Psychická labilita při kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 15:12
psychická labilita při kojení

Potřebovala bych vaši radu. Mám pocit, že mi hormonální změny při kojení způsobují psychickou labilitu. Je to možné? Setkaly jste se s tím? Před porodem jsem byla normální ženská, žádná hysterka. Teď jsem jak uzlíček nervů, chvíli euforie, hned na to vztek, štěkám na manžela. Jsem strašně nevyrovnaná. Uklidnilo se to s koncem kojení? Já mám v plánu dítě asi odstavit. Má 5 necelých měsíců. Od začátku se s tím pereme, téma mlíko je na denním pořádku. Několik bojkotů za námi. Neustále rozkojování zas a znova. kojení si vážně neužívám. A to jsem byla zapřísáhlý příznivec kojení. Ale mám pocit, že jak mi mlíko klesá a ja se zas rozkojuju odsáváním, tak mi lítají i emoce a celková nervozita. Těším se na odstavení, že budu jako dřív. Na druhou stranu se peru s představou, že nebudu dobrá máma, že ji odstavuju brzo. Ale ani takhle asi nejsem dobrá máma. Věčně vzteklá. Co si o tom myslíte? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 15:19

Ahoj, to jsem přesně měla. První jsem v pořádku odkojila rok. Při druhém strašně výkyv, nemohla jsem vydržet sama se sebou a věděla jsem, že je to kojením. Když jsem se složila u doktora, nechápal a ptal se mne, jestli je doma vše v pořádku a zda mě muž nebije :? A že mi antidepresiva nemůže napsat ( ani jsem je nechtěla) . Připadala jsem si jako blázen, doma skvělý milující manžel, dvě zdravé děti a já jako troska. Takže po konzultaci s doktrorem jsem přestala kojit a dítě dostalo mezi 5. A 6. Měs. Láhev. Oba jsme to vzali dobře, já jsem během měsíce byla zase já :D mrzelo mne to, ale ty stavy byly hrozně, moc ti rozumím, já jsem tehdy neměla nikoho kdo by to tak měl. Prosím anonym, citlivé.

P4ja
Echt Kelišová 7781 příspěvků 1 inzerát 19.01.19 15:19

Jsem zastánce kojení. Ale pokud to psychicky nedáváš, pak bych si nevyčítala, že přestaneš. Ostatně v pátém měsíci už bys pomalu mohla začít přikrmovat. Dobrá máma se nepozná podle toho, jestli kojí a nebo ne :)

Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 19.01.19 15:20

Dala bych um a nelamala to pres koleno stastna mama=stastne dite=stastny manzel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 15:23

holky dekuju, ja uz jak jsem v riti, tak zas brecim, ze nebude mit moje mliko, pak si reknu, ze je klidna domacnost a usmevava mama pro ni lepsi a mam euforii, ze uz to spatne bude za nama. A hned na to, ze je mi to zas lito. To je desny, strasne to vycerpava ty zmeny nalad. A stydim se za to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 15:26

Já jsem to vyřešila kompromisem: jednou kojení, jednou um - na střídačku (případně podle potřeby). Psychicky mi to pomohlo hrozně moc, příště bych to udělala klidně dříve. Ale je fakt že jsme asi měli štěstí, že malému nevadilo kombinovat kojení s flaškou. Dělali jsme to tak cca od 3 měsíců. Odstavení v roce.
Hlavní je abys byla ty v klidu, pak bude spokojené i mimčo.

P4ja
Echt Kelišová 7781 příspěvků 1 inzerát 19.01.19 15:26
@Anonymní píše:
holky dekuju, ja uz jak jsem v riti, tak zas brecim, ze nebude mit moje mliko, pak si reknu, ze je klidna domacnost a usmevava mama pro ni lepsi a mam euforii, ze uz to spatne bude za nama. A hned na to, ze je mi to zas lito. To je desny, strasne to vycerpava ty zmeny nalad. A stydim se za to.

Kašli na to spokojená máma = spokojené miminko. Spousta ženských přestane kojit už v porodnici a nebo nekojí vůbec. Nemáš si co vyčítat :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 15:27

Prosím nechat anonym. Já kojit odmítla. Měla jsem to i jako doporučení od psychiatra, léčila a léčím si dlouhodobé problémy s přijetím a doteky na mých prsou po znásilnění v mladém věku. Jako špatná matka si nepřipadám. Raději nekojit a mít psychiku ok, než být vystresovana z každého krmení. Mimčo je ok a krásně prospívá.

dickys
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 19.01.19 15:32

Prikrmujes už? Mně se u dcery neskutečně ulevilo, když jsme začali s příkrmy, naštěstí ji chutnaly a snědla dost, takže jsem rychle nahradila jednotlivé mléčné dávky a asi od 7m jsem kojila jenom 3× denně a od 9m dvakrát… Ale já jsem to asi neměla tak hrozné jako ty, jestli myslíš, tak klidně dej UM, však ono se nic nestane a hlavně když se ti uleví, a nejen tobě :palec:

Pam12
Echt Kelišová 8585 příspěvků 19.01.19 15:34
@Anonymní píše:
holky dekuju, ja uz jak jsem v riti, tak zas brecim, ze nebude mit moje mliko, pak si reknu, ze je klidna domacnost a usmevava mama pro ni lepsi a mam euforii, ze uz to spatne bude za nama. A hned na to, ze je mi to zas lito. To je desny, strasne to vycerpava ty zmeny nalad. A stydim se za to.

zas na druhou stranu, já si přijdu labilní už sedm let - od narození prvního dítěte :mrgreen:
jestli si myslíš, že je to kojením, tak se na to vyprdni, ale já bych řekla, že to může být hormonama po porodu celkově a možná bych ještě chvilku vydržela a to nejsem nějaký zastánce, v porodnici mě vyloženě s kojením sestry vytáčely
ale jak už někdo psal, za chvíli budeš přikrmovat, já začínala v pátým měsíci a dávky mlíka se sníží a nebude to takový opruz. mě se první odstavil poměrně brzo sám, druhý až ve dvou letech, ale od zavedení příkrmů jsem kojila tak 3× denně a to je vpohodě

Příspěvek upraven 19.01.19 v 15:36

Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 19.01.19 15:34

Ale za to se preci stydet nemusis..hele ja mam nedonosenyho syna a nekojila jsem vubec a jsme v pohode.um neni jed :palec:

Heivka
Závislačka 3622 příspěvků 19.01.19 20:47

Může to být, u mě se psychika výrazně srovnala jakmile se přestalo dělat mléko, já syna odstavila po „6 týdením bojkotu“ (on to nebyl bojkot, ale něco co podle kojofanatiků neexistuje, netvořil se dostatek mléka a mléko bylo skoro bez tuku) ve 4 měsících a hrozně se mi ulevilo. U dcerky jsem se o kojení pokusila, ale když zase začaly přicházet ty šílené psychické stavy tak jsem ještě v porodnici požádala o UM a zastavení laktace. A kupodivu teď i to malé (nudné) miminko snášíme mnohem lépe než při kojení. Já nerozporuji, že kojení není nejlepší možný způsob krmení novorozence, ale bohužel v rámci podpory kojení je rozšířena spousta lží o tom, jak kojit může každá a nikdo nevidí co tahle šílená masáž udělá s psychikou žen které z jakéhokoliv důvodu nemohou kojit.

Trashpanda
Povídálka 24 příspěvků 19.01.19 23:16

Úplne v pohode by som odstavila, keď už aj dáš ten polrok, naozaj ti nikto nemôže nič vyčítať. :potlesk: Jediné, čo sa môže stať je, že zistíš, že ti tie výkyvy nálad zostali. Nemusí za tým byť totiž nutne iba to kojenie, aj keď asi nejaký podiel má. :think:

GabinkaCh
Závislačka 3284 příspěvků 20.01.19 13:01
@Anonymní píše:
Ahoj, to jsem přesně měla. První jsem v pořádku odkojila rok. Při druhém strašně výkyv, nemohla jsem vydržet sama se sebou a věděla jsem, že je to kojením. Když jsem se složila u doktora, nechápal a ptal se mne, jestli je doma vše v pořádku a zda mě muž nebije :? A že mi antidepresiva nemůže napsat ( ani jsem je nechtěla) . Připadala jsem si jako blázen, doma skvělý milující manžel, dvě zdravé děti a já jako troska. Takže po konzultaci s doktrorem jsem přestala kojit a dítě dostalo mezi 5. A 6. Měs. Láhev. Oba jsme to vzali dobře, já jsem během měsíce byla zase já :D mrzelo mne to, ale ty stavy byly hrozně, moc ti rozumím, já jsem tehdy neměla nikoho kdo by to tak měl. Prosím anonym, citlivé.

Tady nechápu anonym,když ti to pomohlo :nevim:

Heivka
Závislačka 3622 příspěvků 20.01.19 16:26

@GabinkaCh Já ten anonym chápu, taky mi dlouho trvalo než jsem se s nekojením srovnala a občas když do takové diskuze napíše „zasloužilá kojná“ tak si servítky nebere a je na nás nekojící maminky hodně nepříjemná.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >