Rakce na očkování Hexavakcína vs. klasika

2580
26.2.06 19:07

reakce na očkování: hexavakcína x klasika

Ahoj holky,

rozhodujeme se, jestli nechat prcka očkovat hexavakcínou nebo klasicky. Chci vás poprosit o zkušenosti, jak vaši drobečci reagovali na očkování, abych mohla oba typy porovnat. Přeci jen skoro 5.000,– Kč nejsou malý peníze :)
Moc děkuju

Danča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
26.2.06 19:23

ahoj. Vybrali jsme hexavakcinu. Máme za sebou první injekci, reakce nebyla žádná. Po rozhovoru s maminkami v čekárně - podobně dobré zkušenosti. Jinak, vakcína byla alespon u mého doktora zdražená, takže nás stála o cca 1000víc.

• Nahlásit
  • Citovat
219
26.2.06 19:25

omlouvám se, výše uvedená odpověď je ode mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
26.2.06 19:27

Ahoj,
já jsem si dělala před očkováním průzkum, nikdo z mých známým nenechal dát obyčejnou vakcínu, ale hexavakcínu, a reakce žádné. My jí koupili taky, a reakce supr, jenom po druhé injekci malinko zvýšená teplota (zmizela bez paralenu).
maya

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
26.2.06 19:28

Ahoj, nevim presne jake ockovani myslis…tak kdyz neberu v uvahu to v porodnici (ktere bylo naprosto v poho) tak kdyz jsme sli poprve tak mela mala zvysenou teplotu, stacil 1 cipek, jinak zadne problemy nebyli. Dalsi ockovani byli bez problemu (Dr. mi doporucila dat 2h po ockovani preventivne cipek, to sem udelala) Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
26.2.06 19:30

Ahoj,

je tu už více diskusí na toto téma.

My zvolili hexavakcínu a maximální spokojenost. Karolínka byla bez reakcí a ani u vpichu neplakala. V mm okolí maminky volily jak placenou tak hrazenou injekci… Bylo to půl na půl, ale žádná si nestěžovala ani na jednu variantu :wink:

Mirka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.2.06 19:36

odpověď

Očkovali jsme Hexavakcínou a u malé došlo ke snížení destiček v krvi.Byli jsme skoro 2 týdny ve špitále a od té doby je to půl roku zatím nebyla očkovaná.Vyvolala to ta vakcína,ale že jestli d tomu má sklon ,mohla to prý mít i po nemoci.Naše nová doktorka říkala že touto vakcínou neočkuje,že se jí zdá že proti 6 nemocem zaráz je moc.

• Nahlásit
  • Citovat
5891
26.2.06 19:43

my meli hexavakcinu ted v pondeli a u pichani jen kvikl, horsi rev byl pri oblikani -jako vzdy. Teplotu zvys.nemel jen dalsi den byl tak vic namekko, lehce se rozesmal ci rozbrecel, dostal paralen.cipek a vse o.k.

jinak normal.cena je asi 1750kc/ks nekde maj i nizsi,ale drazsi ???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
26.2.06 19:46

Ahojky, syna sme dali zaockovat Infanrixom Hexa a maly mal reakcie dost hrozne :-( opuchnuta nozicka, ale cele stehno, mal to asi mesiac :-( dr. nam dala dokonca na to Fenystil.
teplotu mal len okolo 37 takze to bolo v pohode, ale bol strasne spavy a uplakany, trvalo to dost dlho a mal to po kazdom tomto ockovani :-(
Ale aj tak som rada, ze sme do toho sli, dr. nam povedala, ze ak takto reagoval na setrnu vakcinu, tak na normalnu by reagoval este horsie. :-(
No a usetrili sme mu dost vpichov, kedze v tej hexe je aj obrna a zltacka.
Takze za seba doporucujem, ale treba ratat s tym, ze aj na tuto vakcinu moze byt reakcia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
26.2.06 19:53

Ahoj,první syn dostal obyčejnou hrazenou vakcínu,ani jsem o jiné možnosti tenkrát nevěděla a reakce žádná. Druhý dostal šetrnou vakcínu a to proto,že byl dost nemocný a tedy riziko reakce tu bylo. Nakonec v pohodě. Znám děti,které měli nepříjemnou reakci na obyč.vakcínu,tak myslím,že za to těch 5 tisíc stojí. :wink: Je fakt,že když mu bude špatně,budeš si vyčítat,že jsi to raději nezaplatila :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
26.2.06 19:54

ahojky, my jsme očkovali hexavakcínou. Máme za sebou 2 dávky, reakce vesměs stejná - lehce zvýšená teplota večer po očkování, 2.den již ok. Na tvůj dotaz, zda hexa či klasika - já bych asi teď volila tu klasiku. Několikrát jsme to diskutovali v mamčami a žádná neměla vysloveně špatnou zkušenost. Jedna z nich sama lékařka říkala, že ty peníze použije raději na nějaké aktivity pro dítě (plavčo, cvičení, masáže…). Tak držím palce, ať už je to rozhodování za vámi :wink: eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mia
26.2.06 20:10

stejně jako výše, Hexavaxína a po druhé aplikaci začervenání a odpoledne teplejší a to bylo všechno, já znám takové, co měli obyč a tam tedy reakce byly až horečky, ale záleží i na jedinci, tak ať jse ten šťastný typ
Mia

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.2.06 20:16

Jestli jste sledovaly zprávy na Nově, tak už víte, proč se očkuje šetrnou vakcínou a hlavně proč by se mělo…

Nejde o to, že je tam více nemocí a tak je zátěží pro dítě. Která doktorka toto řekne, tak není absolutně informovaná a není odborníkem na svém místě… Jde o to, že jsou tam pouze oslabené kmeny a tím se stává nejen šetrnější, ale i bezpečnější pro dítě.

Je mi jasné, že i na obyč vakcínu nemusí být reakce, každé tělo reaguje jinak. Ale ono nejde jen o reakce…

Mirka

• Nahlásit
  • Citovat
1242
26.2.06 20:17

Anonym nade mnou jsem já. Omlouvám se, zapomněla jsem se přihlásit.

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
26.2.06 20:58

Musim trosku poopravit Mirku. V hexavakcine niesu oslabene kmene vsetkych siestich zloziek, len oslabeny poliovirus. teda virus detskej obrny. Ostatne zlozky vakciny su len „kusky tela“ bekterie alebo virusu, ktore niesu schopne vyvolat infekciu, len vyvolaju reakciu imunitneho systemu, aby tieto kusky spoznal ked by sa dieta nakazilo a hned zlikvidoval tu bakteriu alebo virus, ktory ich ma na sebe :wink:

Kazdopadne, da sa povedat, ze aj setrne ockovanie moze byt pre organizmus zataz, lebo sa imunitny system musi aktivovat. V tomto pripade proti 6 chorobam.

My sme maleho tiez nechali ockovat Infanrixom, ma za sebou 3 davky, bez reakcie.
A este malilnke doplnenie pre gothic - obrna by nebola vpich navyse, lebo za normalnych okolnosti sa podava na lyzicke :wink: ale hepatitida samozrejme ano.
kaktus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama