Reklama

Pronájem bytu a vystěhování neplatičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

habina
Kecalka 129 příspěvků 29.08.18 20:31
Pronájem bytu a vystěhování neplatičů

Chceme pronajímat byt a ráda bych se zeptala jak ošetřit smlouvu, když by nájemci neplatili tak aby jsme je mohli vystěhovat. A případně když by tam měli trvalé bydliště tak jestli jim ho můžeme zrušit v případě nějakých problémů. Všude akorát slyším, že to je velký problém. Má s tím někdo zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

TMana
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 29.08.18 20:37

Váš právník nefunguje? Google nefunguje?
Třeba něco pro začátek:
 https://www.mesec.cz/…yklidit-byt/

Alkata
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 29.08.18 20:40

Asi te to překvapí, ale je s tim problem.

pikola
Neúnavná pisatelka 19045 příspěvků 29.08.18 20:45

Nechci tě strašit, ale pokud narazíš na odolného jedince, tak smlouvou to neošetříš nijak. Sama od sebe když tam bydlí jim bydliště nezrušíš. Takže zbyde jen dobře vybírat a mít štěstí.

habina
Kecalka 129 příspěvků 29.08.18 20:47

Tak to právě jsem všude tyhle negativní zprávy četla, ale přece jen jsem zkusila jestli náhodou někdo na nějakou fintu nepřišel ;-) Takže asi musí člověk jen doufat :-(

TMana
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 29.08.18 20:58

Finta existuje, já mám např. známého z Albánie, který za peníze udělá cokoli. V právním megabordelu, který se nazývá Česká republika, je vymahatelnost práva téměř nulová.

habina
Kecalka 129 příspěvků 29.08.18 20:59

Ještě mě napadla jedna varianta. Co takhle dát smlouvu na dobu určitou? Třeba 3 měsíce? Má to nějaký vliv? Řeší to náš problém?

elan
Kecalka 201 příspěvků 29.08.18 21:14

požadovat cca 3 měsíční kauci a nechat si v nájemní smlouvě podepsat od nájemníka, že trvalý pobyt mu bude dán jen s písemným souhlasem pronajímatele.

elan
Kecalka 201 příspěvků 29.08.18 21:19

a smlouvu dát nejdříve na 3 měsíce a pak se uvidí

pikola
Neúnavná pisatelka 19045 příspěvků 29.08.18 21:20
@habina píše:
Ještě mě napadla jedna varianta. Co takhle dát smlouvu na dobu určitou? Třeba 3 měsíce? Má to nějaký vliv? Řeší to náš problém?

Měla jsem člověka v bytě, smlouva doběhlá, v bytě policajti a nehlo to s ním. :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 42551 příspěvků 29.08.18 21:24

No, asi nenajdeš moc perspektivních nájemníků, kteří budou chtít pronájem s tím, že to můžeš za tři měsíce utnout. Do smlouvy si můžeš dát cokoliv, ale trvalý pobyt si mohou zřídit i bez tvého souhlasu. Mně zatím asi zabírá jediné - dostatečně se modlit, věřit a mít kliku. Pronajímatel je prostě ve velké nevýhodě v mnoha ohledech.

vilda1
Kecalka 364 příspěvků 29.08.18 21:37

Jediné co trochu pomáhá, je kauce 3 měsíce, to odfiltruje ty nejhorší. Nicméně legálně vystěhovat neplatící nájemníky je reálně cca na 18-24 měsíců, během kterých nejen že neplatí nájem, ale ještě za ně platíš elektřinu, vodu a služby. Ve smlouvě můžeš mít co chceš, ale zákon je nad nájemní smlouvou a tam je jasně dané jak máš postupovat včetně lhůt. Good luck.

Janli
Kelišová 5622 příspěvků 9 inzerátů 29.08.18 22:40
@ugluk píše:
No, asi nenajdeš moc perspektivních nájemníků, kteří budou chtít pronájem s tím, že to můžeš za tři měsíce utnout. Do smlouvy si můžeš dát cokoliv, ale trvalý pobyt si mohou zřídit i bez tvého souhlasu. Mně zatím asi zabírá jediné - dostatečně se modlit, věřit a mít kliku. Pronajímatel je prostě ve velké nevýhodě v mnoha ohledech.

Divila by ses. My dáváme takové smlouvy s automatickou prolongací. Zatím je více potenciálních nájemníků než bytů :) .

vilda1
Kecalka 364 příspěvků 29.08.18 23:38

Ještě lze uzavřít né nájemní smlouvu, ale podnájemní. Tam jsou pravidla dost jiná. Pro tebe výrazně lepší. Dobrý právník poradí jak na to.

TMana
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 30.08.18 07:41
@elan píše:
požadovat cca 3 měsíční kauci a nechat si v nájemní smlouvě podepsat od nájemníka, že trvalý pobyt mu bude dán jen s písemným souhlasem pronajímatele.

Mno, to je úplná blblost, hlavně jaký má dnes smysl trvalý pobyt? Jste se zaseknul někdy v devadesátých letech, že?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Začíná devátá StarDance je tady: kdo je na prášky a co nám řekl Chlopčík?

Devátá řada oblíbené taneční soutěže je konečně tady a s ní přišlo také mnoho... číst dále >

GLOSA: Čižinský, Hřib, Pospíšil. Experiment „Nová Praha“ se může zaseknout dřív, než vůbec začne

Vyrovnané výsledky komunálních voleb v Praze dávají prostor pro vytvoření... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >