Psychika, nechutenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
denisa.denisa11
Nováček 2 příspěvky 30.04.18 13:21
Psychika, nechutenství

Zdravím všechny :)
Jdu si k vám pro radu, nechci hned běžet k lékaři. Jde o můj momentální psychický stav. Vždycky jsem byla poměrně impulzivní člověk, přecitlivělá a tak. Také jsem trpěla na úzkostné stavy, chodila jsem k psychiatrovi, pak se to dalo nějak do normálu. V březnu jsem však byla na miniitenrupci, jsem s tím smířená, s přítelem jsme se tak rozhodli, takže si nemyslím, že by to byla nějaká extra příčina, nejprve jsem to sváděla na šestinedělí a rozbouřené hormony, ale předevčírem jsem dostala první měsíčky a dnes šestinedělí skončilo. A stav stále pokračuje. Abych se dostala k věci, strašně se mi mění nálady. Bývám hrozně protivná a vylejvám si to na přítelovi. Vždycky začnu, vím, že jsem zlá a nechci, ale nejde to zastavit. Pak je mi to strašně líto. Nevím, kde se to ve mě bere. Nerada bych o něj takovou blbostí přišla. Mám pořád takovou zvláštní žízeň, Taky se mi docela často chce čůrat. Jsem teď dost ve stresu, hodně pracuju - mám svou práci, plus brigádu, takže jsem měla 4 dny volna za celý měsíc, abych si poplatila nějaké věci. Přítel mi samozřejmě chce pomoci, ale já bych měla možná pocit méněcennosti. Dříve jsem tyto stavy měla taky s ex, byla jsem tlustá, pravděpodobně jsem nenáviděla sama sebe, a proto ty extrémní výkyvy nálad, podrážděnost ard. Zhubla jsem a bylo to ok..Pak jsem kvůli škole trochu nabrala… a jsem zas taková a zhoršilo se to. Jsem v permanentním stresu, stresuju sama sebe, v podstatě není důvod.

Řekla jsem si tedy, že zhubnu, že se budu cítit lépe a přestane to. Jenže jsem zničehonic přestala úplně jíst. Váha mi jde dolů, uvědomuji si, že to není vůbec dobré, ráno mi je špatně, jenže si každé jídlo, co do sebe dám, vyčítám. Jediné, co mi pomáhá na mou psychiku je běhání. Chtěla bych do sebe něco dát, jenže moje „druhé já“ mi to nedovolí, mám pak výčitky a hlavně hlad ani nepocituji. Jako bych měla na rameni Ďábla a anděla a každý mi říkal něco jiného.

Nechci kvůli tomu na psychiatrii, zas mi napíšou prášky, které jsou úplně na nic. Chci svůj stav vyřešit bez léků, tak se ptám, zda tu není nikdo, kdo mi rozumí a mohl něco poradit. Nechci mít v hlavě pořád jen negativní a pesimistické myšlenky, nechci se takto chovat k příteli.

Děkuji všem


Reklama

Reakce:
 
Uživatel je onlineEmimin7
Kelišová 6240 příspěvků 30.04.18 13:32

Nemůžeš jíst takové jídlo, které si vyčítat nebudeš? Jakože dietní, mini porce.
Co se týče pesimistiky, musíš najít koníčka, něco, co tě bude bavit a upnout se na to. Jednoduše najít něco, co bude pro tebe dušení relax. Spíše aktivní činnost než odpočívací. Něco, na co se musíš soustředit.
A v běhání určitě pokračuj, to pomáhá hodně.

 
denisa.denisa11
Nováček 2 příspěvky 30.04.18 13:39

@Emimin7 No, já právě jim dietní jídla a stejně si to vyčítám, přijdu si jak blázen fakt už. Na koníčky nemám skoro vůbec čas.. Většinu času trávím s přítelem, máme se vážně moc rádi, ale co se se mnou děje, nevím..

 
Uživatel je onlineEmimin7
Kelišová 6240 příspěvků 30.04.18 15:28
@denisa.denisa11 píše:
@Emimin7 No, já právě jim dietní jídla a stejně si to vyčítám, přijdu si jak blázen fakt už. Na koníčky nemám skoro vůbec čas.. Většinu času trávím s přítelem, máme se vážně moc rádi, ale co se se mnou děje, nevím..

Tak pak asi jedině terapii.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Přišel o ženu i Českou Miss! Podnikatel Ditmar skončil v nemocnici a prosí o modlitby

Martin Ditmar skončil opět v péči lékařů. Bývalý šéf České Miss musel být po... číst dále >

Zlatá mládež 2 v Indii: Xenofob Mike, glosátor Renato i kulturní šok mezi chuďasy

Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >


Reklama