Quinny Speedi SX - ano ci ne?

131
12.2.06 20:36

Quinny Speedi SX - ano ci ne?

Ahoj,

uvazujeme o koupi tohoto kocarku. Mame jeste jeden 3kombinaci, ale je to silene tezky korab, ktery nam ovsem super slouzi na jizdy polem atd.
Je fakt tezky, zabere v aute moc mista, tak chceme jeden na cestovani, na dovolene, do mesta, proste na takove to pohodlne jezdeni.

Bohuzel jsem nenasla vubec zadny odkaz na emiminu ani jinde.

Je to docela velka investice, tak se nechceme spalit.

Diky za radu, tip, zkusenost .......

PS: Zatim neuvazujeme o tom, ze bychom k tomu pripadne nekdy dokoupili korbu pro druhe mimi, ale mozna zmenime nazor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

750
12.2.06 21:11

Ahoj,

kamarádka řešila úplně stejný problém s těžkou a neskladnou trojkombinací a nakonec se rozhodla pro Speedy a je moc spokojená. Na ovládání je super a skladnost je také dobrá.

IVULE+Tobi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
12.2.06 21:24

Ahoj,
já mám speediho a jsem moc spokojená, ale i tak jsem si koupila na dovču golfky. A taky když pojedeme na nákupy, aby jsme měli volný kufr.
Jestli chceš napíšu ti SZ, rozměry a tak. Už jsem to psala jedný holčině, která se taky rozhodovala.
Každopádně ti radím: zajdi do obchodu a vyzkoušej si jak se ti s nim bude jezdit.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
13.2.06 11:10

To opravdu tenhle kocarek nikdo krome Jany nema?

Zajimaly by me konkretni zkusenosti , negativa , pozitiva vice maminek.

Moc moc diky

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
13.2.06 18:03

Ahoj,
Speedy SX je super kočárek, ale má jednu nevýhodu pro větší děti. Opěrka zad je moc krátká a vyšším nebo starším dětem čouhá hlava a pak i zavazí boudička. Ta se dá na:,–(it výš, ale s originál pláštěnkou to není ono. Když dítě usne, tak je to blbé. Kámoška má holčičku 2 roky a 5 měsíců a hlava jí čouhá celá, boudičku musela posunout a když usne, tak aby si opřela hlavu, tak tam vkládá polštářek. Mojí Aničce je 22 m. a leze jí půl hlavy.
Ale Anička v kočárku už nespává, tak je mi to jedno. Já kupovala tenhle kočárek statší, po jednom dítěti a o tomhle nedostatku jsem věděla a měla odzkoušeno i odkoukáno od kámošky.
Kromě krátké opěrky zad a vcelku krátké boudičky (já ji stejně vozím pořád odklopenou a v ní různé věci) tenhle kočárek nemá podle mě žádné vady. Je naprosto perfektně ovladatelný. Je to asi tím, že rukojeť je hodně široká, takže je manipulace snažší.
Je dobře stabilní, pokud srovnávám s čtyřkolkou, se kterou jsem jezdila do Aniččina roka a půl. Nemusíš se bát, že by se převrátil. Je to možná tím, že zadní kola jsou dost daleko od sebe.
Výborně je vyvážeý, takže najíždění na chodník nebo přejíždění přes něco není vůbec žádný problém. Přední kolečo jde lehounce zvednout. Jen je to trošku jiné s trojkoulkou najíždět na chodník. Ve chvíli, kdy stojí jen na jednom předním kole a zvedáš zadní kola na chodník, je to jiné než u čtyřkolky. Trošku míň stabilní, ale to za chvilku zvládneš.
Kočárek je hezky prostorný, takže se tam vejde větší dítě ve fusaku, v dece a veké bundě a má dost místa.
Rukojeť je taky bezvadná. Tím že je zasovací, tak nepruží v žádném kloubu na nastavování a je pevná a tím se kočárek líp ovládá. Brzda na rukojeti je fajn při sjíždění prudkého kopce nebo přeba po rampě ze schodů.
Kočárek není moc odpružený. Nehoupe. Ale na terén odpružený je. To má výhodu i nevýhodu. Pokud je dítě zvyklé usínat při hopání, tak v tomhle kočáru to nepůjde. Ale zase s ním jde dobře vyhopsat a shopsat po zadních kolech schody. To mě s mou starou houpací čtyřkolkou šlo hodně špatně.
Koupila jsem si k němu univerzální nánožník a pláštěnku od Emitexu a jsem maximálně spokojená. Nánožník je hodně veliký, takže ho má Anička až pod krk, takže když je chladno, nemusím dávat deku. Je tam krásně celá schovaná. A když se sklopí boudička, tak jsme takhle zvládly i slabé mrholení. Do deětě nebo na sněžení ale dávám pláštěnku. Ta originál ale sedí dobře, jen když je boudička nasazená do polohy nejníž. Jinak špatně kryje nožičky. A nekryje moc košík. Ale zase má dobře udělané větrání. Moje pláštenka je univerzální na trekingové kočárky, je hodně dlouhá, takže překryje v pohodě celé nožičky a o kousek víc, a taky překryje košík.
Ještě mi ze začítku vadilo, že kočárek je koncipován na takový polosed/pololeh. Ale udělala jsem si takovou vychytávku, takže mám teď opěrku zad víc na sed. Vlastně po zkušenostech bych řekla, že to, že sedátko je nakloněné dozadu a tomu odpovídá i opěrka v naklonění je fajn, protože dítě do kočárku jakoby zapadne jako do křesla. Je v takové uvolněné poloze. A pořád opřená. V golfáči nebo mém starém kočárku je sedátko rovně a opěrka zad kolmo a Anička většinou sedí předkloněná a drží se madla nebo sedí opřená, ale asi to není tak pohodlené. Je to jako sedět na židly a v křesle. Nevím, jak to líp popsat. Kdybys kočárek koupila a chtěla, aby ti opěrka zad držela víc v sed, ozvi se, popíšu ti, jak to udělat.
Já jsem s tímhle kočárek moc spokojená. Nejdřív jsem si koupila golfáč (čtyřkolka už mi byla moc těžká) a myslela si, jak bezvadný je. Ale pak jsem od kámošky zkusila Speedi a bylo rozhodnuto. Golfáč mám na cesty nebo když potřebuji být soběstačná a Speediho mám na denní ježdění, na procházky, i do města. Do busu mi vždycky někdo pomůže.
Ale zase není tak maličký. Při složení není velký, ale pořád zabere dost místa.
A ještě košík. Nejdřív se mi zdál malý, ale zdání klame. Je fakt dost velký, vejde se mi tam dost velký nákup.
Já za sebe ti můžu tenhle kočárek jenom doporučit. Teď je nová kolekce 2006 a ten je trošku „vylepšený“. Ze začátku se mi vlepšení líbila, ale teď po zkušenostech bych ho nechtěla. Hlavní je, že sedátko je rovně a opěrka zad je stále dost nakloněná, nejde nakolmo (což by mělo, když je sedátko rovně), takže dítě má tendenci sjíždět z kočáru ven. Je to jako sedět na židly se zakloněnou opěrkou zad. Mic moc pohodlného, apoň podle mě. Já ti doporučuji ten starší model. Navíc by mohl být teď i levnější.
No, to jsem se rozepsala.
Kdybys ještě ráda něco věděla, dej vědět, ráda ti odpovím.
Zdeňka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
13.2.06 22:17

Ahojky,
nenapsala bych to líp než Zdenka :wink: . Taky moc velká spokojenost, ale jak už jsem psala v prvním příspěvku: zajeď si ho někam vyzkoušet.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.2.06 12:33

vychytávka na sezení

Ahoj Zdenko,přečetla jsem si tvůj příspěvek a musím jen souhlasit.Mám speedy a pěju na něj jen chválu.Koupili jsme ho malému když mu byl rok.Ze začátku jsem měla obavy co bude mrňous říkat tomu že na mě nevidí ale vše je naprosto v poho.A důvod koupě.Měli jsme klasickou trojkombinaci a po složení do kufru už se toho tam moc nevešlo.A vzhledem k tomu, že často cestujeme to byl problém.A zbůsob skládání se nedá vůbec srovnat.
Ale abych se dostala k tomu o co tě chci požádat.Můžeš mi posat tu vychytávku s tím sezením popř.třeba nafotit. Díky a hezký den
dada@trnet.cz

• Nahlásit
  • Citovat
88
16.2.06 14:51

Holky,
je to jednoduché. S tímhle ten kočárek už podle mě nemá chybu.
Zkusím vám to nafotit a poslat e-mailem.
Zkusím to popsat, ale nevím, jestli se mi to povede.
Koupila jsem si popruh cca 1 matr dlouhý a cca centimetr široký a sponku, která jde na jedné straně utahovat a tím se popruh buď zkracuje nebo prodlužuje. Sponu našila k popruhu.
Tohle se obtočí kolem konstrukce kočárku, je to vlatně kolem rukojeti, těsně, jak končí látka kočárku, za opěrkou zad. Je to kousek pod vrškem opěrky zad, asi centimetr nad originál popruhem, kterým se polohují zádíčka.
Když je popruh úplně napnutý a opěrka se o něj opírá, tak je opěrka zad v maximální poloze, do které jde dát. Je to látkový potah, takže i když je originál popruh napnutý, tak opěrka jde ještě kus dopředu. A v téhle poloze je opřená o mnou vyrobený popruh. Drží to bezvadně a je to myslím v dobré poloze. Ne úplně kolmo, ale odpovídá to sešikmenému sedátku.
Když chci opěrku položit, jen rozepnu sponu a uvolním originál popruh. A ten můj, i když je rozepnutý, tak nevypadne. Je až nad cvočkama, kterýma se připíná boudička. Dostávám se tam horem, při odklopené boudičce přes vršek opěrky zad. Občas to překontroluji, utáhnu sponku a posunu níž, protože po hladké konstrukci kočárku ten popruh trochu klouže směrem nahoru, tak aby nevypadl zpod opěrky.
Nejdřív jsem to chtěla udělat jen napevno z provázku na uzel, ale se sponkou je to lepší, že jdou zádíčka snadno polohovat. Ale pokud třeba nepolohujete a máte pořád jen v sedu, tak by to stačilo z pevného provázku a na uzel. Ale hodně utáhnout a nějaký nenatahovací provázek, protože jak se trošku natáhne, špatně by se to utahovalo.
Já si koupila černý popruh, je trošku širší než ty, co jsou na kočárku, ale vůbec není poznat, že to tam nepatří.
Snad jsem to popsala srozumitelně, ještě to nafotím a pošlu, ale až o víkendu, jestli vám to nebude vadit.
Mějte se krásně,
Zdeňka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
16.2.06 14:51

Holky,
je to jednoduché. S tímhle ten kočárek už podle mě nemá chybu.
Zkusím vám to nafotit a poslat e-mailem.
Zkusím to popsat, ale nevím, jestli se mi to povede.
Koupila jsem si popruh cca 1 matr dlouhý a cca centimetr široký a sponku, která jde na jedné straně utahovat a tím se popruh buď zkracuje nebo prodlužuje. Sponu našila k popruhu.
Tohle se obtočí kolem konstrukce kočárku, je to vlatně kolem rukojeti, těsně, jak končí látka kočárku, za opěrkou zad. Je to kousek pod vrškem opěrky zad, asi centimetr nad originál popruhem, kterým se polohují zádíčka.
Když je popruh úplně napnutý a opěrka se o něj opírá, tak je opěrka zad v maximální poloze, do které jde dát. Je to látkový potah, takže i když je originál popruh napnutý, tak opěrka jde ještě kus dopředu. A v téhle poloze je opřená o mnou vyrobený popruh. Drží to bezvadně a je to myslím v dobré poloze. Ne úplně kolmo, ale odpovídá to sešikmenému sedátku.
Když chci opěrku položit, jen rozepnu sponu a uvolním originál popruh. A ten můj, i když je rozepnutý, tak nevypadne. Je až nad cvočkama, kterýma se připíná boudička. Dostávám se tam horem, při odklopené boudičce přes vršek opěrky zad. Občas to překontroluji, utáhnu sponku a posunu níž, protože po hladké konstrukci kočárku ten popruh trochu klouže směrem nahoru, tak aby nevypadl zpod opěrky.
Nejdřív jsem to chtěla udělat jen napevno z provázku na uzel, ale se sponkou je to lepší, že jdou zádíčka snadno polohovat. Ale pokud třeba nepolohujete a máte pořád jen v sedu, tak by to stačilo z pevného provázku a na uzel. Ale hodně utáhnout a nějaký nenatahovací provázek, protože jak se trošku natáhne, špatně by se to utahovalo.
Já si koupila černý popruh, je trošku širší než ty, co jsou na kočárku, ale vůbec není poznat, že to tam nepatří.
Snad jsem to popsala srozumitelně, ještě to nafotím a pošlu, ale až o víkendu, jestli vám to nebude vadit.
Mějte se krásně,
Zdeňka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
16.2.06 23:25

Vsimla jsem si, ze vetsinou mate vetsi mimco - hodi se to i pro mensi?
Na jare budeme mit asi 8 mesicu?

Porad zvazuji, jestli nejit do Freestyle, furt mi to v hlave srotuje :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
431
12.3.06 21:20

Ahoj,
měla jsem kočárek Speedi SX, loňskou top line kolekci.
Už jsem ho prodala. Je vážně moc lehoučký a díky otočnému kolečku se skvěle ovládá.
Měla jsem ho i s korbou, tzn. od narození, musím říct, že stabilita nic moc, párkrát jsem malého málem vyklopila, hlavně při najíždění nebo sjíždění z chodníku.
Sporťák má příliš otevřenou boudu, v letošní zimě to byla kalamita. Navíc v boudě jsou větrací otvory, v létě určo super, ale v zimě nějdou úplně uzavřít a malému táhlo na hlavu. Malého jsme šupli do sporťáku už v 6ti měsících, korba mu byla malá. Foukalo na něj zepředu i zezadu, navíc záda nejdou polohovat do sedu a on mi sjížděl.
Odpružení nemá vůbec žádné. Bydlíme na vesnici, starší syn jezdil do školky na kole po lepší polňačce a prcek byl těžce vytřepaný. Do terénu ani omylem. Na kostkách ve městě to samé.
Navíc, koupila jsem originál fusak a byla jsem nemile překvapena, jak je tenký, malému v něm byla zima.
Soňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
13.3.06 11:20

Ahojky,

tak já jsem taky z vesnice, klasický houpák a teréňák mám na doma a do města jsem chtěla něco lehkého a skladného. Uvažovala jsem mezi Quinny Speedi a Quinny Buzz. Oba jsou hezké, ale nakonec rozhodla velikost. Quinny Buzz je mnohem menší když se složí a taky hezčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama