Recept na dobrý kečup

941
2.8.13 10:02

Recept na dobrý kečup

Nemáte prosím někdo recept na opravdu dobrý kečup? Včera jsem u nás v akci koupila 10 kg rajčat na kečup, měla jsem vytisknuté dva recepty, tak jsem právě dovařila oba po 0,5kg rajčat jen na zkoušku, ale nenadchli mě. Přijde mi, že tam je hrozně octa, jsou na můj vkus dost kyselé. Na 2kg rajčat bylo 150ml octa a v druhém 125ml.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20
2.8.13 10:13

Ahoj, já mám recept z 5 kg rajčat a tam je jen 200 ml octa. Nebo zkus při vaření ocet přilévat postupně a pořád ochutnávat. Taky to dost dlouho vařím, aby kečup zhoustnul (vypařila se voda) a trochu vyprchá i ten ocet. A dej si pozor na kvalitu octa. Doporučuji jen Bzenecký, jednou jsme koupili nějaký slovenský a zkazil nám várku okurek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
2.8.13 10:21

Zrovna jsem bzenecký koupila. A napíšeš mi sem ten recept?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1252
2.8.13 10:32
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
2.8.13 10:37

No tak přesně ten jsem dělala, a na můj vkus je hrozně kyselý tím octem. Ta chuť rajčat je tím úplně ubitá. Možná kdybych dala toho octa méně a udělala znovu, ale už jsem taková zrazená. Ráda bych jestli někdo doma dělá osvědčený recept.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
2.8.13 10:43

Kouknu do sešitu, mám tam plno receptů na zavařování po prababičce - ňam :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
2.8.13 10:45

Teď musím zaběhnout do města pro knedlík, tak až se vrátím, tak písnu :lol: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
2.8.13 10:46

Knedlík mi zrovna kyne, poslala bych šišku. :mrgreen:
Recepty po babičkách bývají nej :palec:

Příspěvek upraven 02.08.13 v 10:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
2.8.13 10:47

@mína77 A nebude to spíš než octem rajčatama? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1252
2.8.13 10:51

Tak ještě, že to píšeš, chtěla jsem ho o víkendu zkusit… tak si raději ještě počkám na tipy:-) nebo uberu octa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
2.8.13 10:53

Rajčata jsou dobrá. Navíc tedy do toho druhého zkoušeného receptu jsem dala jen půl dávky octa a je chuťově lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
2.8.13 10:56
@Manonka píše:
Tak ještě, že to píšeš, chtěla jsem ho o víkendu zkusit… tak si raději ještě počkám na tipy:-) nebo uberu octa…

Třeba by byl pro vás ok, ale mě je to opravdu toho octa moc. Navíc to mám většinou pro 4-letou dceru. A když to ochutnám tak se mi kříží kyselostí pusa. Zvláštní je, že když procházím recepty na kečup tak všude je plus minus stejně octa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1252
2.8.13 10:58
@mína77 píše:
Třeba by byl pro vás ok, ale mě je to opravdu toho octa moc. Navíc to mám většinou pro 4-letou dceru. A když to ochutnám tak se mi kříží kyselostí pusa. Zvláštní je, že když procházím recepty na kečup tak všude je plus minus stejně octa.

Ne ne, pokud je to moc kyselé, tak by mi to asi také nechutnalo… Nebo jestli to není i tím octem, že víc octí :-D (ze mě by naše češtinářka šla asi do mdlob:-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
2.8.13 11:00
@Manonka píše:
Ne ne, pokud je to moc kyselé, tak by mi to asi také nechutnalo… Nebo jestli to není i tím octem, že víc octí :-D (ze mě by naše češtinářka šla asi do mdlob:-)))
:mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2332
2.8.13 11:10

Tak tenhle dělá naše mamka - děti se po něm můžou utlouct a kyselý rozhodně není. Naopak je slaďoučký, ale je trochu řidší než kupovaná klasika.

Kečup

2 kg rajčat, ½ kg cibule, ½ kg jablek, 5 červených paprik, 3 dkg soli, 1 polévková lžíce octa, 1,5 lžičky mleté sladké papriky, 1 lžička pepře, na špičku nože skořice Do toho přidat 25Dg cukru 5 kuliček nového koření a 5 hřebíčků a ještě čtvrt hodiny vařit.

Vše nakrájet, přidat sůl a dochucovadla. Vše ½ hodiny vařit, pak rozmixovat, přecedit. Když to trochu vychladne, nalít do sklenic a sterilovat 20 min při 80 stupních.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama