První prohlídka v těhotenství

Anonymní
17.9.19 08:48

Prvni prohlidka v tehotenstvi

Ahoj jak u vas vypadala prvni prohlidka u gynekologa kdyz jste se dozvedeli ze jste tehotna? Jsem v 7 tydnu (6tt). A co znamena ultrazvuk zevnitr? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5889
17.9.19 08:52

Odebrali mi krev, udělali UTZ, potvrdili těhotenství a jeho stáří. Při vnitřním UTZ ti doktor zavede takovou úzkou hlavici do pochvy, lépe embryo vidí. Můj doktor ho ale v těhotenství nedělá ani jednou, zbytečně to tam nechce dráždit. Vše dělá přes břicho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.9.19 08:53
@Aduš8 píše:
Odebrali mi krev, udělali UTZ, potvrdili těhotenství a jeho stáří. Při vnitřním UTZ ti doktor zavede takovou úzkou hlavici do pochvy, lépe embryo vidí. Můj doktor ho ale v těhotenství nedělá ani jednou, zbytečně to tam nechce dráždit. Vše dělá přes břicho.

Aha a ptali se te na nejake otazky? Na co bych se mela priravit?

• Nahlásit
  • Citovat
5889
17.9.19 08:58

Na jaké otázky? Pokud jdeš ke svému gynekologovi, tak ten o tvém zdravotním stavu ví. A jak a kdy se na miminko zadělalo ho nezajímá, stejně tak, jako zdravotní stav otce či zbytku rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22382
17.9.19 09:01

Zeptá se kdy jsi měla poslední menstruaci, udělá vnitřní utz a nejspíš nějaký stěry. Krev mi třeba nikdo nebral, kolem 7tt už by mělo být i srdíčko. Utz zevnitř je že ti strčí takovou tyčku dovnitř, přes břicho to ještě není vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.9.19 09:04

A boli to? :P blba otazka :P

• Nahlásit
  • Citovat
22382
17.9.19 09:05

Ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
17.9.19 09:12
@Anonymní píše:
A boli to? :P blba otazka :P

některé ženské si stěžují, že bolí :nevim: mě třeba bylo víc nepříjemné první UZ přes břicho (1.trim screening), to jsem měla pocit, že tou sondou jezdí až po podlaze :cert: jinak mě třeba na první prohlídce ani jednou nebrali krev, ptali se na poslední MS a jelikož to nikdy neodpovídalo, tak jsme čekali 1-2 týdny co bude (moje cykly byly děs běs).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
17.9.19 09:13
@Anonymní píše:
Ahoj jak u vas vypadala prvni prohlidka u gynekologa kdyz jste se dozvedeli ze jste tehotna? Jsem v 7 tydnu (6tt). A co znamena ultrazvuk zevnitr? Dekuji

A ty jsi uz nekdy byla u gynekologa? protoze mi pripada, ze ne. Ten ultrazvuk mi delala ma doktorka preventivne i mimo tehotenstvi. To same stery a vzdy chce vedet posledni menstruaci. Vic otazek bude mit, az ti budou vypisovat tehotenskou prukazku, ale tu muzes dostat az na konci 3.mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5324
17.9.19 09:35
@Anonymní píše:
Ahoj jak u vas vypadala prvni prohlidka u gynekologa kdyz jste se dozvedeli ze jste tehotna? Jsem v 7 tydnu (6tt). A co znamena ultrazvuk zevnitr? Dekuji

Ty nechodíš na preventivky? :think: Můj gynekolog dělá vaginální (vnitřní) ultrazvuk při každé preventivní prohlídce :nevim: Není to nic, co by se nedalo vydržet, pokud se uvolníš, nijak to nebolí. Nicméně od nějakého 9tt už dělá můj gynekolog UTZ jen přes břicho, že je to bezpečnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
691
17.9.19 09:36

Vnitrni utz nedela kazdy gynekolog pri kazdorocni preventivce? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5889
17.9.19 09:40

@Ernais hele, já vím i o takových, kde si ho žena musí zaplatit, jinak udělá klasickou prohlídku a odebere cytologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12653
17.9.19 09:42

Je to jako preventivka, vnitřní utz moje dr dělá pokaždé, akorát když řeknu že mám 2 čárky na testu tak dr hledá nějakou bublinu, popripadne srdíčko :D na nic se ptát nemusíš, pokud tě něco zajímá tak se zeptej. Akorát bys měla vědět kdy byla poslední ms.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5889
17.9.19 09:42

@pikola asi fakt záleží na doktorovi, stěry mi nedělal ani při jednom těhotenství, ale odběry krve hned na první kontrole. A potvrzené těhotenství mám z UTZ přes břicho poprvé v 5+2 a podruhé v 7.tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12653
17.9.19 09:44

@Aduš8 mě třeba krev brala jenom když nic nenašla na utz, aby věděla jak je vysoké hcg, když viděla hned těhotenství na utz, tak krev už nebrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama