Prý trápím dítě, říká kamarádka

Anonymní
19.3.20 13:21

Prý trápím dítě, říká kamarádka

Prosím o názor, protože toto nedovedu objektivně posoudit.

Mám 10 měsíčního chlapečka a je to moje všechno, nicméně, asi jsem moc přísná (možná po vzoru babičky, která mě vychovávala).

Když se začne vztekat před jídlem (takový ten opravdu vzteklý jekot, kdy se až zalyká), tak prostě chvíli počkám a jídlo mu nepodám, dokud se neuklidní, pak ihned dostane, další věc - obyčejně vstává kolem půl sedmé ráno, ale protože potřebuju ještě rychle vytřít, než ho nechám plazit v prostoru, musí v postýlce prostě ještě 20 minut vydržet, což zapřičiní, že se opětovně vzteká, venku vylézá z kočárku, houknu na něj, aby nespadl, a do kočárku ho zpátky posadím, což se mu nelíbí= rozpláče se, během dvou minut se uklidní.

Kamarádka říká, že s ním jeho stres vůbec neprožívám, že jsem děti mít žádné neměla, a že ho v podstatě takto týrám. Tak prosím o názory, mě to doteď přišlo normální, nejsem ten typ, co hnedka za prckem běhá, klidně ho nechám spadnout (řízeně a bezpečně!), aby věděl, že musí být přeci jen trochu opatrnější. Je pravda, že ho na rukou moc nenosím, kvůli operovanému koleni, ale to snad emocionálně přežije :nevim:

Fakt nevím jestli ho opravdu netrápím …. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8521
19.3.20 13:23

Jak to kamarádka myslí? Že s ním neprožívá stres? Když se vzteká, tak mu dáš najíst až se uklidní, když potřebuješ vytřít, tak taky v postýlce chvilku vydrží :mrgreen: Kamarádka to moc prožívá, kolik má ona dětí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2151
19.3.20 13:23

Nevim jak souvisí koleno s nošením na rukou, ale jinak mi připadáš jako normální matka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.20 13:26

Tvoje kamarádka je fakt divná, ať si prožívá stresy se svýma dětma a tobě ať se nemontuje do výchovy. Takový lidi mám nejradši :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21760
19.3.20 13:29

Dítě aby bylo spokojené potřebuje zažít hlad, žízeň, zimu a nepohodlí, potřebuje nedostat věci hned a některé nedostat vůbec. Že musí chvilku počkat, než se mu budeš věnovat? To mu neublíží. Aspoň se naučí, že svět se nebude točit jen kolem něho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.3.20 13:30
@arinecka píše:
Jak to kamarádka myslí? Že s ním neprožívá stres? Když se vzteká, tak mu dáš najíst až se uklidní, když potřebuješ vytřít, tak taky v postýlce chvilku vydrží :mrgreen: Kamarádka to moc prožívá, kolik má ona dětí?

má děti dvě, zase na druhou stranu taky dělá věci, se kterými já nesouhlasím a prostě jí to nevyčítám a myslím si v duchu své (3 a 5 letý stále s nimi spí v posteli - oba! apod.). Je trochu úzkostlivější, ale ten tón jakým to řekla, mě donutil se zamyslet nad tím, jestli nemá přeci jen pravdu.

Všude se říká, že děti se nemají nechávat „vyvztekat“ apod.

Další věc je, že malej třeba spadne při horolezeckých pokusech, žďuchne se do tykvičky a brečí a já k něm prostě hned neletím, když je to málo vážný, nechám to být, on se většinu do pár vteřin uklidní, když je to vážnější, pokonejším. Ale teďka fakt nevim jestli ho citově netrápím, jestli nejsem studenej čumák … :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
17659
19.3.20 13:30

No, 20 minut bych dítě plakat v postýlce nenechala, proč to nevytres večer?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.3.20 13:31
@Lily Evans píše:
Nevim jak souvisí koleno s nošením na rukou, ale jinak mi připadáš jako normální matka :nevim:

nedám tu váhu, když ho zvedám často ze země, je to nápor na tu nohu a to mě pak bolí často až do noci.

• Nahlásit
  • Citovat
15023

To neprozivani mi zavani nevychovou. Tam prece musis detatku dat najevo, jak chapes jeho emoce, frustraci a vztek. Musis ho hladinkovat a rikat mu, ze to jako chapes, ze je ted vzteklej, protoze chce XY, ale holt to nejde. A jeste je ho treba obejmout.

Jako ted vazne, kdyz se decku deje opravdu neco skaredeho, tak je objeti, uteseni a pod na miste. Kdyz se vzteka, protoze nedostal bonbonek pred obedem, tak za mne potrebuje jenom jedine a sice naucit se, ze kdyz mama rekne ne, tak to znamena NE a zadnej jekot na svete na tom nic nezmeni. Nebudu ho za to jeste chapat, ze se chova vztekle. A ze je z toho na vetvi, no tak to je, i to se musi naucit, ze svet se netoci stale kolem nej a toho, co on chce,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163

Jdi se udat na policii, ať Tě zavřou. :lol: Půjdu taky.
Jinak zkusit to vztekání omezit no. Např. Před jídlem odvést jeho pozornost na něco jiného, na vytírání ho dát do manduky apod. Aby pokaždé neřval dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LD1
96
19.3.20 13:32

Mě teda taky zarazilo, že nemůžeš dítě nosit kvůli operovanemu kolenu :lol: co že ti dělali za operaci, můžu-li se ptát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.20 13:33

Jsi pěkně studenej čumák, chudák chlapeček. On vůbec neví, co si na něm hojíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.3.20 13:33
@Cuddy píše:
No, 20 minut bych dítě plakat v postýlce nenechala, proč to nevytres večer?

psala jsem, že potřebuju mít čisto, než tam poleze, vytírám 3× denně, máme doma velkého psa a kočku, takže když vytřu večer, do rána je tam bordel, navíc v tomhle počasí, malej je pak celej černej a od chlupů, a to, se přiznám, mi trochu vadí.

• Nahlásit
  • Citovat
13846
19.3.20 13:35

Jen ten pláč v postýlce mi přijde už trochu moc a zbytečné trápení, ale co se týče toho ostatního a celkově tvého přístupu, tak naopak bych tě pochválila, že pokud bys měla psa (nemáš psa?), tak by byl vychovanější, klidnější a spokojenější než drtivá většina z nich. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.20 13:35

Hele, tezko říct. Napsalas to a zduvodnila uplne normalne a logicky, nenapsalas zadny úlet. Takze ano, jsi vyborna a ona je divna :lol: holt jste kazda jina :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama