Pustit dceru, nebo nepustit dceru na kadeřnici?

Anonymní
6.6.21 10:37

Pustit dceru/nepustit dceru? Fakt nevím.

Ahojte maminky mám menší dotaz. Dcerka by chtěla jít na učiliště obor kadeřnice. Já v tom nevidím nic dobrého sice je šikovná, milá a ochotná, ale bojím se že pak skončí na pracáku.. Tak přemýšlím že ji to zakážu. :nevim: U nás máme obor kadeřnice pouze s výučním listem… Jak byste se zachovali bojím se že skončí nakonec jako uklízečka a nebo na pracaku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16435
6.6.21 10:39
@Anonymní píše:
Ahojte maminky mám menší dotaz. Dcerka by chtěla jít na učiliště obor kadeřnice. Já v tom nevidím nic dobrého sice je šikovná, milá a ochotná, ale bojím se že pak skončí na pracáku.. Tak přemýšlím že ji to zakážu. :nevim: U nás máme obor kadeřnice pouze s výučním listem… Jak byste se zachovali bojím se že skončí nakonec jako uklízečka a nebo na pracaku.

Úplně stejná diskuse tady byla asi tři týdny zpátky - odpovědí jsi dostala dost, tak nechápu, co nového čekáš. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
6.6.21 10:39

Je to její věc.. rozhodně bych nezakazovala :nevim:
Maturitu si dodělat nemůže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8994
6.6.21 10:40
@Anonymní píše:

Už zas? To už je snad 3 stejná diskuze. Na pracaku, nebo jako uklízečka můžeš skončit i s maturitou nebo vysokou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Tyjo, a proč by nemohla skončit jako kadernice? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31717
@Anonymní píše:

Jestli ji to baví, dovolila bych jí to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1808
@Anonymní píše:

Tak v budoucnu to snad bude dělat ona, ne? Je to její volba do života :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
6.6.21 10:43

Mám kamarádku, vyučená kadeřnice, vlastní salón a žije si opravdu hezky a pak mám kamaráda, vystudovaný VŠ a je na úřadě práce. Nějak nechápu tvůj postoj, skoro mi přijde jako by si lidi s výučním listem brala jako podřadné, realita je, ale často úplně jiná. Každopádně bych ji nic nezakazovala, může si dodělat nástavbu (2 roky) a mít k tomu maturitu, ale pravdou je, že v tomto oboru ji na maturitu každej se*e, hlavně aby byla šikovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 10:50
@alena1995 píše:
Mám kamarádku, vyučená kadeřnice, vlastní salón a žije si opravdu hezky a pak mám kamaráda, vystudovaný VŠ a je na úřadě práce. Nějak nechápu tvůj postoj, skoro mi přijde jako by si lidi s výučním listem brala jako podřadné, realita je, ale často úplně jiná. Každopádně bych ji nic nezakazovala, může si dodělat nástavbu (2 roky) a mít k tomu maturitu, ale pravdou je, že v tomto oboru ji na maturitu každej se*e, hlavně aby byla šikovná.

Tak, ale maturita je dobrá věc když by se rozhodla že tam být nechce

• Citovat
  • Nahlásit
2073
6.6.21 10:52
@Anonymní píše:
Tak, ale maturita je dobrá věc když by se rozhodla že tam být nechce

Však maturitu si může udělat. Místo čtyř let bude ve škole pět let, no a? Určitě má skvělou maminku, která ji ve všem podpoří. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13830

Jestli někdo skončí nebo neskončí na pracáku úplně nesouvisí s tím, jakou má školu. Můj muž třeba má jen základní vzdělání (nedokončil učňák) a na pracáku nebyl celou dobu, co ho znám, ani jednou (jsme spolu 17 let). Já mám maturitu a na pracáku jsem za tu dobu byla myslím 2×

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1199

Hele, u nás je zrovna dobrých kadeřnic málo… :nevim: Nechápu, proč mají rodiče tendence zakazovat dětem něco, co skutečně chtějí dělat… Mně rodiče zakazovat jít studovat to, co studuju, tak je budu nesnášet a dám jim to solidně sežrat :roll: Teď po letech jsou rádi, že mi to nezakázali, protože vidí, že v tom oboru jen kvetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19891
6.6.21 10:54
@Anonymní píše:
Tak, ale maturita je dobrá věc když by se rozhodla že tam být nechce

Děláš Zagorku. Většina kadernic si třeba vezme obor kosmetička. Ten bývá s maturitou a mají se dobře. Dneska se to hodí, když tě někdo učeše a nalíčí na jednom místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7482
6.6.21 10:56
@FlorenceF Jenkins píše:
Tyjo, a proč by nemohla skončit jako kadernice? 8o

Protože na učňáky chodi jenom póvl. Tak nějak se tady zakladatelka nedávno vyjádřila. A chce holku s trojkama nacpat na ekonomku. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
6.6.21 10:57

Kadeřnice mají tolik zakázek, že musejí nové zákaznice odmítat. Dobrých kadeřnic je málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat