Reklama

Psychika, nechutenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
denisa.denisa11
Nováček 5 příspěvků 30.04.18 13:21
Psychika, nechutenství

Zdravím všechny :)
Jdu si k vám pro radu, nechci hned běžet k lékaři. Jde o můj momentální psychický stav. Vždycky jsem byla poměrně impulzivní člověk, přecitlivělá a tak. Také jsem trpěla na úzkostné stavy, chodila jsem k psychiatrovi, pak se to dalo nějak do normálu. V březnu jsem však byla na miniitenrupci, jsem s tím smířená, s přítelem jsme se tak rozhodli, takže si nemyslím, že by to byla nějaká extra příčina, nejprve jsem to sváděla na šestinedělí a rozbouřené hormony, ale předevčírem jsem dostala první měsíčky a dnes šestinedělí skončilo. A stav stále pokračuje. Abych se dostala k věci, strašně se mi mění nálady. Bývám hrozně protivná a vylejvám si to na přítelovi. Vždycky začnu, vím, že jsem zlá a nechci, ale nejde to zastavit. Pak je mi to strašně líto. Nevím, kde se to ve mě bere. Nerada bych o něj takovou blbostí přišla. Mám pořád takovou zvláštní žízeň, Taky se mi docela často chce čůrat. Jsem teď dost ve stresu, hodně pracuju - mám svou práci, plus brigádu, takže jsem měla 4 dny volna za celý měsíc, abych si poplatila nějaké věci. Přítel mi samozřejmě chce pomoci, ale já bych měla možná pocit méněcennosti. Dříve jsem tyto stavy měla taky s ex, byla jsem tlustá, pravděpodobně jsem nenáviděla sama sebe, a proto ty extrémní výkyvy nálad, podrážděnost ard. Zhubla jsem a bylo to ok..Pak jsem kvůli škole trochu nabrala… a jsem zas taková a zhoršilo se to. Jsem v permanentním stresu, stresuju sama sebe, v podstatě není důvod.

Řekla jsem si tedy, že zhubnu, že se budu cítit lépe a přestane to. Jenže jsem zničehonic přestala úplně jíst. Váha mi jde dolů, uvědomuji si, že to není vůbec dobré, ráno mi je špatně, jenže si každé jídlo, co do sebe dám, vyčítám. Jediné, co mi pomáhá na mou psychiku je běhání. Chtěla bych do sebe něco dát, jenže moje „druhé já“ mi to nedovolí, mám pak výčitky a hlavně hlad ani nepocituji. Jako bych měla na rameni Ďábla a anděla a každý mi říkal něco jiného.

Nechci kvůli tomu na psychiatrii, zas mi napíšou prášky, které jsou úplně na nic. Chci svůj stav vyřešit bez léků, tak se ptám, zda tu není nikdo, kdo mi rozumí a mohl něco poradit. Nechci mít v hlavě pořád jen negativní a pesimistické myšlenky, nechci se takto chovat k příteli.

Děkuji všem


Reklama

Reakce:
 
Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8720 příspěvků 30.04.18 13:32

Nemůžeš jíst takové jídlo, které si vyčítat nebudeš? Jakože dietní, mini porce.
Co se týče pesimistiky, musíš najít koníčka, něco, co tě bude bavit a upnout se na to. Jednoduše najít něco, co bude pro tebe dušení relax. Spíše aktivní činnost než odpočívací. Něco, na co se musíš soustředit.
A v běhání určitě pokračuj, to pomáhá hodně.

 
denisa.denisa11
Nováček 5 příspěvků 30.04.18 13:39

@Emimin7 No, já právě jim dietní jídla a stejně si to vyčítám, přijdu si jak blázen fakt už. Na koníčky nemám skoro vůbec čas.. Většinu času trávím s přítelem, máme se vážně moc rádi, ale co se se mnou děje, nevím..

 
Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8720 příspěvků 30.04.18 15:28
@denisa.denisa11 píše:
@Emimin7 No, já právě jim dietní jídla a stejně si to vyčítám, přijdu si jak blázen fakt už. Na koníčky nemám skoro vůbec čas.. Většinu času trávím s přítelem, máme se vážně moc rádi, ale co se se mnou děje, nevím..

Tak pak asi jedině terapii.


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >