontroly u dr. až do 10 týdne těhu. Nyní mám za sebou uz první trimestr a jsem ve 13 týdnu, dr. mi ho předpsal pro jistotku, vloni jsem v měla zamlkly potrat v 9 tt. Současné těhu zatím velmi dobře probíhá :))))

Duph. je opravdu dobrý lék, nemohu si ho vynachválit

Mischiina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.1.06 12:46

Duphaston

ahoj brala jsem duphaston rok a pul kdyz jsem nemohla otehotnet a ted jsem tehotna a duphaston beru dale ted ho beru trikrat denne ale doktor rikal ze ve 20tt ho vy:,–(ime tak zaplatpanbuh je to docela draha zalezitost :(

• Nahlásit
  • Citovat
1719
24.1.06 14:21

Holky těhulky, ale i ostatní, co berete Duphaston, jaké máte dávkování? Mně ho Dr. předepsal od 13. DC do 25. DC, dvakrát denně, ale to mi přijde divný, protože to může nabourat OVU? Takže jsem si to upravila na od 16. DC do 26. DC. Co si o tom myslíte? Jak nejlépe dávkovat? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
24.1.06 14:49

No já tedy nevím, jsem asi srab, ale řídím se vždy přesně pokyny mého dr. Takže když mi řekne dávkování, přesně ho dodržuji, myslím, že co se týče hormonů, tak je to také důležité. Také myslím, že každá jsme jiná, máme trochu jiný cyklus a tak náš dr. by měl vědět nejlépe proč tak činí a dávkuje. Také záleží z jakého důvodu se má lék užívat. Já jsem začala s Duphastonem minulý cyklus, brala jsem ho kvůli tomu, že jsem neměla vůbec žádný cyklus a o mimi se snažíme skoro 4 roky, gyndr. mi minulý měsíc tedy na:,–(ila Duphaston od 13. DC a končila jsem 21. DC. Hned po vysazení jsem druhý den dostala MS, tedy 23. DC, pak jsem volala gyndr., byly jsme tak domluvené, že pokud přijde MS, tak se mám ozvat a podle toho naplánujeme braní další dávky v cyklu, podle toho mi tedy upravila dávkování v dalším cyklu (tento měsíc) na 18. DC až 26. DC. Dobrala jsem Duphaston v sobotu a pořád ještě MS nepřišla, ale už týden cítím bolesti jako před MS, no uvidíme. Zkouším si tento cyklus měřit poprvé i BT, tak uvidíme, teď mi klesla, takže to asi nevyjde. Až MS dorazí tak mám zajít ke své gyndr. a dohodneme se na další léčbě, dostanu ještě léky na přivolání ovulace, tak uvidíme.

Každopádně já svému gyndr. věřím a tak by tomu mělo být. Myslím, že nic nedělá bezdůvodně a pokud jeho léčbu zpochybňuješ, tak bys to s ním měla probrat, aby ti vysvětlil proč právě takové dávkování. Jinak já beru Duphaston 2×1.

Přeji všem brzké těhulkovství a těm, které už jsou těhotné brzké držení zdravého mimíska v náručí!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
24.1.06 14:52

Ahojky,
mne Dr. napisala Duphaston a naordinovala ho brat 14-24 den,takze 10 dni,rano a vecer,a pretoze viem,ze spravne by sa mal brat az po ovulacii(ale ako zistit,ci OVU prebiehla?a mozem na:,–(it Duphaston od strnacteho dna?Oni ho proste standartne predepisu podla tabulkovej menstruacie,co je 28 dni,takze predpoklad ovulacie ma byt den strnacti,ale co ked ma niekto cykli 30 dnove a dlhsie a OVU prichadza az neskor?)Takze ja sa snazim sledovat hlien a BT a podla toho zistit priblizny den OVU a hned potom zacnem brat Duphaston a beriem ho 10 dni.
Mna by este zaujimalo,ci niekto dostal mesicky aj pri brani Duphastonu alebo ho musel vy:,–(it a MS sa dostavila az po vy:,–(eni.
Vsetkym drzim palceky,aby sa k nim co najskor mimisek nastahoval.
Juliska. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
24.1.06 14:52

Lioness,já jsem brala Duphaston,protože jsem nemohla otěhotnět.Nedozrávala mi děložní sliznice a netvořilo se žluté tělísko(snad to píšu dobře).Brala jsem ho určité dny cyklu,už si nepamatuji přesně které,ale nějak kolem ovu.
A výsledek mi právě usnul v chodítku.Otěhotněla jsem asi měsíc a půl po nasazení a brala jsem ho do 16týdne.
Bohužel jsem po něm před těhu dost přibrala a nemůžu se těch kil zbavit:-(,ale stálo to za to:-)

Holky mám doma balení Duphastonu.Má záruku do 7/2008,kdo máte zájem pošlu za poštovné.

Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama