Proplacení rekvalifikačního kurzu UP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Biibii
Stálice 75 příspěvků 02.09.18 19:23
Proplacení rekvalifikačního kurzu UP

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mate zkušenosti s proplacením rekv. Kurzu a kdy si ho udělat. Nyní jsem na rodičovské dovolené, chtěla bych si udělat kurz na kadernici. Ale kdy si ho mohu udělat? Chtěla bych si ho udělat poslední rok na rodicaku, ale když v té době budu na rodicaku, bude to moci proplatit UP? A jaká je šance, ze mi proplatí kurz jinde než od nich? Děkuji za odpovědi a rady :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
eumedon
Extra třída :D 13974 příspěvků 02.09.18 20:10

@Biibii Manželka si na RD dělala roční kvalifikační kurs na ošetřovatelku a ÚP to nechtěl zaplatit, i ve své původní kvalifikaci (dámská krejčová) byla nezaměstnatelná vzhledem k tomu, že během RD skončil v okresním městě velký zaměstnavatel. Musel jsem jí to zaplatit já (15 tisíc Kč).

Ale můžeš se na ÚP zeptat, já jsem se zeptal taky a hlavu mi za zeptání neutrhli.

vokishka
Extra třída :D 13231 příspěvků 02.09.18 20:11

tak to pochybuju, že půjde. Co vím, proplácí kurzy lidem, kteří jsou na pracáku.

eumedon
Extra třída :D 13974 příspěvků 02.09.18 20:15

Jo - opravuju, nebyla na RD. :roll: Brala RP. Každého opravuju a sám to napíšu blbě. :roll: :oops:

Ona měla smlouvu na dobu určitou.

Biibii
Stálice 75 příspěvků 02.09.18 20:33
@vokishka píše:
tak to pochybuju, že půjde. Co vím, proplácí kurzy lidem, kteří jsou na pracáku.
no já než jsem šla na rodicak, byla jsem na UP, takže pokud si nesezenu práci, po dohrání Rodicaku tam zase budu v evidenci.
Biibii
Stálice 75 příspěvků 02.09.18 20:36
@eumedon píše:
@Biibii Manželka si na RD dělala roční kvalifikační kurs na ošetřovatelku a ÚP to nechtěl zaplatit, i ve své původní kvalifikaci (dámská krejčová) byla nezaměstnatelná vzhledem k tomu, že během RD skončil v okresním městě velký zaměstnavatel. Musel jsem jí to zaplatit já (15 tisíc Kč).Ale můžeš se na ÚP zeptat, já jsem se zeptal taky a hlavu mi za zeptání neutrhli.

Mě nejde o to, si to zaplatit, ale když jsem má UP tak mě napadlo, ze kdyby neměli u nich kurz, ze by mi mohli pomoci. Já mám bohužel základní, 4 roky na sš ale bez maturity, chtěla jsem si ji dodělat, ale popravdě tomu nedávám moc šanci, kvůli jedné ucitelce. Takže proto mě napadl rekv. Kurz

Gabri.ela.ela
Stálice 87 příspěvků 02.09.18 20:38

Dělala jsem si kurz přes up, který jsem potřebovala k zaměstnání. Aby mi ho úřad proplatil, musel zaměstnavatel potvrdit, že u něj budu pracovat dál, jinak by nezaplatili. Jinak ještě proplácí pokud jsi v dlouhodobé nezaměstnanosti. Nevím jak to je pokud jsi na RD ale určitě tam je nějaká sance :)

Biibii
Stálice 75 příspěvků 02.09.18 20:43
@Gabri.ela.ela píše:
Dělala jsem si kurz přes up, který jsem potřebovala k zaměstnání. Aby mi ho úřad proplatil, musel zaměstnavatel potvrdit, že u něj budu pracovat dál, jinak by nezaplatili. Jinak ještě proplácí pokud jsi v dlouhodobé nezaměstnanosti. Nevím jak to je pokud jsi na RD ale určitě tam je nějaká sance :)

Děkuji, no našla jsem kadeřnictví kde ten kurz nabízejí, určitě by tam byla mizivá šance ze bych tam mohla pracovat ale to vůbec nevím na 100%. Já byla na UP před rodicakem 4 měsíce což asi nebude dlouhodobá nezaměstnanost. Ale děkuji, asi se tam zastavím rovnou osobně se na UP poptat :)

Celeana
Stálice 98 příspěvků 02.09.18 21:40

A co takhle se zeptat přímo na úp,odď. rekvalifikací? Tam řeknou konkrétně

smajlik345
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 02.09.18 23:01
@Biibii píše:
Mě nejde o to, si to zaplatit, ale když jsem má UP tak mě napadlo, ze kdyby neměli u nich kurz, ze by mi mohli pomoci. Já mám bohužel základní, 4 roky na sš ale bez maturity, chtěla jsem si ji dodělat, ale popravdě tomu nedávám moc šanci, kvůli jedné ucitelce. Takže proto mě napadl rekv. Kurz

já měla kurz který nebyl přes ně ( nenabízeli ho ale možnost zaplacení tady byla ) a napřímo mi řekli že když nedonesu potvrzení budoucího zaměstnavatele tak že mám smůlu takže v poslední den kdy se měli vyjadřit zda mi kurz uznají a zaplatí a nebo mám smůlu jsem lítala a schaněla potvrzení od budoucího zaměstnavatele

Biibii
Stálice 75 příspěvků 03.09.18 05:34
@smajlik345 píše:
já měla kurz který nebyl přes ně ( nenabízeli ho ale možnost zaplacení tady byla ) a napřímo mi řekli že když nedonesu potvrzení budoucího zaměstnavatele tak že mám smůlu takže v poslední den kdy se měli vyjadřit zda mi kurz uznají a zaplatí a nebo mám smůlu jsem lítala a schaněla potvrzení od budoucího zaměstnavatele

Tyjo, to zní silene, a ještě otázka, proplatí se to při nástupu na kurz nebo po jeho dokončení ?????

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2051 příspěvků 03.09.18 06:33

Manželovi ho neproplatili, ani když měl potvrzení od zaměstnavatele. Tento kurz nenabízíme a nazdar bazar. Ať vám ho budoucí zaměstnavatel zaplatí sám.

smajlik345
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 03.09.18 08:23
@Biibii píše:
Tyjo, to zní silene, a ještě otázka, proplatí se to při nástupu na kurz nebo po jeho dokončení ?????

to už jsem neřešila já to si řešili mezi sebou úřad práce a lektorka kurzu, ale co lektorka říkala. Tak oni ji to proplatili v době dělaní kurzu s tím že když kurz neudělám tak budou po mě žadat celou častku zpět. Nacož si dej taky bacha pracák to tak má on kurz zaplatí a když ho neuděláš tak peníze musíš úřadu vratit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 16:26

Informace co jsem si zjišťovala v létě. Vybraný kurz musí být akreditovaný. Většinou to i ty kurzy uvádějí, že je možné žádat o proplacení úřad práce. Dále musíte být na úřadu práce evidován minimálne jako zájemce o zaměstnání. To můžete být i při pobírání rodičovskeho příspěvku. Jo a po skončení rekvalifikace si musíte začít hledat práci. No jak to bude v reálu zjistim brzy. Chci si to začít vyřizovat.

Esoterik
Nováček 6 příspěvků 09.11.18 22:16

ÚP zajišťují a financují jen akreditované kurzy. Kurz může provádět jen středisko, které má tento kurz akreditovaný. Všechna střediska to nemají akreditovaný a přesto školí. Někdy chce ÚP (ne všechny) potvrzení, že vás po absolvování kurzu vezme zaměstnavatel. To není problém. Jde to jednou „obejít“. Po absolvování kurzu jste zjistila, že zaměstnavatel vás chce zaměstnat na dvě směny a to vy nemůžete přijmout z důvodu výchovy dítěte. Nemusíte se obávat, že kurz neuděláte a budete vracet peníze, protože v tom případě by ÚP neproplatil za vás kurz rekvalifikačnímu středisku a to by se jim nelíbilo! To vám nehrozí! Existují kurzy financované EU také jako projekty, musíte si o to říci na ÚP. Má to výhodu, že těch kurzů můžete mít víc a nezapočítávají se vám do rekvalifikací. Vždy dbejte, abyste měly výstup (osvědčení), který vás opravňuje k dané činnosti. Ne papír, např. zúčastnila se kurzu na PC, atd. :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >