První příkrm od 4. měsíce

Anonymní
7.9.20 20:15

První příkrm od 4.mesice

Ahojky maminky jsem čerstvá mladá maminka mám syna kterým bude za pár dnů 4.mesice a je tu diskuze o jídle a fakt si nevím teď rady dávali jste někdo něco malým od 4.mesice nebo mám počkat ještě? Děkuji za odpověď nechci žádný haty pouze se slušně ptám.. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.9.20 20:18

Miminko je kojené nebo na UM? Pokud je kojené tak není kam spěchat. Synbyl plne kojen. První příkrm mel skoro v 7. Měsíci, až když začal jevit zajem o jídlo.

• Citovat
  • Nahlásit
24997
7.9.20 20:20

Jestli kojíš ještě můžeš počkat do 6,m. Jinak záleží na vás, jestli má zájem o jídlo můžeš klidně zkusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.20 20:21
@Anonymní píše:
Miminko je kojené nebo na UM? Pokud je kojené tak není kam spěchat. Synbyl plne kojen. První příkrm mel skoro v 7. Měsíci, až když začal jevit zajem o jídlo.

Na umělé výživě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5176
7.9.20 20:22

Když se s příkrmy začne v tzv. imunologickém okně (4. až 6. měsíc), jedině dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.20 20:22

@pikola můžu se zeptat co přesně mu zkoušet dávat? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19084
7.9.20 20:23

Na UM a pokud jevi o jidlo zajem muzes zacit, davej ze zacatku treba jen 2-3 lžičky jednodruhove zeleniny na ochutnani, neni cilem ho nafutrovat, ale dat ochutnat jinou chut a konzistenci nez mleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
7.9.20 20:25

Pokud dítě není kojené, tak můžeš začít. Ale není to příkaz, záleží na miminu, jak se k tomu postaví. Pokud bude příkrmy odmítat, tak prostě počkej a dej tomu šanci za nějakou dobu. Ony ty začátky jsou stejně jenom o ochutnávání a zjišťování, jestli to dítě snese a nebo ne, případně, jestli na to nemá alergii. Není nutné, aby od 4 měsíce vysloveně baštil. Z počátečního UM by měl mít všechny potřebné živiny.
Pokud je plně kojený, tak má čas. S příkrmy se začíná (s tím ochutnáváním) tak kolem 6. měsíce - zase závisí na miminu.
Syn byl na UM, přikrmovat jsem začala, až když se zajímal o moje jídlo cca mezi 5. a 6 měsícem - hleděl na mě, když jsem jedla, mlel u toho pantem jako by jedl se mnou a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24997
7.9.20 20:26
@Anonym0020 píše:
@pikola můžu se zeptat co přesně mu zkoušet dávat? Děkuji

Zeleninu. Na postup si najdi nejake stranky, je toho milion stejen jako diskuzo tady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13417
7.9.20 20:35

Ruznou zeleninu, jako je dýně, mrkev, brambora, petržel, fenykl, kvetak, brokolice (nadymaji pozor).
Vzdy je potreba, hlavne k mrkvi, dat trosicku kvalitniho oleje kvuli zacpe. Zeleninu po 3 dnech davat jednodruhovou po par lžičkach, a az pote muzes michat vyzkousene druhy (kvůli pripadne alergii).
Mrkni na kojeni.net/prikrmy, je to tam pekne napsané.
Taky je tu skupinka vaříme pro kojence a batolata, kde najdeš spoustu receptu na domácí stravu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8068
7.9.20 20:35
@Anonym0020 píše:
@pikola můžu se zeptat co přesně mu zkoušet dávat? Děkuji

Takto malinké miminko má trávicí trakt uzpůsoben primárně na mléko.
Takže cílem příkrmů není dítě nacpat, ale dát mu pouze ochutnat. 1-2 lžičky a konec.
Ano, je tu spousta maminek, které futrují děti jako husy už v půl roce, ale opravdu to není úplně vhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8068
7.9.20 20:37
@lucynka25 píše:
Ruznou zeleninu, jako je dýně, mrkev, brambora, petržel, fenykl, kvetak, brokolice (nadymaji pozor).
Vzdy je potreba, hlavne k mrkvi, dat trosicku kvalitniho oleje kvuli zacpe. Zeleninu po 3 dnech davat jednodruhovou po par lžičkach, a az pote muzes michat vyzkousene druhy (kvůli pripadne alergii).
Mrkni na kojeni.net/prikrmy, je to tam pekne napsané.
Taky je tu skupinka vaříme pro kojence a batolata, kde najdeš spoustu receptu na domácí stravu ;)

Olej se nedává kvůli zácpě, ale kvůli vitamínům rozpustným v tucích (A, D, E, K).
Kvalitního tuku se není třeba bát, v mateřském mléce je ho hodně, a mělo by ho být hodně i v příkrmech.
Jinak ta mrkev se spíš nedoporučuje, zhoršuje ekzém (pokud je).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13417
7.9.20 20:45

@Lucie_Sx jo pravda, to mi vypadlo. Jasne, aby se rozpustily vitamíny, ale na tu zacpu to je taky fajn :palec: dik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
7.9.20 21:02
@Anonymní píše:
Ahojky maminky jsem čerstvá mladá maminka mám syna kterým bude za pár dnů 4.mesice a je tu diskuze o jídle a fakt si nevím teď rady dávali jste někdo něco malým od 4.mesice nebo mám počkat ještě? Děkuji za odpověď nechci žádný haty pouze se slušně ptám.. :,(

Já dávala hodně pomalu. Začala jsem asi ve 4,5m. Měsíc jen zeleninu. Nejdříve jednodruhovou. Vždy dva tři dny. Takto jsem to dělala asi 14 dní. A pak už k těm zavedeným přidala další jinou zeleninu a pak už různě míchala. Měsíc fakt jen zeleninu. Vždy s kvalitním tukem (ghí, nebo v dm olej pro děti za studena lisovaný). Po měsíci jsem přidala poprvé maso (telecí, krutí, kuřecí, králičí, hovězi) maso stačí malý kousek 2×2cm a stačí 3× týdně. Už jsem začali dávat k té zelenině i rýži, kuskus (tím se zavede lepek kolem 6m), brambor, rýžové těstoviny, jáhly… A za další měsíc tedy fakt až nějak v 6,5m jsem zrušila dopolední mléko a dala jsem ovoce (banán, přesnidávky) a takto jsem to nechala další měsíc. Už jsem třeba dala do ruky okurku, jablíčko, kukuřičnou křupku. Kolem 7-8m ráno bílý jogurt, někdy 8-9m kaše domácí (jáhlová, rýžová, ovesná). A bylo to tedy fakt až kolem 8-9 že měla ráno UM (asi v 5hod), pak snídaně (kaše, bílý jogurt, banán s jogurtem…), svačina ovoce nebo UM, oběd (zelenina 4×, maso 3× týdně), svačina UM nebo ovoce (dle dopoledne jedno nebo druhé), večer UM. Pak v 10m večeři měla polévku zeleninovou. No a vyšlo to tak že v roce měla UM jen ráno, a pak večer. Tu polévku měla kolem 18hod. Na spaní UM. V 10m myslím žloutek začal. Ale já nespěchala. Solit jsme začli kolem 18m Pečivo, šunky, sýry jsem dávala taky kolem 18m. Vše jsem dělala pomalu. Po roce domáci pribinák. Bez cukru asi do dvou a půl. Na pití jen vodu a neslazený čaj. Vodu pije i dnes ve čtyřech. Domáci pribinák neslazený nechce, už zná lipánky bohužel. ALe myslím že návyky má dobré. Má ráda zeleninu jakoukoliv, maso, ryby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2976
7.9.20 21:03

Moje dítě na UM příkrmy zaclo ve 4m. Kamarádka stejně staré dítě kojí/la a najela později cca o měsíc - dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama