Prosím o radu - moje první antikoncepce

Anonymní
30.4.20 13:49

Prosím o radu - moje první antikoncepce

Ahoj, prosím o normální radu ohledně antikoncepce, je mi 23 let a jsem po prvním dítěti které se narodilo císařským řezem, dítě bylo plánované takže problém s ochranou nemám 8) jde mi o to že po císaři mám velmi bolestivou menstruaci a po prvním těhotenství mám ošklivé akné :think: před těhotenstvím jsem akné neměla a o menstaici jsem skoro nevěděla (žádná bolest) byla by to má úplně první HA v mém životě a trošku se toho bojím, četla jsem plno článku :think: někde bylo že ženám HA způsobuje embolii, větší váhu, nechuť k sexu a plno jiných negativních věci.. Už přes dva roky o HA přemýšlím že by mi možná mohla opravdu pomoct od bolesti a akné v obličeji :think: ale stále mě odrazuje to že mi to může spíše přihorsit než pomoci.. Proto se chci zeptat zda má opravdu cenu do sebe cpát hormony jen kvůli hezkém obličeji a bezbolestné menstruaci - ochranu mám v palci, vím kdy přesně mám ovulaci takže vím kdy se chránit kondomem a kdy si dát jen pozor a zatím to tak funguje už 5 let 8) takže HA by nebyla kvůli ochraně proti otěhotnění ale jen kvůli akné a bezbolestné MS, děkuji vám za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

810
30.4.20 13:56

Já teda mám v plánu se k HA vrátit. Přečetla jsem taky pár článků pro a proti, dost si o tom povídají i moje bio kámošky. :nevim: Nikdy jsem neměla žádnou nechuť, nepřibírala jsem, zato jsem měla pleť jako miminko (což se teď po 5 letech nezobání říct nedá). Přímo jakou značku nechám zase na doktorovi, od toho k němu chodím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1051
30.4.20 13:59

Hele ono asi záleží, některé antikoncepce mají i kosmetický účinek. Zlepšuje se pleť, vlasy atd. Já je třeba při antikoncepci měla vlasy lesklejší :D Ale od bolestivé menstruace mi to bohužel nepomohlo, ale nemůžeš to brát tak co mají jiné, že to tak budeš mít o ty :-). Nechuť k sexu jsem měla tak první tři měsíce a přibrala jsem asi 6kg a akné se mi zlepšilo taky asi po půl roce, ale žádná sláva. Ale zase mám kamarádky, kterým to pleť spravilo opravdu hezky a i vlasy jim tolik nepadají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
30.4.20 14:04
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o normální radu ohledně antikoncepce, je mi 23 let a jsem po prvním dítěti které se narodilo císařským řezem, dítě bylo plánované takže problém s ochranou nemám 8) jde mi o to že po císaři mám velmi bolestivou menstruaci a po prvním těhotenství mám ošklivé akné :think: před těhotenstvím jsem akné neměla a o menstaici jsem skoro nevěděla (žádná bolest) byla by to má úplně první HA v mém životě a trošku se toho bojím, četla jsem plno článku :think: někde bylo že ženám HA způsobuje embolii, větší váhu, nechuť k sexu a plno jiných negativních věci.. Už přes dva roky o HA přemýšlím že by mi možná mohla opravdu pomoct od bolesti a akné v obličeji :think: ale stále mě odrazuje to že mi to může spíše přihorsit než pomoci.. Proto se chci zeptat zda má opravdu cenu do sebe cpát hormony jen kvůli hezkém obličeji a bezbolestné menstruaci - ochranu mám v palci, vím kdy přesně mám ovulaci takže vím kdy se chránit kondomem a kdy si dát jen pozor a zatím to tak funguje už 5 let 8) takže HA by nebyla kvůli ochraně proti otěhotnění ale jen kvůli akné a bezbolestné MS, děkuji vám za odpověď.

Měla jsem stejne pocity jako ty než jsem ji nasadila a musím ti říct, bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě, beru prášky již 4 roky od mých 17 let, sedly mi hned první, takže s jinou zkušenost nemám, nic mi nezpusobila, vlastně ano, vysvobodila mě od 5 denních bolesti v době MS, naprosto na den mi vyrovnala MS, jo jako já ji měla cca pravidelnou, ale nikdy jsem nevěděla kdy přesně přijde, síla naprosto odbourána, dřív jsem nestačila měnit tampony, teď bych ti je mohla během těch 2 až tři dní co mam vypočítat kolik jich spotřebuji, pleť nevím neměla jsem moc problémy, nebo něco šíleného, můžu si užívat sexu na plno se vším všudy, kdykoliv a stací si vzít jen jeden prášek ráno. Jako opravdu neměnila bych, za pokus to stojí, já jsem spokojená na nejvyšší úrovni, kor teď ju dr max zlevnil takže místo 600 cca platím kolem 400kc viz je skoro zadarmo. :potlesk: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13386
30.4.20 14:06

Hele zkus užívat drmek, tak 250 mg drti v tabletách denně.

https://examine.com/…gnus-castus/

A k tomu zinek, selen a bkomplex jako vitamíny na obličej používej zinek a niacinamid (vitamín B5)a nějaký retinol/retionid

Osobně bych doporučila The ordinary

Retionid - používat na noc a pozor, než si pleť zvykne, tak to může štípat

https://theordinary.deciem.com/…qualane-30ml?…

a zinek s niacinamiden - klidně ráno a večer.
https://theordinary.deciem.com/…nc-1pct-30ml?…

Na lepší hojení pupínků (ne, nenípej si je, budeš tam mít jizvy!) je pak super kyselina azelaová, ale ta je i v obyčejném dermazulenu z lékárny a ještě je v tom heřmánek.
https://theordinary.deciem.com/…n-10pct-30ml?…

S objednámím přímo z webu the ordinary jsem nikdy neměla problém, všechno došlo tak do týdne a pravda, nikdy jsem nic nevracela, ale vezmou ti věci zpátky i když ji používáš a zjistíš že ti nesedí, jen musíš vypotřebovat méně, než půlku obsahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
636
30.4.20 14:07

Každý to má jinak, můžeš to zkusit a vysadit se to dá vždycky, že jo. U mě není v ničem změna, ať beru nebo neberu. Brala jsem od 16 cca 8 let, pak jsme chtěli mimčo, tak jsem vysadila a za 3 měsíce se podařilo. Teď neberu a nezměnilo se mi nic, cyklus, pleť, vlasy i chuť na sex je stále stejná. A váhu jsem nabrala, ale to je od 16 let pochopitelné, nabere každá s antikoncepcí i bez ní :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
30.4.20 14:19
@Anonymní píše:

Ahoj, no já brala přes 2 roky HA Katyu a u tý jsem stejně měla bolestivou menstruaci a ještě k tomu i silnou :(pleť byla sice dobrá, ale měla jsem strašnou nechuť k sexu..na jednu stranu, nepřibrala jsem i když jsem měla dá se říct nulovej pohyb..žádný sport a tak..ale zase já mam rychlej metabolismus a jsem odjakživa hubená :D ale jinak teda nechuť k sexu šílená a s ms mi to vubec nepomohlo..max tak byla pravidelná. Ale zase jsem nějaký ten měsíc, co jsem ji začala brát měla strašný nálady, až úzkosti..jo a začala sem od te doby trpět na mykózy, to nechci dávat za vinu HA, ale hodně žen to právě spojuje s braním antikoncepce..jinak teď beru 2 měsíce marvelon, pleť se zhoršila, ale ms je slabší a nebolí mě břicho..chuť na sex je větší..To asi budeš muset víc těch prášků vyzkoušet, než najdeš nějakou, co ti vyhovuje :nevim: Většinou to předepíše gynekolog na 3 měsíce a pak přijdeš a řekneš si, jestli zkusit jinou nebo jestli ti to stačí. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.20 14:23

Za mě HA rozhodně velký ne. Samá negativa kromě toho že jsem neměla akné a bolestivou menstruaci. Používání je taky náchylné kvasinkám. Nikdy bych do toho znovu nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 14:59

HA je nebezpečná hlavně pro ty, co mají předpoklady k embolii, ale to se dá snadno zjistit (i kdyby jako samoplátce). Já HA brala několik let a bez ji je mi podstatně lépe. I když výhody to mělo (upravena délka MS, pleť…). Ale trpěla jsem několikadenní migrénou každý mesic a má sestra měla návaly jako v přechodu. A když jsme HA chtěli změnit, tak dle Dr je to normální jev.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.4.20 15:03

@Andilek121 katyu jsem taky brala. Měla jsem po ní velké psychické problémy(dobrovolně jsem kvůli tomu nastoupila do psych. lecebny)… Vysoký tlak a necitlivost končetin. Nikdo mi nic nenašel. Dávali mi akorát zoloft. Pak jsem šla ke svému gynekologovi a ten mi řekl, že ji mám okamžitě vysadit… A bylo po všem. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.5.20 00:25

Také jsem byla dlouho proti…po porodu, mám hodně silnou a bolestivou menstruaci..mam jistou práci, ze které jsem vlastně ani neodešla, jelikož to nebylo fizicky náročné a tak jsem se tomu mohla věnovat i po porodu. Běh. hezkého počasí sebou beru i dcerku, protože pracuji venku. Ale během menstruace jsem nebyla schopna pomalu ani doma uklidit. Zároveň jsem se chtěla i nějak chránit (kondomům nevěřím) protože další dítě zatím nechceme…tak jsem zašla k dr. udělal mi UTZ jelikož jsem byla půl roku po porodu (prý pro jistotu) a na otázku, zda je možné předepsat nějakou antikoncepci, abych neměla menses, mi odpověděl že stačí nebrat placebo prášky, a že to záleží čistě na mě, jak to budu brát. Také to byla moje první antikoncepce, bála jsem se, že mi to nějak rozhází hormony, že s tím budu mít problémy atd. Ale za celou tu dobu, co je beru, žádný problém a jsem naprosto spokojená. Zmizelo akné, zmizely bolesti a můžu vesele dělat bez omezení co chci :blush: mám antikoncepci MYWY (prý je to něco modernějšího)

• Nahlásit
  • Citovat
13.5.20 23:07

První antikoncepce

Ahoj začala jsem brát první antikoncepci, doktor mi předepsal nějakou novinku (ayreen) Po třech dnech braní se mi udělalo zle, ale každým dnem to bylo lepší. Po čtrnácti dnech jsem začala jsem začala najednou špinit a mám občas nevolnosti. Nevím jestli ji mám vysadit nebo ještě počkat. Pleť se mi sice zlepšila a nic jsem nepřibrala, ale nemám vůbec chuť na sex

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1051
14.5.20 00:36

@Klariska5869 ahoj, já neměla chuť na sex asi tři měsíce, pak se to urovnalo. Zkus ještě chvíli počkat, pokud ti bude pořád zle, antikoncepci vyměň. Mě takhle sedla až třetí antina :-). Buď se to srovná nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.20 14:56

@Klariska5869 rozhodně nikdy nevysazuj HA než stihneš spotřebovat celé jedno plato. Nikdy! Podle mě si HA pořád zvyká a tělo taky. Počkej 2-3 menstruace a pak zhodnoť situaci, případně změn HA nebo vysaď úplně. Já jsem teda zastánkyně toho názoru, že HA je zlo, mám s tím špatné zkušenosti (1,5 roku), ale dobrala jsem všechna 3 plata z jednoho balení a pak skončila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 21:30

Typy antikoncepce

Tady jsou případně typy na různé antikoncepce, které lźe zkusit :-) https://protvojezdravi.cz/…-otehotneni/

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama