Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Neštovice bych řekla, že ne - podle toho kolik jsem jich v práci viděla a jakých.. spíš ta šestá jak radí holky i ta TT by odpovídala…
Anonymní píše
Moc děkuju, to teda vypadá hrozně, jestli nás tohle čeká …
Naopak, tímhle máte všechno za sebou
Jakmile se objeví vyrážka, je po nemoci.
Podle mě 100% 6. nemoc.
fragola píše:Anonymní píšeNaopak, tímhle máte všechno za sebou
Moc děkuju, to teda vypadá hrozně, jestli nás tohle čeká …Jakmile se objeví vyrážka, je po nemoci.
Podle mě 100% 6. nemoc.
Moc vám všem děkuju za rady. Ještě se prosím zeptátm, jestli s tím můžu mezi lidi
. Našla jsem, že se jako nemá chodit mezi děti, ale je to přenosné i na dospělé?
Anonymní píše:fragola píše:Moc vám všem děkuju za rady. Ještě se prosím zeptátm, jestli s tím můžu mezi lidiAnonymní píšeNaopak, tímhle máte všechno za sebou
Moc děkuju, to teda vypadá hrozně, jestli nás tohle čeká …Jakmile se objeví vyrážka, je po nemoci.
Podle mě 100% 6. nemoc.. Našla jsem, že se jako nemá chodit mezi děti, ale je to přenosné i na dospělé?
Rozhodně bych hned dítě nikam netahala. Prcek už by neměl být po osypání infekční, ale nikam bych se nehnala s dítětem, které je po nemoci…
Bud jak píšou holky 6tá a nebo můj malej se mi po teplotě vždycky osype ale teda má to jenom den po teplotě a pak už zas nic ale dr. určitě zavolej než tam půjde myslim že s vyrážkou vás mezi zdraví děti nebude chtít určitě. ![]()
Neštovice určitě ne,myslím stejně jako ostatní,že je to 6.dětská.Ta vyrážka by měla zmizet po třech dnech.Držím palečky at jste brzo zdrávi:hug:
neštovice určitě ne - tipla bych tu 6. nemoc
určitě Dr. zavolej asi vám poradnu zruší
ještě mě napadla spála, ta teď hodně řádí, ale zase na ni vás asi nebolí v krku a nemáte horečky http://cs.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A1la
Holky, mockrát všem děkuju. Měly jste pravdu
. Ráno jsem volala doktroce, řekla, ať přijdu těsně před koncem ordinačních hodin, že už tam nidko nebude. Už od dveří hlásila, nó jó, to je šestá nemoc. Ještě poznávací znamení - zvětšené uzliny zezadu na hlavě, nahamatala tam takové jakoby kuličky hrášku, to je prý jasné poznávací znamení.
Ještě jednou děkuju ![]()
Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti? Ve školce jsou neštovice malé se udělali asi 8 pupínků víc se jich neudělalo žádná teplota vůbec nic jí jinak není pupínky byly červené a ted se na nich udělal strupík jsou velmi malé myslíte že to jsou neštovice nebo je možné že by to malá mohla projít aniž by měla více pupínků a bez jakýchkoliv příznaků nevím jestli sní mám jít k doktorce nebo to mám zatím nechat když jí nic není a funguje normálně zajímá mě hlavně jestli je to možné přejít neštovice jen takhle nepatrně
Neštovice to určitě nebudou, ty mají výraznější pupínky. Také bych tipovala šestou nemoc..
Ahoj holky, mám dotaz. Kamarádky dcera má neštovice, my jsme se chtěli jet nakazit, ale nakonec nám do toho něco vlezlo. tak mi kamarádka poslala tričko své holčičky, co měla na sobě a já ho oblékla doma prckovi.. může ty neštovice takhle chytit? děkuji za odpovědi
@Yvett 1 může, pokud je holčička měla nedávno a neštovice nemá zaschnuté.
Jee, holky děkuju. ta holčička je má ještě infekční a to triko k nám putovalo cca 2hod a pak už ho měl náš prcek na sobě:)