Reklama

Proplacení rekvalifikačního kurzu UP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Biibii
Stálice 73 příspěvků 02.09.18 19:23
Proplacení rekvalifikačního kurzu UP

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mate zkušenosti s proplacením rekv. Kurzu a kdy si ho udělat. Nyní jsem na rodičovské dovolené, chtěla bych si udělat kurz na kadernici. Ale kdy si ho mohu udělat? Chtěla bych si ho udělat poslední rok na rodicaku, ale když v té době budu na rodicaku, bude to moci proplatit UP? A jaká je šance, ze mi proplatí kurz jinde než od nich? Děkuji za odpovědi a rady :)

Reklama

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13268 příspěvků 02.09.18 20:10

@Biibii Manželka si na RD dělala roční kvalifikační kurs na ošetřovatelku a ÚP to nechtěl zaplatit, i ve své původní kvalifikaci (dámská krejčová) byla nezaměstnatelná vzhledem k tomu, že během RD skončil v okresním městě velký zaměstnavatel. Musel jsem jí to zaplatit já (15 tisíc Kč).

Ale můžeš se na ÚP zeptat, já jsem se zeptal taky a hlavu mi za zeptání neutrhli.

vokishka
Extra třída :D 12319 příspěvků 02.09.18 20:11

tak to pochybuju, že půjde. Co vím, proplácí kurzy lidem, kteří jsou na pracáku.

eumedon
Extra třída :D 13268 příspěvků 02.09.18 20:15

Jo - opravuju, nebyla na RD. :roll: Brala RP. Každého opravuju a sám to napíšu blbě. :roll: :oops:

Ona měla smlouvu na dobu určitou.

Biibii
Stálice 73 příspěvků 02.09.18 20:33
@vokishka píše:
tak to pochybuju, že půjde. Co vím, proplácí kurzy lidem, kteří jsou na pracáku.
no já než jsem šla na rodicak, byla jsem na UP, takže pokud si nesezenu práci, po dohrání Rodicaku tam zase budu v evidenci.

Biibii
Stálice 73 příspěvků 02.09.18 20:36
@eumedon píše:
@Biibii Manželka si na RD dělala roční kvalifikační kurs na ošetřovatelku a ÚP to nechtěl zaplatit, i ve své původní kvalifikaci (dámská krejčová) byla nezaměstnatelná vzhledem k tomu, že během RD skončil v okresním městě velký zaměstnavatel. Musel jsem jí to zaplatit já (15 tisíc Kč).Ale můžeš se na ÚP zeptat, já jsem se zeptal taky a hlavu mi za zeptání neutrhli.

Mě nejde o to, si to zaplatit, ale když jsem má UP tak mě napadlo, ze kdyby neměli u nich kurz, ze by mi mohli pomoci. Já mám bohužel základní, 4 roky na sš ale bez maturity, chtěla jsem si ji dodělat, ale popravdě tomu nedávám moc šanci, kvůli jedné ucitelce. Takže proto mě napadl rekv. Kurz

Gabri.ela.ela
Nováček 8 příspěvků 02.09.18 20:38

Dělala jsem si kurz přes up, který jsem potřebovala k zaměstnání. Aby mi ho úřad proplatil, musel zaměstnavatel potvrdit, že u něj budu pracovat dál, jinak by nezaplatili. Jinak ještě proplácí pokud jsi v dlouhodobé nezaměstnanosti. Nevím jak to je pokud jsi na RD ale určitě tam je nějaká sance :)

Biibii
Stálice 73 příspěvků 02.09.18 20:43
@Gabri.ela.ela píše:
Dělala jsem si kurz přes up, který jsem potřebovala k zaměstnání. Aby mi ho úřad proplatil, musel zaměstnavatel potvrdit, že u něj budu pracovat dál, jinak by nezaplatili. Jinak ještě proplácí pokud jsi v dlouhodobé nezaměstnanosti. Nevím jak to je pokud jsi na RD ale určitě tam je nějaká sance :)

Děkuji, no našla jsem kadeřnictví kde ten kurz nabízejí, určitě by tam byla mizivá šance ze bych tam mohla pracovat ale to vůbec nevím na 100%. Já byla na UP před rodicakem 4 měsíce což asi nebude dlouhodobá nezaměstnanost. Ale děkuji, asi se tam zastavím rovnou osobně se na UP poptat :)

Celeana
Stálice 58 příspěvků 02.09.18 21:40

A co takhle se zeptat přímo na úp,odď. rekvalifikací? Tam řeknou konkrétně

smajlik345
Kecalka 391 příspěvků 02.09.18 23:01
@Biibii píše:
Mě nejde o to, si to zaplatit, ale když jsem má UP tak mě napadlo, ze kdyby neměli u nich kurz, ze by mi mohli pomoci. Já mám bohužel základní, 4 roky na sš ale bez maturity, chtěla jsem si ji dodělat, ale popravdě tomu nedávám moc šanci, kvůli jedné ucitelce. Takže proto mě napadl rekv. Kurz

já měla kurz který nebyl přes ně ( nenabízeli ho ale možnost zaplacení tady byla ) a napřímo mi řekli že když nedonesu potvrzení budoucího zaměstnavatele tak že mám smůlu takže v poslední den kdy se měli vyjadřit zda mi kurz uznají a zaplatí a nebo mám smůlu jsem lítala a schaněla potvrzení od budoucího zaměstnavatele

Biibii
Stálice 73 příspěvků 03.09.18 05:34
@smajlik345 píše:
já měla kurz který nebyl přes ně ( nenabízeli ho ale možnost zaplacení tady byla ) a napřímo mi řekli že když nedonesu potvrzení budoucího zaměstnavatele tak že mám smůlu takže v poslední den kdy se měli vyjadřit zda mi kurz uznají a zaplatí a nebo mám smůlu jsem lítala a schaněla potvrzení od budoucího zaměstnavatele

Tyjo, to zní silene, a ještě otázka, proplatí se to při nástupu na kurz nebo po jeho dokončení ?????

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 03.09.18 06:33

Manželovi ho neproplatili, ani když měl potvrzení od zaměstnavatele. Tento kurz nenabízíme a nazdar bazar. Ať vám ho budoucí zaměstnavatel zaplatí sám.

smajlik345
Kecalka 391 příspěvků 03.09.18 08:23
@Biibii píše:
Tyjo, to zní silene, a ještě otázka, proplatí se to při nástupu na kurz nebo po jeho dokončení ?????

to už jsem neřešila já to si řešili mezi sebou úřad práce a lektorka kurzu, ale co lektorka říkala. Tak oni ji to proplatili v době dělaní kurzu s tím že když kurz neudělám tak budou po mě žadat celou častku zpět. Nacož si dej taky bacha pracák to tak má on kurz zaplatí a když ho neuděláš tak peníze musíš úřadu vratit

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 16:26

Informace co jsem si zjišťovala v létě. Vybraný kurz musí být akreditovaný. Většinou to i ty kurzy uvádějí, že je možné žádat o proplacení úřad práce. Dále musíte být na úřadu práce evidován minimálne jako zájemce o zaměstnání. To můžete být i při pobírání rodičovskeho příspěvku. Jo a po skončení rekvalifikace si musíte začít hledat práci. No jak to bude v reálu zjistim brzy. Chci si to začít vyřizovat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama