Reklama

Bojím se, že jsem měla infikované klíště

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 18:03
Prosím o Váš názor děkuji

Ahojky Holky ;) omlouvám se za anonym, ale je to trapné. V pondělí jsem si našla svoje první klíště :cert: nevím kde jsem ho lapla..v lese na zahradě jsem nebyla. Takže nevím jak dlouhou jsem ho měla, ale myslím že dlouho ne bylo na viditelném místě. Od té doby se bojím že bylo infikované :,(. Problém je v tom že z nás jsou od pondělí všichni na hromádce a bojím se že se to zkresli s tou virózou. Prosím o Vaše zkušenosti s nákazou od klíštěte a jaký máte názor na očkování. Děkuji Holky ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 18:09
@Anonymní píše:
Ahojky Holky ;) omlouvám se za anonym, ale je to trapné. V pondělí jsem si našla svoje první klíště :cert: nevím kde jsem ho lapla..v lese na zahradě jsem nebyla. Takže nevím jak dlouhou jsem ho měla, ale myslím že dlouho ne bylo na viditelném místě. Od té doby se bojím že bylo infikované :,(. Problém je v tom že z nás jsou od pondělí všichni na hromádce a bojím se že se to zkresli s tou virózou. Prosím o Vaše zkušenosti s nákazou od klíštěte a jaký máte názor na očkování. Děkuji Holky ;)

Určitě očkovat. Borelióza je pěkné svinstvo a člověka vyřadí ze života na pěkných pár měsíců a je otázka, zda je možné se pak naplno do původního stylu života vrátit. Ale na Tvém místě bych neplašila zbytečně. Pokud chceš mít jistotu zajdi si na krev. A sleduj místo, kde jsi klíště měla, pokud tam budeš mít flek, který nebude ustupovat pak jdi k doktorovi.

Korela chocholatá
Kecalka 398 příspěvků 03.10.18 18:11

Klíšťovou poznáš, že za pár týdnů budeš mít bolest v šíji a nedáš bradu na hruď. U boreliózy si dej pozor, jestli nebudeš mít za 2-3 týdny příznaky chřipky. Ale neboj se, infikovaných klíšťat je malé procento. ;)

ugluk
Hvězda diskuse 42593 příspěvků 03.10.18 18:16

Očkování je jen proti encefalitidě, proti borelióze stejně ne. Prvním příznakem boreliózy bývá většinou dost typická červená skvrna cca po týdnu kolem místa vpichu. Ne vždy, ale nebyla bych paranodní, jen pokud bych pak měla nějaké problémy, lékaři bych se o klíštěti určitě zmínila.

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 03.10.18 18:16

co je trapné -na jít si poprvé klíště :nevim: Co se zkreslí s virózou, tu máš?

Infi.klíště po nějaké době cca 2-3 týdny se ti udělá červený flek s bílým středem na místě, kde žil ten prevít. V tomto stádiu určitě navštiv kožního mudrce, pokud nějakého seženeš, nebo běž do nemocnice na infekční. Léčba atb.. Dohlede si na netu je to na dlouhé psaní. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 18:23
@Anonymní píše:
Určitě očkovat. Borelióza je pěkné svinstvo a člověka vyřadí ze života na pěkných pár měsíců a je otázka, zda je možné se pak naplno do původního stylu života vrátit. Ale na Tvém místě bych neplašila zbytečně. Pokud chceš mít jistotu zajdi si na krev. A sleduj místo, kde jsi klíště měla, pokud tam budeš mít flek, který nebude ustupovat pak jdi k doktorovi.

Děkuji , ale na krev si musím počkat prý je hrozně brzo :-( místo sleduji a tam kde bylo už nic není jen malá tečka jinak nic .

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 18:25
@Korela chocholatá píše:
Klíšťovou poznáš, že za pár týdnů budeš mít bolest v šíji a nedáš bradu na hruď. U boreliózy si dej pozor, jestli nebudeš mít za 2-3 týdny příznaky chřipky. Ale neboj se, infikovaných klíšťat je malé procento. ;)

Děkuji v tom doufám koukala jsem na mapu a naše město by nemělo být v červené barvě :-) Pokud se tomu dá věřit tedy .

vjerunqa
Závislačka 3033 příspěvků 03.10.18 18:27

Ahoj, hlavně klid a žádný strach. Já letos dětem vyndala mraky klíšťat a v pořádku. Manžel jednou prodělal boreliózu, bral atb a bez problémů. Očkování za mne v žádném případě.

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 03.10.18 18:36
@Anonymní píše:
Děkuji , ale na krev si musím počkat prý je hrozně brzo :-( místo sleduji a tam kde bylo už nic není jen malá tečka jinak nic .

krev se bere až po atb dřív nic není poznat. V klidu :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 18:38
@DanielaD píše:
co je trapné -na jít si poprvé klíště :nevim: Co se zkreslí s virózou, tu máš?Infi.klíště po nějaké době cca 2-3 týdny se ti udělá červený flek s bílým středem na místě, kde žil ten prevít. V tomto stádiu určitě navštiv kožního mudrce, pokud nějakého seženeš, nebo běž do nemocnice na infekční. Léčba atb.. Dohlede si na netu je to na dlouhé psaní. :kytka:

Děkuji po pravdě asi se víc bojím klíšťoky kvůli dětem neměl by je kdo hlídat jsme sami a babičky dědové tety nejsou . :(

Hojuza
Kecalka 121 příspěvků 03.10.18 18:39

Tak flek se objevi jen u cca 50 % nakazenych a muze se objevit na jinem miste nez bylo kliste. Ale neplasila bych, jen bych se trochu sledovala, pokud by se objevila za ty 2-3 tydny nejaka viroza, tak urcite testy, ale prukazny jsou stejne az za 6 tydnu. A pokud flek, tak jasne atb. A ockovani je jen proti vzacnejsi klistovce.

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 03.10.18 18:46
@Anonymní píše:
Děkuji po pravdě asi se víc bojím klíšťoky kvůli dětem neměl by je kdo hlídat jsme sami a babičky dědové tety nejsou . :(

ty už jsi moc daleko s léčbou :) hlavně v klidu
pokud budeš mít flek, dají ti atb. ty zobeš doma, po dobrání atb jdeš na krev, kde celkem nic nezjistí. Tady ti řeknou, že si zdravá a není potřeba dál nic řešit. :kytka:

Klíšťovku jsem měla 2× k mudrcům jsem šla, až když jsem měla flek, klíště jsem neměla, dá se to chytnout i od mušky, komára. Jsou to sviňuchy

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 18:51
@DanielaD píše:
ty už jsi moc daleko s léčbou :) hlavně v klidupokud budeš mít flek, dají ti atb. ty zobeš doma, po dobrání atb jdeš na krev, kde celkem nic nezjistí. Tady ti řeknou, že si zdravá a není potřeba dál nic řešit. :kytka:

To ano už vše vidím v těch černých barvách . Přiznám se že klíště mi vytahovala Dr :oops: , a podle ní jsem ho měla chvíli byl sice dobře přisátý , ale malinký . Opravdu nevím kde . V neděli doma v pondělí jen škola sice přes park, ale mimo trávu jen pod stromy .

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 18:55
@DanielaD píše:
ty už jsi moc daleko s léčbou :) hlavně v klidu
pokud budeš mít flek, dají ti atb. ty zobeš doma, po dobrání atb jdeš na krev, kde celkem nic nezjistí. Tady ti řeknou, že si zdravá a není potřeba dál nic řešit. :kytka:Klíšťovku jsem měla 2× k mudrcům jsem šla, až když jsem měla flek, klíště jsem neměla, dá se to chytnout i od mušky, komára. Jsou to sviňuchy

Jako klíšťovou encefalitidou ? Jste prodělala asi ti špatně chápu . :zed:

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 03.10.18 18:58

@DanielaD Až po antibiotikách? To se snad už nic nepozná,ne, když si přeléčená? Mně bylo řečeno, že se bere krev až po 3 týdnech, ale dali mi právě hned preventivně atb, a na krev už jsem pak nemusela.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >