Psychika, nechutenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
denisa.denisa11
Nováček 5 příspěvků 30.04.18 13:21
Psychika, nechutenství

Zdravím všechny :)
Jdu si k vám pro radu, nechci hned běžet k lékaři. Jde o můj momentální psychický stav. Vždycky jsem byla poměrně impulzivní člověk, přecitlivělá a tak. Také jsem trpěla na úzkostné stavy, chodila jsem k psychiatrovi, pak se to dalo nějak do normálu. V březnu jsem však byla na miniitenrupci, jsem s tím smířená, s přítelem jsme se tak rozhodli, takže si nemyslím, že by to byla nějaká extra příčina, nejprve jsem to sváděla na šestinedělí a rozbouřené hormony, ale předevčírem jsem dostala první měsíčky a dnes šestinedělí skončilo. A stav stále pokračuje. Abych se dostala k věci, strašně se mi mění nálady. Bývám hrozně protivná a vylejvám si to na přítelovi. Vždycky začnu, vím, že jsem zlá a nechci, ale nejde to zastavit. Pak je mi to strašně líto. Nevím, kde se to ve mě bere. Nerada bych o něj takovou blbostí přišla. Mám pořád takovou zvláštní žízeň, Taky se mi docela často chce čůrat. Jsem teď dost ve stresu, hodně pracuju - mám svou práci, plus brigádu, takže jsem měla 4 dny volna za celý měsíc, abych si poplatila nějaké věci. Přítel mi samozřejmě chce pomoci, ale já bych měla možná pocit méněcennosti. Dříve jsem tyto stavy měla taky s ex, byla jsem tlustá, pravděpodobně jsem nenáviděla sama sebe, a proto ty extrémní výkyvy nálad, podrážděnost ard. Zhubla jsem a bylo to ok..Pak jsem kvůli škole trochu nabrala… a jsem zas taková a zhoršilo se to. Jsem v permanentním stresu, stresuju sama sebe, v podstatě není důvod.

Řekla jsem si tedy, že zhubnu, že se budu cítit lépe a přestane to. Jenže jsem zničehonic přestala úplně jíst. Váha mi jde dolů, uvědomuji si, že to není vůbec dobré, ráno mi je špatně, jenže si každé jídlo, co do sebe dám, vyčítám. Jediné, co mi pomáhá na mou psychiku je běhání. Chtěla bych do sebe něco dát, jenže moje „druhé já“ mi to nedovolí, mám pak výčitky a hlavně hlad ani nepocituji. Jako bych měla na rameni Ďábla a anděla a každý mi říkal něco jiného.

Nechci kvůli tomu na psychiatrii, zas mi napíšou prášky, které jsou úplně na nic. Chci svůj stav vyřešit bez léků, tak se ptám, zda tu není nikdo, kdo mi rozumí a mohl něco poradit. Nechci mít v hlavě pořád jen negativní a pesimistické myšlenky, nechci se takto chovat k příteli.

Děkuji všem

Reakce:
Emimin7
Echt Kelišová 9371 příspěvků 30.04.18 13:32

Nemůžeš jíst takové jídlo, které si vyčítat nebudeš? Jakože dietní, mini porce.
Co se týče pesimistiky, musíš najít koníčka, něco, co tě bude bavit a upnout se na to. Jednoduše najít něco, co bude pro tebe dušení relax. Spíše aktivní činnost než odpočívací. Něco, na co se musíš soustředit.
A v běhání určitě pokračuj, to pomáhá hodně.

denisa.denisa11
Nováček 5 příspěvků 30.04.18 13:39

@Emimin7 No, já právě jim dietní jídla a stejně si to vyčítám, přijdu si jak blázen fakt už. Na koníčky nemám skoro vůbec čas.. Většinu času trávím s přítelem, máme se vážně moc rádi, ale co se se mnou děje, nevím..

Emimin7
Echt Kelišová 9371 příspěvků 30.04.18 15:28
@denisa.denisa11 píše:
@Emimin7 No, já právě jim dietní jídla a stejně si to vyčítám, přijdu si jak blázen fakt už. Na koníčky nemám skoro vůbec čas.. Většinu času trávím s přítelem, máme se vážně moc rádi, ale co se se mnou děje, nevím..

Tak pak asi jedině terapii.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >