První příkrmy - co a jak?

36
11.8.20 11:37

Prvni prikrmy co a jak?

Dceři je 5 mesiců, od narozeni je na UM a na doporuceni dr jsme zacali s prikrmy, ale lzicku mala moc nechtela, tak jsem zkusila flasku a to je fajn. Tak sem si rekla aspon si ozkousi nove chute a az povyroste tak zkusime lzicku a treba to pujde snaz kdyz uz bude znat alespon ty chute.

• prvni tri dny mrkev a to vyžahla jak nic :)

•dalsi den sem zkusila brokolici, tak to parkrat potahla (nedivim se :D )

•dalsi dva dny opet mrkev s bramborem to šlo

•dalsi dva dny kvetak •pak dva dny dýně..

premejslim co jeste vyzkouset a kdy zaradit ovoce a maso a ostatni

Jde o to ze tu zeleninu vypije tak 60 ml a pak plnou davku mlika 220 ml a k tomu stavicku na žizeň..

Tak jestli mam zkusit i nejaky kase a ryzi nebo testoviny.. nebo mam pokracovat jen tu zeleninu po 3 dnech.. ale jak dlouho.. jak jste postupovali Vy, aby jste nahradili davku mlika tim prikrmem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24829
11.8.20 11:47

Nedávala bych to v lahvi ale zkoušela lžičku. A nedávala bych „šťávičku“ na žízeň, ale vodu. Do lahve můžeš tak kaši, ne příkrmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
11.8.20 11:50

Nebo se kromě tradičního přikrmování koukni na metodu BLW ;) a výměn vodu za šťávičky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
11.8.20 12:01

@pikola Vodu mi mala nepije, ale plive.. to sem samozrejme zkousela hooodne dlouho.. ale vodu ona proste nepozre.. a proc by neslo davat to ve flasce? Navykne si na chut a pak bude nova pouze lzicka ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24829
11.8.20 12:04

@Shenty a proč ji zvykat, že se jídlo pije z láhve :nevim:
Nedavej ji džusy, zkaziš ji zuby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
11.8.20 12:35

Rozhodně bych nedávala příkrm do lahve. Pokud nechce lžicku, tak bych klidně počkala.
a „šťácičku“ taky v žádným případě. Buď vodu nebo neslazený čaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
11.8.20 12:50

Souhlasím s tím, že bych nedávala do flašky. Do roka je dítě kojenec, mléko je primárním zdrojem obživy, příkrmy jsou opravdu jen na ochutnání, taky doplnění důležitých živin (což v Česku moc nefunguje, mrkev toho dítěti moc nedá, ale vím, že se to tak u nás prostě dělá). Pokud lžičku zatím nechce, počkala bych, zkoušela. Až začne sedět (tipuju, že teď ještě nesedí), tak bych taky mrkla na to BLW jak doporučuje @Sariku . Klidně se to dá kombinovat i s mixovanými příkrmy. Další spíš dle uvážení, když zatím nejeví moc zájem, asi bych se nesnažila dávat ještě i přesnídávku nebo kaši, to prostě až to přijde, ale někteří třeba už celkem brzy dávají 2 jídla denně a postupně navyšují tak, at se do roka dostanou na těch 5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
11.8.20 12:52

Jo a šťavičku na žízeň bych taky moc nedávala, zvykne si od malička na sladké pití. Pokud nechce vodu, asi má tekutin dost z jídla a z um, spousta dětí začne pořádně pít o několik měsíců později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2834
11.8.20 13:07

Vůbec by mě nenapadlo cpát příkrmy do flašky :roll: Pak budeš psát za rok, že nechce v jídle kousky a lžíčku k tomu. Neodnaučíš jí to a jen se pak budeš stresovat. Princip není, jí nacpat misku přikrmů. Stačí třeba jeden den zkusit 3 lžičky, druhý třeba 5.. ať si zvyká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
11.8.20 13:29

@Shenty Ja jsem jela podle tohodle a super, nemusela jsem nic vymyslet :)
https://prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz/

Pokud nechce vodu, tak ji zatim vodu nedavej, jen mliko. Nebo zkus caje, ale asi bych pockala. Medic zelenina, pak mesic zelenina s masem a zloutkem a pak ovoce. A pak bych zkoušela rýži a těstoviny, doporucuju i červenou čočku - je lehce pro dítě stravitelná a zároveň je to hotové raz dva. Ja jsem přestala kojit přes den až v 8.mesici, takze mliko určitě po prikrmech ještě nabizej. V 8. mesici mi ale kluci už krásně pili vodu a caj, poznámka redakce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60171
11.8.20 14:14

@Shenty můžeš dát třeba špenát, bataty, cuketu atd.. Jinak rozhodně ne z flašky, děláš ji špatné návyky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
11.8.20 14:20

Nechci rýpat, ale to musí být hrozně naředěný když ty příkrmy vyžahne z flašky 8o Když nechce lžičku tak klidně ještě měsíc počkej, to že to říká doktorka neznamená, že musíš začít když ještě nejeví zájem. Takhle ji akorát naučíš blbosti (omlouvám se, ale jinak to vyjádřit nejde). Dítě se musí naučit i kousat ne všechno glgat z flašky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
11.8.20 14:25

@suzka1 diky za tip. Ty porce 64g to je mysleno v syrovem stavu?

Jinak jidelnicky jsou to od 6m nevadi asi uz tolik kdyz je dceri 5 ne? :)

A delala si to kazdej den cerstve nebo mrazila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
11.8.20 14:27

@PeBa12 nejsou, udelala jsem vetsi dirku. Ale kousat kdyz nema zuby? Asi blbej dotaz, ale kdyz tu zeleninu podusim tak to rozmixuju a davat teda lzickou a nechat tam kousky? Nebo jak? Ja sem z toho fakt jelen kazdej mi doporucuje neco jinyho.. ne tady, tady jsou vsichni proti flasce 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
11.8.20 14:33
@Shenty píše:
@PeBa12 nejsou, udelala jsem vetsi dirku. Ale kousat kdyz nema zuby? Asi blbej dotaz, ale kdyz tu zeleninu podusim tak to rozmixuju a davat teda lzickou a nechat tam kousky? Nebo jak? Ja sem z toho fakt jelen kazdej mi doporucuje neco jinyho.. ne tady, tady jsou vsichni proti flasce 🙈

Ono to vážně není dobrý dávat ty příkrmy z flašky :kytka: Teď to ještě mixuj dohladka (nebo já ani nemixovala, ale jen rozmačkala vidličkou ) a až se malá postupně naučí jíst lžičkou a bude starší tak už ti bude stačit jen ta vidlička. Ale jinak já osobně se myslím, že začínáš brzo. Fakt není kam spěchat. Mela jsem obě děti na UM a dřív jak v 6.měsíců jsme nezačínala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama