Prý nemají peníze a pak "nic nepotřebují"

36556
13.11.17 15:42

Prý nemají peníze a pak "nic nepotřebují"

Taky máte příbuzné, kteří jak je rok dlouhý fňukají, že „nemají dost peněz“ a pak přijde čas předvánoční a oni prohlásí, že „nic nechtějí“? :zed: :zed: :zed:

To je fakt takový problém říct, rád bych vyzkoušel ten nový kloubní preparát, dals i dobré kafíčko, nechal si předplatit časopis Věstník chovatele nutrií? Grr. :pocitac: :zed:

Co s nimi? Pověsit za uši do průvanu?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2195
13.11.17 15:44

Asi jim je blbé od Vás něco chtít když nemají peníze aby mohli obdarovat i oni Vás.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26874
13.11.17 15:46

@Bábrdl A neni to tim, ze nic nechteji, protoze to nemaji cim oplatit? Proc jim chcete vnucovat nejake darky? Pozvete je domu na veceri (do restaurace ne, to zavazuje) a kupte dobre vino. Vanoce prece nejsou o darcich.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
13.11.17 15:48
@Pe-G píše:
Asi jim je blbé od Vás něco chtít když nemají peníze aby mohli obdarovat i oni Vás.

Možná. Nicméně myslím, že oni chápou, že my vyděláváme a oni ne. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
13.11.17 15:49
@cecetka píše:
@Bábrdl A neni to tim, ze nic nechteji, protoze to nemaji cim oplatit? Proc jim chcete vnucovat nejake darky? Pozvete je domu na veceri (do restaurace ne, to zavazuje) a kupte dobre vino. Vanoce prece nejsou o darcich.

Nejde o nějaké veledary ale o drobnosti do pěstistovky. :nevim:

Pozvání do restaurace zavazuje? A k čemu? To by mě v životě nenapadlo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1383
13.11.17 15:51

Jojo, takové taky máme :mrgreen: Nakonec jsme to vyřešili tak, že dostali něco, co se dalo v případě nevhodného dárku sníst/poslat dál. Všichni pili kávu, takže nějaké lepší balení kávy, babičky dostávaly laky na vlasy, prostě něco, o čem jsme věděli, že používají. KReativita nulová, ale aspoň nedostali něco, co se vyhodilo nebo lapalo prach ve skříni.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
13.11.17 15:51

Ja jsem asi taky takovy pribuzny :D moc penez nemam, k zivotu toho moc nepotrebuju a vim, ze sama budu davat jenom drobnsti, tak je mi blbe si vymyslet seznamy darku co bych chtela…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12972
13.11.17 15:53

Někteří lidé rádi kafrají, že nemají peníze prostě ze zvyku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
13.11.17 15:53
@Kriss Tina píše:
Ja jsem asi taky takovy pribuzny :D moc penez nemam, k zivotu toho moc nepotrebuju a vim, ze sama budu davat jenom drobnsti, tak je mi blbe si vymyslet seznamy darku co bych chtela…

Tak být skromný není nic špatného, naopak, je to ceněná vlastnost.
Ale ty asi celý rok nereptáš, jak nemáš peníze. :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
13.11.17 15:54
@Sany80s píše:
Někteří lidé rádi kafrají, že nemají peníze prostě ze zvyku.

Jo. :cert:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1383
13.11.17 15:55

@Bábrdl My ještě máme takového, co fňuká, jak kdyby byl s celou rodinou o chlebu a vodě, a pak si jede na tři týdny do Indonésie na dovolenou :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31292
13.11.17 16:06

Já taky občas reptam, že na tohle nebo na tamto není. Ale zase to nejsou věci, o které se dá zažádat k Vánocům.
Buď jsou to věci denní spotřeby, co se pod stromek nehodí (třeba zaplatit složenku za elektriku), nebo jsou to takové drahoty, že o ty bych si neřekla nikomu :P
Třeba to berou taky tak :nevim:
A ano, stále je ve spoustě lidech zakořeněno, že musí oplácet stejně drahými dary, aby se na ně nekoukalo blbě. Takže se můžou bát, že když si hvízdnou roční předplatné časopisu o nutriích, budou ti muset koupit minimálně novej kávovar :D :D :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Elenloth
13.11.17 16:15

Mám pocit, že stížnost na nedostatek peněz je u většiny lidí prostě už takový kolorit. A nejvíc mě pobaví, že potom najdeme pod stromečkem obálku my, kteří nedostatkem peněz opravdu netrpíme :zed: Ale vymluvit si to nenechají. :roll:
Pokud „nic nechtějí“, tak dostanou prostě nějaký praktický balíček, případně potravinový doplněk, který by se jim mohl hodit.
Rozhodně by se mi žilo lépe v upřímnosti a bez takových těch zdvořilostních tanečků, ale zvláště u starších lidí s tím člověk už prostě už nic nenadělá.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
13.11.17 16:17

Naše babička byla ráda za různou drogerii (mýdla, pěny, jary, čističe) - to jsme vozili průběžně. Nikdy si nepostěžovala na peníze, ani když nám/otci po částech vracela půjčené peníze na opravu střechy po krupobití. Docela jsem se divila, jak rychle splácela, ale určitě se v tu dobu hodně omezovala.

  • Citovat
  • Upravit
36556
13.11.17 16:23
@Elenloth píše:
Mám pocit, že stížnost na nedostatek peněz je u většiny lidí prostě už takový kolorit. A nejvíc mě pobaví, že potom najdeme pod stromečkem obálku my, kteří nedostatkem peněz opravdu netrpíme :zed: Ale vymluvit si to nenechají. :roll:
Pokud „nic nechtějí“, tak dostanou prostě nějaký praktický balíček, případně potravinový doplněk, který by se jim mohl hodit.
Rozhodně by se mi žilo lépe v upřímnosti a bez takových těch zdvořilostních tanečků, ale zvláště u starších lidí s tím člověk už prostě už nic nenadělá.

Tak já bych právě chtěla, by mi řekli: chtěla bych ochutnat nějakou dobrou kávičku, co kolem nich brousím v Tchibu, ale je mi líto si ji koupit místo mojí tradiční Jihlavanky v akci(nebudeme zabíhat do definic dobré kávy, ok?, mně ta z Tchiba třeba chutná :mrgreen: )

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný