Mentální anorexie u dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lajla
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 29.01.19 09:36
Prý má mentální anorexii

Již 2 měsíce řeším s dcerou hubnutí a zácpu. K lékařce chodíme, vzala jí krev, štítná žláza ok, stolice ok. Bere laculosu, Florlax. Byla na vyšetření sono..prý tam je nějaká zátka..nevím co to znamená. Ale pokračování..dcera pořád na velkou nechodí jen když si vezme co 4 den laxygal večer ale stejně má jen průjem a pocit plného břicha. A opravdu jí, jsem s ní vidím, bydlíme v bytě, viděla bych že zvrací atd. Opravdu jídlo jí a normálně, jen vždy již 3 den méně protože má plné břicho. Lékařka měla domluvit vyšetření střev a dneska mi řekla že ji nechá hospitalizovat na příjmu potravy protože určitě to není nic jiného. Dcera už je vynervovaná, protože se cítí plná a stále to není pořádně vyšetřeno. Nevím už jak reagovat..řekla jsem že opravdu požaduji důkladné vyšetření břicha.
Jsme z toho už vynervované obě, protože vím, že jí, jsem u toho, skoro 24 hodin, kromě školy. Sama sobě se nelíbí jak zhubla, dokonce chce jíst více i když nemjůže at přibere.. :pocitac:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17486 příspěvků 29.01.19 09:40
@Lajla píše:
Již 2 měsíce řeším s dcerou hubnutí a zácpu. K lékařce chodíme, vzala jí krev, štítná žláza ok, stolice ok. Bere laculosu, Florlax. Byla na vyšetření sono..prý tam je nějaká zátka..nevím co to znamená. Ale pokračování..dcera pořád na velkou nechodí jen když si vezme co 4 den laxygal večer ale stejně má jen průjem a pocit plného břicha. A opravdu jí, jsem s ní vidím, bydlíme v bytě, viděla bych že zvrací atd. Opravdu jídlo jí a normálně, jen vždy již 3 den méně protože má plné břicho. Lékařka měla domluvit vyšetření střev a dneska mi řekla že ji nechá hospitalizovat na příjmu potravy protože určitě to není nic jiného. Dcera už je vynervovaná, protože se cítí plná a stále to není pořádně vyšetřeno. Nevím už jak reagovat..řekla jsem že opravdu požaduji důkladné vyšetření břicha.
Jsme z toho už vynervované obě, protože vím, že jí, jsem u toho, skoro 24 hodin, kromě školy. Sama sobě se nelíbí jak zhubla, dokonce chce jíst více i když nemjůže at přibere.. :pocitac:

kolik je dceři?

ivašot.
Kelišová 7058 příspěvků 29.01.19 09:47
@Lajla píše:
Jsme z toho už vynervované obě, protože vím, že jí, jsem u toho, skoro 24 hodin, kromě školy. Sama sobě se nelíbí jak zhubla, dokonce chce jíst více i když nemjůže at přibere.. :pocitac:

Nezakládala jsi nedávno diskuzi se zprávou od doktora, kde bylo napsáno, že dovyšetření proběhne za hospitalizace?

Tichošlápek
Extra třída :D 12274 příspěvků 29.01.19 09:50

Hospitalizovat bych ji nechala, dovysetri ji tam. Nemusi nutně zvracet a nejíst, aby měla poruchu přijmu potravy

annasmyc
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 29.01.19 09:51

nechte ji hospitalizovat, trvala bych na kolonoskopii a důkladném vyšetření, může to být cokoliv, tak ať víte na čem jste (napadla mě Crohnova choroba -to hubnutí tam je)

Lajla
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 29.01.19 09:53
@ivašot. píše:
Nezakládala jsi nedávno diskuzi se zprávou od doktora, kde bylo napsáno, že dovyšetření proběhne za hospitalizace?

Ano a najednou zase se vše prodlužuje měla jsem volat, kdy atd. a vždy je mi řečeno že to vlastně není ani nutné atd. a že to domluví tedy a tak to pokračuje již týden.A že je stejně anorektik… :mrgreen:

Lajla
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 29.01.19 09:53
@annasmyc píše:
nechte ji hospitalizovat, trvala bych na kolonoskopii a důkladném vyšetření, může to být cokoliv, tak ať víte na čem jste (napadla mě Crohnova choroba -to hubnutí tam je)

To jsem jí řekla taky..prý ne..to nemá, nemá průjem a krev má dobrou… :pocitac:

Lajla
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 29.01.19 09:55

Dneska mi říká..ona má asi nějaké trápení :pocitac: ..ne je v pohdoě ve škole všechno a trápení má ted už..že si myslí že je anorektik a nemůže se normálně najíst a vy…t :pocitac:

annasmyc
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 29.01.19 09:59

@Lajla v nemocnici to rozpoznají, jestli je nebo není anorektik, nemáte ve spádové nemocnici nutriční poradnu? Jsou tam na to vzdělaní, přeci jen pediatr není úplně kovaný

Bábrdl
Generální žvanilka 22414 příspěvků 29.01.19 10:01

@Lajla To, že říká, že chce přibrat, že se sobě nelíbí, že už je hubená moc, nic neznamená, že by chtěla jíst, ale je moc plná, říkají anorektičky běžně.

Počti si tady:

http://proanablogik.blog.cz/…kryt-pro-anu

Tím neříkám, že dcera musí být anorektička, jen to, že s rodiči, kteří jsou pevně přesvědčeni, že dítě poruchu příjmu potravy nemá, se doktoři setkávají v jednom kuse, takže se dá postoj lékařky pochopit.

Hospitaliace není špatný nápad. Oni tam dceru vyšetří a pokud si opravdu potvrdí problémy s vyměšováním, začnou to řešit.

Lajla
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 29.01.19 10:01
@Tichošlápek píše:
Hospitalizovat bych ji nechala, dovysetri ji tam. Nemusi nutně zvracet a nejíst, aby měla poruchu přijmu potravy

Tak tomu nerozumím...... :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 22414 příspěvků 29.01.19 10:03
@annasmyc píše:
@Lajla v nemocnici to rozpoznají, jestli je nebo není anorektik, nemáte ve spádové nemocnici nutriční poradnu? Jsou tam na to vzdělaní, přeci jen pediatr není úplně kovaný

Souhlasím. V nemocnici poznají, zda PPP má, nebo ne.

Russet
Extra třída :D 14061 příspěvků 29.01.19 10:16
@Lajla píše:
Tak tomu nerozumím...... :nevim:

Anorexie nutně nemusí znamenat zvracení. Může jíst prostě jen málo (před tebou se nacpe), ale pak po zbytek dne hladoví. Trvala bych na hospitalizaci, ať ji pořádně vyšetří. S holkou bych si popovídala nebo nechala někoho, komu věří, aby se jí zeptal.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 10:23

https://tv.blesk.cz/…ekticka.html?…

Někde od poloviny je tam zpověď anorekticky, tak jestli vám přijde něco podobného…

Lajla
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 29.01.19 10:28
@Bábrdl píše:
@Lajla To, že říká, že chce přibrat, že se sobě nelíbí, že už je hubená moc, nic neznamená, že by chtěla jíst, ale je moc plná, říkají anorektičky běžně.

Počti si tady:

http://proanablogik.blog.cz/…kryt-pro-anu

Tím neříkám, že dcera musí být anorektička, jen to, že s rodiči, kteří jsou pevně přesvědčeni, že dítě poruchu příjmu potravy nemá, se doktoři setkávají v jednom kuse, takže se dá postoj lékařky pochopit.

Hospitaliace není špatný nápad. Oni tam dceru vyšetří a pokud si opravdu potvrdí problémy s vyměšováním, začnou to řešit.

Přečetla jsem si ..jenže dcera jí se mnou u stolu, ráno snídáme spolu, když řekne že ve škole nebyl dobrý oběd, jí znovu doma, večer má teplou večeři většinou, opět večeříme spolu, neschovává se v pokoji, jdeme do restaurace opět jí, strašně ráda vaří,,o víkendu dělala buchtu…jedla.Já vím, že to tak může vypadat ale opravdu toto prostě musím vyloučit. Nejsem matka co chrání a říká že to mít nemůže ale opravdu vlastně nemá možnost. 2 dny vždy jí dost jen od 3 méně protože má plné břicho je to i vidět že je nafouklá.Ano necpe se rohlíkama protože jí nikdy nechutnaly. Má ráda semínkové, ale jí hodně jogurtů, těstovin, brambory, ráno ovesná kašes granátovým jablkem. K tomu si chodí sama pro pangamin a opravdu ho polyká…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >