Zápach v bytě od sousedů

Anonymní
9.4.21 11:42

Prosím poraďte-zápach od sousedů

Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit a poslechnout si názory na situaci, kterou nastíním. Bydlím v obecním bytě a bohužel se do bytu pode mnou nastěhovali nájemníci, kteří kouří cigarety a občas i trávu. Dům je starý, takže přes stupačky se kouř šíří ke mně do kuchyně a koupelny. Už mi z toho hrabe. Byla jsem si tedy ztěžovat na úřad. Paní řekla, že se k nim zajde podívat. Samozřejmě jim doma nemůže zakázat kouřit, chápu. Nechystám se k sousedům zajít osobně, abych je požádala, ať si kouří z okna. Nevím, co od nich můžu čekat-bojím se jich. Udělám ale to, že jim napíšu dopis a přilepím jim je na dveře, že v domě nežijí sami atd.

Prosím anonym. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9045
9.4.21 11:45
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit a poslechnout si názory na situaci, kterou nastíním. Bydlím v obecním bytě a bohužel se do bytu pode mnou nastěhovali nájemníci, kteří kouří cigarety a občas i trávu. Dům je starý, takže přes stupačky se kouř šíří ke mně do kuchyně a koupelny. Už mi z toho hrabe. Byla jsem si tedy ztěžovat na úřad. Paní řekla, že se k nim zajde podívat. Samozřejmě jim doma nemůže zakázat kouřit, chápu. Nechystám se k sousedům zajít osobně, abych je požádala, ať si kouří z okna. Nevím, co od nich můžu čekat-bojím se jich. Udělám ale to, že jim napíšu dopis a přilepím jim je na dveře, že v domě nežijí sami atd.Prosím anonym. Děkuji.

Co dělat neporadím, sousedka pod náma hulí jako fabrika celý den…stoupackama nám to jde taky,hnus.Muz jí to byl říci, ona řekla že to není možné že je to tak cítit. Ujistil jí že ano. Bohuzel se to děje pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2998
9.4.21 11:48

Dopis jo, osobně ne? Nebuď srab a jdi tam osobně. Pojud máš strach, vezmi někoho sebou. A protože je to z tvé strany první žádost (stížnost?), tak buď asertivní ale slušná.
Nesnáším řešení takových problémů pomocí dopisu, nejlépe nalepeného na nástěnce a anonymního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 11:51
@Annabela11 píše:
Co dělat neporadím, sousedka pod náma hulí jako fabrika celý den…stoupackama nám to jde taky,hnus.Muz jí to byl říci, ona řekla že to není možné že je to tak cítit. Ujistil jí že ano. Bohuzel se to děje pořád.

Tak v tom nejsem sama. Napadlo mě, že bych každý den nalepovala na ten jejich byt ten dopis, ale ať pak nejsem za blázna. Nebo psát každý týden mail na ten úřad a ztěžovat si na ně.

• Citovat
  • Nahlásit
16734
9.4.21 11:53

To je hodně hloupé řešení ten dopis na dveřích. Pravděpodobně ho servou a vyhodí a nic se nezmění. Pokud to chceš řešit jinak než úpravou ve vašem bytě, tak za nimi skoč osobně a slušně popros. Stejně se na tebe nejspíš vyprdnou, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 11:54
@Murka píše:
Dopis jo, osobně ne? Nebuď srab a jdi tam osobně. Pojud máš strach, vezmi někoho sebou. A protože je to z tvé strany první žádost (stížnost?), tak buď asertivní ale slušná.
Nesnáším řešení takových problémů pomocí dopisu, nejlépe nalepeného na nástěnce a anonymního.

Ano, osobně ne. Dokonce i na úřadě paní mě chápala, že za nimi nechci zajít. Řekla jsem jí, že nevím, co od nich mohu čekat. Co kdyby mi propíchli pneumatiky u auta například? Dále jsem si na ně ztěžovala, že v noci každý týden pouští nahlas hudbu. S tím už ale přestali. Pouští si ji ale nahlas přes den, to jim zůstalo. Nepotřebuji, aby mi třeba začali bušit nebo dělat jiné naschvály.

• Citovat
  • Nahlásit
8294
9.4.21 11:55
@Anonymní píše:
Tak v tom nejsem sama. Napadlo mě, že bych každý den nalepovala na ten jejich byt ten dopis, ale ať pak nejsem za blázna. Nebo psát každý týden mail na ten úřad a ztěžovat si na ně.

Holka, at nakonec neresis problemy ty za obtezovani a stalking.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
9.4.21 11:55
@Anonymní píše:
Tak v tom nejsem sama. Napadlo mě, že bych každý den nalepovala na ten jejich byt ten dopis, ale ať pak nejsem za blázna. Nebo psát každý týden mail na ten úřad a ztěžovat si na ně.

S lístečkama na dveřích budeš za blázna, se stížností nejspíš ještě víc :P Nedělají nic nezákonného. Zjišťovala jsi, zda by nešlo nějak ty stupačky zaizolovat, aby to k vám nešlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14829
9.4.21 11:56

Já ti nevím, ale obávám se, že stejně ničeho nedosáhneme, protože jak správně podotkla paní na úřadě, nemůže jim zakázat kouřit v bytě. A vystěhovat je může jen v případě, že nebudou platit nájem. možná by se dalo využít nějakých paragrafů z občanského zákoníku, kde se píše o tom, že nesmíš sousedy neúměrně obtěžovat hlukem či zápachem. Ale o tom jsem jen někde zahlédla zmínku v diskusi, zkus se do toho zákona podívat. A upřímně, pokud by mi někdo lepil anonymní dopisy na dveře, tak na just jdu foukat cigaretový kouř přímo do stupaček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2493
9.4.21 11:57

Obávám se, že ani úřad s tím nic nesvede.
Bohužel se kouření stále ještě považuje za normální :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 11:58
@unuděná píše:
S lístečkama na dveřích budeš za blázna, se stížností nejspíš ještě víc :P Nedělají nic nezákonného. Zjišťovala jsi, zda by nešlo nějak ty stupačky zaizolovat, aby to k vám nešlo?

Proč bych měla být se stížností za blázna? Když jsem se tady nastěhovala, první den jsem pustila nahlas více hudbu a druhý den mi paní z úřadu hned telefonovala, že si sousedka na mě stěžovala, že mi klidně vypoví smlouvu. Víckrát jsem si nedovolila poslouchat nic nahlas.

• Citovat
  • Nahlásit
14829
9.4.21 12:00
@Anonymní píše:
Proč bych měla být se stížností za blázna? Když jsem se tady nastěhovala, první den jsem pustila nahlas více hudbu a druhý den mi paní z úřadu hned telefonovala, že si sousedka na mě stěžovala, že mi klidně vypoví smlouvu. Víckrát jsem si nedovolila poslouchat nic nahlas.

Vidíš. Tebe se nebála, jich se bojí a nic s nimi nesvede…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10859
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit a poslechnout si názory na situaci, kterou nastíním. Bydlím v obecním bytě a bohužel se do bytu pode mnou nastěhovali nájemníci, kteří kouří cigarety a občas i trávu. Dům je starý, takže přes stupačky se kouř šíří ke mně do kuchyně a koupelny. Už mi z toho hrabe. Byla jsem si tedy ztěžovat na úřad. Paní řekla, že se k nim zajde podívat. Samozřejmě jim doma nemůže zakázat kouřit, chápu. Nechystám se k sousedům zajít osobně, abych je požádala, ať si kouří z okna. Nevím, co od nich můžu čekat-bojím se jich. Udělám ale to, že jim napíšu dopis a přilepím jim je na dveře, že v domě nežijí sami atd.Prosím anonym. Děkuji.

Zajdi za nima osobně a na lístečky se vykašli. Budˇs nima bude domluva, a nebo nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
@Anonymní píše:

Koukám, že to bude barák jedna radost :mrgreen: Tak to hodně štěstí :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
9.4.21 12:07
@unuděná píše:
Koukám, že to bude barák jedna radost :mrgreen: Tak to hodně štěstí :pankac:

Vypadá to, že těch radostí tam bude o něco víc. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit