Ředění krve a předčasný porod a ovlivnění dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.6.22 12:48

Ředění krve a předčasný porod a ovlivnění dítěte

Zdravím všechny :)

ráda bych se zeptala všech maminek, co si měli ředit krev v těhotenství, zda jim ředění krve nevyvolalo předčasný porod?
A zda vám injekce na ředění krve neovlivnily pozdější vývoj dítěte - nemoci, postižení, různé problémy?

Měla bych si začít ředit krev Claxane 0.6, jsem ve 26 tt, druhé těhotenství. U prvního jsem si měla začít ředit krev dva týdny před porodem (mám protrombinovou mutaci). Sotva jsem si v prvním těhotenství píchla jedinkrát injekci, okamžitě jsem další den porodila, což mě dost děsí, aby se to nestalo zvonu a dítě by bylo velmi nedonošené.

A navíc mám i přes to strach, že tyto léky můžou ovlivnit mozek dítěte a následné postižení, nebo různé poruchy.
Uvažuji, že si píchat injekce prostě nebudu.

Má někdo takovou zkušenost?
Děkuji všem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4467
28.6.22 12:59

No tak dva týdny před TP jsi vlastně v terminu, takže fakt, že jsi porodila, je zcela v pořádku a nemusí nijak souviset s injekcemi. Pokud by injekce způsobovaly okamžité vyvolání porodí, určitě by ti je nenapsali v 26tt… určitě je nemáš jen tak z nudy, takže tím, že by ses na to vykašlala, dost riskujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.22 13:04

Hele a proc to neproberes s nekym kompetentnejsim nez je emimino? To je docela vazna vec :think: Mohla to byt nahoda, kdyby takovy vliv clexanu byl, asi by se to uz vedelo, ne? Nepichanim taky riskujes - embolii svoji i plodu, to taky neni nic moc.

Ja v tehotenstvi brala na redeni anopyrin a mam dite s ADHD, ale nemam dojem ze by to souviselo, zato vim, ze uz jsou studie zkoumajici vlivy krevnich mutaci na autismus a prave adhd, ale vysledky zatim asi nejsou dostatecne jasne.

Jestli to myslis tak, ze se musi pred porodem s leky prestat, tak to je ale kvuli tomu abys nekrvacela prilis u porodu, ne proto, ze by to samo o sobe vyvolavalo porod.

Dale mam zkusenost v rodine s netehotnou osobou, byly ji vysazeny leky na redeni a do tydne dana osoba zemrela na embolku :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
57049
28.6.22 13:11

Píchala jsem si Clexane od zjištění těhotenství až do konce šestinedělí a děti jsou naprosto v pořádku a normální. Fakt to porod nevyvolává a děti nijak neovlivňuje. Nejstarší dítě jsem měla narozené jako lehce nedonošené, ale extrémně podvyživené 35tt s 1270g kvůli problémům s placentou. Druhé už bylo narozené v termínu s normální váhou (39tt a 3kg) a teď končí 8.třídu se samými jedničkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1582
28.6.22 13:29

Ani nevím, kde jsi takovou informaci slyšela. Informuj se řádně u svého lékaře, který ti clexane předepsal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.22 13:33

Hele, pokud jsi dostala clexane, tak si s tím nehraj. U mě pořád váhali jestli ho dát, nebo ne, jestli je dostatečný důvod, nebo ne…dítě mi před porodem zemřelo na trombózu. Pokud nějaké zvýšené riziko trombózy existuje, nic by mě nepřinutilo ho neřešit. Nevím teda o tom, že by to dítě mělo jakkoli vývojově ovlivňovat, ale i kdyby, radši předčasný porod, ADHD a podobně, než trombóza, protože ta se obvykle přežít nedá, už vůbec ne u dítěte v děloze.

• Citovat
  • Nahlásit
Mrg
243
28.6.22 13:46

Clexane jsem si píchala od začátku 4.mesice až do konce 6ti nedělí. Porod byl vyvolávaný týden po termínu. Dítě zdravé, vývoj přiměřený věku. Osobně bych si neriskla clexane nepichat. Je tam moc velké riziko pro matku i dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
281
28.6.22 13:49

Holky a vy co si pichate clexan celé těhotenství, kde si injekce pichate? Já si picham celé těhotenství do břicha a je to pro mě lepší než do stehna, ale nevím jestli to něčemu nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.22 13:50

Neblazni, ohrozujes sebe i mimco. pokud mas doporuceni uzivat clexane, tak nevahej. V tehotenstvi se uzivaji prave pouze injekce, protoze latka z nich se nedostava pres placentu k mimcu. U me taky lekari nevedeli, zda si mam pichat nebo ne. Nakonec jsem nepichala a v 9tt dostala trombozu, mimco bylo nastesti v poradku. Ted jsem ve 20tt a cekam na 2.screening. jelikoz u me tromboza je, musim si pichat mnohem vyssi davky (clexane 0,6 dvakrat denne),nez ty. Tobe se krev bude redit pouze na prevenci.znam vice pripadu lecby trombozy v prubehu tehotenstvi, tj. uzivani vyssich davej clexane po mnohem delsi dobu a deticky jsou zdrave. Myslim, ze prinos injekci je u tebe jednoznacny, proto nevahej.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.22 13:52

@divomys ja picham spis do stehen, obcas bricho.me hematolog rikal, te se muze uplne vsude, kde se da udelat rasa, takze i napr. zadek ci paze. Nejlepe se to ale vstrebava z bricha, proto pred kontrolou chteji aplikaci prave sem…

• Citovat
  • Nahlásit
298
28.6.22 13:59

Ja si začala pichat v 32.týdnu a týden na to jsem rodila po abrupci placenty. Ale to mohla byt jen náhoda, takže si myslím, ze tady na takovou otázku to emimi není úplně dobry. :nevim:
Edit:ale dítě je zdrave

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10192
28.6.22 14:04

Tím, že si je nebudeš píchat můžeš způsobit daleko vážnější problémy. Pokud by mohly vyvolat porod nebo nedej bože ublížit dítěti, nepredepisovaly by se. Já si je píchala v obou těhotenstvích, jinak bych buď potratila nebo předčasně porodila a vše bylo v naprostém pořádku. Píchala jsem je od úplného počátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74553
28.6.22 14:16
@Anonymní píše:
Zdravím všechny :)

ráda bych se zeptala všech maminek, co si měli ředit krev v těhotenství, zda jim ředění krve nevyvolalo předčasný porod?
A zda vám injekce na ředění krve neovlivnily pozdější vývoj dítěte - nemoci, postižení, různé problémy?

Měla bych si začít ředit krev Claxane 0.6, jsem ve 26 tt, druhé těhotenství. U prvního jsem si měla začít ředit krev dva týdny před porodem (mám protrombinovou mutaci). Sotva jsem si v prvním těhotenství píchla jedinkrát injekci, okamžitě jsem další den porodila, což mě dost děsí, aby se to nestalo zvonu a dítě by bylo velmi nedonošené.

A navíc mám i přes to strach, že tyto léky můžou ovlivnit mozek dítěte a následné postižení, nebo různé poruchy.
Uvažuji, že si píchat injekce prostě nebudu.

Má někdo takovou zkušenost?
Děkuji všem

Tak ono je dost pravděpobně, že v termínu porodu (počítá se +-2t) prostě poradíš. Ní to příčinna spuvislost, ale časová. Hepariny přes placentou neprochází, mozek miminka neovlivní. Nicméně jsi svépravná, léčbu odmítnout můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74553
28.6.22 14:17
@divomys píše:
Holky a vy co si pichate clexan celé těhotenství, kde si injekce pichate? Já si picham celé těhotenství do břicha a je to pro mě lepší než do stehna, ale nevím jestli to něčemu nevadí.

Nevadí. Líp se to vstrebava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.6.22 14:35

Byla jsem hospitalizována v 28. týdnu pro předčasný porod. Z krve mi něco zjistili a od té doby jsem si do konce šestinedělí píchala Clexane. Dcera se narodila na konci 35. týdnu, což byl v podstatě zázrak.
Je jí aktuálně 10 měsíců a vývojově je v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat