Prolaps pochvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Goni
Kecalka 361 příspěvků 06.06.17 13:39

@cverunka jej, ty jsi ale odvazna! Ja bych dalsi tehu uz neriskovala…

Jsem ted 5 mesicu po porodu a citim se strasne. Dole je to nehezke a mocak a streva nefunguji jak by meli.

A ty chces rodit normalne? Ja bych teda uz jedine cisarem.

Anonymní  06.06.17 17:03

Já si to u sebe taky objevila po 4. porodu :? Cvičení na to nepomáhalo. Paradoxně se mi to zlepšilo po 5. porodu, kdy jsem začala cvičit znovu zviky na pánevní dno (zatahování) hned den po porodu, cvičila to celé šestinedělí a je to o 80procent lepší než po tom 4. porodu.
Anonymka zlepšená

cverunka
Ukecaná baba ;) 2014 příspěvků 06.06.17 17:26

@Goni Asi po 3 letech od prvního porodu se to hodně zlepšilo, prostě je to fakt dlouhodobá záležitost. Naučila jsem se šerřit, když cítím, že to není ono, vím, co mi nedělá dobře… Pomohlo mi cvičení, ale spíš posílení celého těla, ani ne tak cvičení na pánevní dno. Hodně je to v hlavě, i když jsem si to dlouho nechtěla připustit.
Takže jsem se po 4 letech odhodlala zkusit další těhotenství. Rodit bubu přirzeně, pokud to půjde, třeba budu litovat, nevím, ale říkám si, že než být zmrzačená dole a ještě i na břichu… Kamarádka má po císaři srůsty a má s tím docela problémy, tak jsem nějak dostala strach.

tuctuc
Povídálka 22 příspěvků 14.06.17 13:14

Děvčata, já mám operaci za sebou teď 3 měsíce a nemohu si to vynachválit, jsem šťastná, že jsem do toho šla. Chtělo to hodně odvahy a vybrat dobrého zkušeného lékaře, což se povedlo. Zkvalitnilo mi to život.

Anonymní  14.06.17 16:45

@tuctuc můžu se zeptat v které nemocnici jste byla a v čem zákrok spočívá? Když jsem se kdysi ptala lékařky, co s povolenou zadní stěnou (po porodu tam mám přetrhaná nějaká „ramínka“ a stěna se boulí, tak říkala, že operačně tam vkládají nějakou síťku na zpevnění, co tam vroste. ale znamená to v případě následného porodu císaře. Což teda nechci.

lucillee
Echt Kelišová 8123 příspěvků 14.06.17 16:53
@Anonymní píše:
@tuctuc můžu se zeptat v které nemocnici jste byla a v čem zákrok spočívá? Když jsem se kdysi ptala lékařky, co s povolenou zadní stěnou (po porodu tam mám přetrhaná nějaká „ramínka“ a stěna se boulí, tak říkala, že operačně tam vkládají nějakou síťku na zpevnění, co tam vroste. ale znamená to v případě následného porodu císaře. Což teda nechci.

Mne zase rikal muj gynekolog, ze na operaci az po porodech a ze sitka se uz koc nepouziva, delala neplechu, posouvala se…pry u mladych zen se sitka nedava :nevim:

tuctuc
Povídálka 22 příspěvků 14.06.17 19:26
@Anonymní píše:

Byla jsem ve fakultní nemocnici Ostrava, doktor Gartner. Nejdůležitější je dobrý lékař, jeho zkušenosti. Mě nedělali síťku, ale to je hrozně individuální. Dělali mi přední a zadní poševní plastiku, zúžení poš. vchodu a celkovou rekonstrukci. Někomu při tom všívají tu síťku, někomu berou dělohu… Ale teda je blbost na to jít a pak chtít rodit vaginálně, to se samozřejmě vylučuje - vše by ten porod zničilo.

tuctuc
Povídálka 22 příspěvků 14.06.17 19:27
@lucillee píše:
Mne zase rikal muj gynekolog, ze na operaci az po porodech a ze sitka se uz koc nepouziva, delala neplechu, posouvala se…pry u mladych zen se sitka nedava :nevim:

Máš pravdu, že raději až po porodech, jinak to trochu postrádá smysl… Ta pochva je prostě potom jako nová a porod by ten výsledek zničil. Síťky se stále používají, ale je to až další fáze, když je ten stav úplně katastrofální. U mě bylo nezvyklé, že mi dělali obě stěny pochvy zaráz, měla jsem je propadlé obě. Teď jsem jako v patnácti…

lucillee
Echt Kelišová 8123 příspěvků 14.06.17 19:43

@tuctuc to je super, ze se citis dobre :potlesk: je skvele cist o pozitivni zkusenosti…ja si davam cas, jsem moc brzy po porodu a vycerpam nejdriv vsechny moznosti a cesty bez operace… Muzu se zeptat jak dlouha byla rekonvalescence, jaka omezeni? Predem diky

tuctuc
Povídálka 22 příspěvků 14.06.17 20:43

@lucillee Rekonvalescence 8 týdnů, měla jsem to velice rozsáhlé. Na některých plastických chirurgiích slibují 4 dny doma a pak do práce, to je hrozná blbost. To možná, když je to drobná kosmetická úpravička. Mě to teda celé přešili (vytnuli starou jizvu po nástřihu špatně zašitém až k čípku), rozřízli pochvu na obou stranách a udělali nový „tunýlek“. Pak nějak zvenku to doladili, zúžili o hodně atd. Operovali to 50 minut. Jsem dva roky po druhém porodu. Od operace to jsou 3 měsíce. Nelituji, jsem happy, doporučuji moc. Měla jsem to zdarma, protože mě to předtím vadilo i zdravotně (zácpa, bolest, nepohodlí, tlak, nemožnost běhat). Po operaci to bolelo opravdu hodně. Nemohla jsem ani chodit, ani stát, sedět. A to asi týden. Pak to začalo být lepší a lepší, brala jsem wobenzym a mazala. Napřed to teda na pohled vypadalo strašně, ale teď je to jako v 15, opravdu zcela nové a krásné. Už běhám, jezdím na bruslích, dělám cokoliv.

lucillee
Echt Kelišová 8123 příspěvků 14.06.17 21:00

@tuctuc :palec: :palec: :kytka: To je fakt super! Myslím, že jsi tím spoustě holek dala naději, že i když je to „všechno špatně“ že operace může úžasně pomoct…a předpokládám, že by to mělo již vydržet, že? Jsou tam nějaká rizika, že se to vrátí? Pokud bys neabsolvovala porod samozřejmě…já třeba žádné zdravotní komplikace v podstatě nemám, spíš ta estetika :roll: prolaps zadní stěny mi nedělá problémy, snažím se to namakat, jsem teprve 5m po třetím vaginálním porodu…

Anonymní  25.09.17 09:05

Ahoj holky, teda, jak to tady čtu, tak moc radost nemam. Ještě je tu nikdo další, komu se to po operaci nevratilo?
Já mám 2 roky po porodu a 1 dite. Prolaps dělohy i pochvy. Cvičení nic nezměnilo, ale ja to mám asi extra špatný, byla jsem po porodu cela uvnitř roztrhana, všude. Navíc zvonem vytáhli dělohu. Nešlo jinak, bysme tam jinak ja i mimi nepřezili :(
Každopádně ted resim, jestli zkusit to zaveseni síťkou a plastiku, nebo uplne odstranění dělohy a pak někdy ještě plastiku. Na odstranění se vic bojím. 2 doktoři me ženou na odstranění. Deti už po tom všem stejne nebudu moct mit. A 2 doktoři me zas posilaj na to zaveseni. Takže rozhodování me neulehčují :( obě operace mají výhody i komplikace :( většina z vás tu psala, že to zaveseni je zbytečný, že se to vrátí. :,(
Je tu někdo, komu to dlouhodobe vydrželo? :think: :kytka: :mavam:

Goni
Kecalka 361 příspěvků 25.09.17 20:14
@Anonymní píše:
Ahoj holky, teda, jak to tady čtu, tak moc radost nemam. Ještě je tu nikdo další, komu se to po operaci nevratilo?
Já mám 2 roky po porodu a 1 dite. Prolaps dělohy i pochvy. Cvičení nic nezměnilo, ale ja to mám asi extra špatný, byla jsem po porodu cela uvnitř roztrhana, všude. Navíc zvonem vytáhli dělohu. Nešlo jinak, bysme tam jinak ja i mimi nepřezili :(
Každopádně ted resim, jestli zkusit to zaveseni síťkou a plastiku, nebo uplne odstranění dělohy a pak někdy ještě plastiku. Na odstranění se vic bojím. 2 doktoři me ženou na odstranění. Deti už po tom všem stejne nebudu moct mit. A 2 doktoři me zas posilaj na to zaveseni. Takže rozhodování me neulehčují :( obě operace mají výhody i komplikace :( většina z vás tu psala, že to zaveseni je zbytečný, že se to vrátí. :,(
Je tu někdo, komu to dlouhodobe vydrželo? :think: :kytka: :mavam:

Ja ti tedy neporadim, jen muzu sdilet zkusenost jedne maminky, ktera mela velkou cystokelu. Ma za sebou 2 operace. Prvni byla se sitkou. Po dvou letech to zacalo zlobit, nejak se to s tou stenou nesrostlo. Takze ji sitku vydelali a udelali novou operaci, pri ktere odrizli orebytecnou tkan te predni steny. Tak s tim ted zije asi uz dva roky a pry zatim ok.

Ale…asi bude rozdil mezi sitkou na predni strane pochvy a pod delohou. Mozna to pod delohou drzi lepe, nebo to ma jine vyhody/nevxhody…

Rozhodovani ti nezavidim. Odebrat delohu si ale muzes nechat i pozdeji, kdyz by sitka nepomohla. Na druhou stranu bys mozna musela poddtoupit dalsi operaci. Zalezi na tom, jak slozite zavedeni a pak pripadne ostraneni te sitky je…

Jak jsem rekla, neporadim, ale par podnetu k premysleni jsem ti snad dala. :mavam:

Anonymní  14.11.17 19:33

Ahoj, chtela bych obnovit diskuzi. Prosim, cekam 2. dite, ted 2.trimestr a po prvnim porodu mam prolaps steny pochvy, urcite te zadni, predni mozna taky, nevim. Cvicila jsem po porodu a trochu se to zlepsilo, ale nic zavratneho, spis jsem se s tim naucila zit. Jenze ted se hrozne bojim o mimco. Bojim se uz chodit na wc, protoze mi pri zatlaceni vse z pochvy vyleze, strasne. Potrebu poradne ani nejde vykonat, rukou si musim drzet predek ( omlouvam, ze asi je to nechutne :( ). Prosim, mel nekdo stejny problem, da se takto dite vubec donosit? Vubec si nedovedu predstavit az bude mnohem vetsi a tezsi :,(. To budu muset jen lezet? A jak je to po porodu? K doktoru se chystam, ale radsi bych vedela i pripadne zkusenosti jinych…Omlouvam se za anonym, stydim se…

Anonymní  14.11.17 20:19
@Anonymní píše:
Ahoj, chtela bych obnovit diskuzi. Prosim, cekam 2. dite, ted 2.trimestr a po prvnim porodu mam prolaps steny pochvy, urcite te zadni, predni mozna taky, nevim. Cvicila jsem po porodu a trochu se to zlepsilo, ale nic zavratneho, spis jsem se s tim naucila zit. Jenze ted se hrozne bojim o mimco. Bojim se uz chodit na wc, protoze mi pri zatlaceni vse z pochvy vyleze, strasne. Potrebu poradne ani nejde vykonat, rukou si musim drzet predek ( omlouvam, ze asi je to nechutne :( ). Prosim, mel nekdo stejny problem, da se takto dite vubec donosit? Vubec si nedovedu predstavit az bude mnohem vetsi a tezsi :,(. To budu muset jen lezet? A jak je to po porodu? K doktoru se chystam, ale radsi bych vedela i pripadne zkusenosti jinych…Omlouvam se za anonym, stydim se…

Jsem potřetí těhotná a taky cítím, že mám všechno vyhřezlý ven. Po porodu plánuju magnetické křeslo na posílení pánevního dna.
Teď se mnou chlap nespí, ani se mu nedivím. Kdo by takovou hrůzu chtěl že

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm pomocníků, které byste měla mít v kabelce, když jste mimo domov

Dámská kabelka je opředena mnoha mýty. Je to všestranné úložiště s kapacitou... číst dále >

Nejlepší investicí v životě je vzdělání

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká investice přinese vašim dětem největší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Některé pomůcky pro děti zpomalují jejich vývoj, raději se jim vyhněte

Rodiče jsou ochotni do nejrůznějších hraček, potřeb a dalších věcí pro své... číst dále >

Angína si hledá oslabené jedince. Když vás dostane, k lékaři musíte

Oteklé mandle, bolest v krku při polykání, někdy i problémy s dýcháním.... číst dále >

Reklama