Ředění krve po porodu

Anonymní
17.4.21 12:34

Ředění krve po porodu

Z důvodu možné genetické zátěže (1 rodič prodělal trombózu, a jeho rodič také trpěl na tromby) jsem po porodu dostala na 10 dní injekce na ředění krve a kompresní punčochy.
Sama jsem nikdy neměla problémy a nemyslím si, že bych měla mít, ale ok, oceňuji preventivní péči.

Nicméně jelikož jsem u porodu také prodělala infekci, prodloužili mi to skokem na 48dní. Což se mi uplně moc nelíbí, píchání injekcí sama sobě je pro mě stále těžké, nechává mi to ošklivé puntíky na kůži a celkově nerada beru léky, které si myslím, že nepotřebuji. Jako těch 10 dnů ok, třeba 3 týdny bych pochopila, ale 6 týdnů mi připadá trochu moc.

Měla jste taky některá po porodu injekce na ředění krve, i když jste sama neměla žádné potíže?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
152
17.4.21 12:45

Tak asi ti ty injekce nedali pro nic za nic. Spis bych byla rada. Napises co si mela za infekci ale nejspíš ocima laika bych rekla, ze asi neco co muze krev zhustit..
Jen mi prijde usmevne ze pises jak to nedávás. Ja si picham Clexane od 4tt tehotenstvi. Zacinala jsem davkou 0,6 a uz mam 0,8. V sestinedeli jsem si pichala uz jednou a to 2× denne plnou jednickovou davku. Hlavne sestinedeli je na trombozy a tak nejhorsi období…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
17.4.21 12:45

Jo a ted v těhotenství zadne potize nemam. Picham si vlastne kdyby nahodou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21832
17.4.21 12:48

Těžko radit, ale asi bude pořád lepší mít puntíky na kůži, než být mrtvá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
17.4.21 13:00

Tak předpokládám, že doktoři ví, proč ti ty injekce dali… Buď ráda, že jsi hlídaná. Puntíky z kůže ti zase zmizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
17.4.21 13:03

Co kdyby ti to píchal manžel/přítel? Já musím píchat a budu píchat celé těhotenství a rozhodně si to nechávám píchnout od manžela, zavřu oči a je to.
Jo a potíže jsem nikdy neměla, nikdo v rodině taky ne, a stejně mi zjistili nějakou mutaci genu a píchám si to preventivně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6245
17.4.21 13:24

Po druhem porodu jsem si 10dni taky pichala, Fraxiparin, tzn. miniheparin.
Nevim, kolik je Ti let, ale uz vicekrat jsem se docetla, ze to davaji preventivne rodickam 35+.
Pichala jsem si do stehna, sama, nejdriv jsem mela modrinky, pak uz jen vpichy, kdyz jsem se to naucila.
Asi vedi, proc Ti to predepsali, dodrzela bych doporuceni, oni totiz lekari toho videli a zazili v dane oblasti urcite vic nez Ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 14:37

@KSŠO @stinga

Prostě běžnou porodní infekci způsobenou pícháním vody a následně dlouhým porodem.
Jako já to nějak dávám, ale doufala jsem, že píchnu jednou a a tím to bude překonané. Už jsem jich ďobla asi 6 a pořád stejně těžké. A to si je píchám jen do nohy, ne do břicha.

Oni mají nějaké svoje tabulky, kam si zaškrtnou rizikové faktory a vypočítá se jim kolik dnů to má člověk brát, není to zas tak specificky o mě.

A samozřejmě lepší si píchat injekce než být mrtvá. Ale zase soudit na základě toho, že 70ti letý obézní člověk s vysokým tlakem, nezdravou životosprávou a katastrofickýma křečovými žílami měl trombózu, tak že já k tomu budu mít sklony taky, když jsem štíhlá, zdravě žijící, naprosto zdravá, stále ještě relativně mladá… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1037
17.4.21 14:55
@Anonymní píše:
@KSŠO @stinga

Prostě běžnou porodní infekci způsobenou pícháním vody a následně dlouhým porodem.
Jako já to nějak dávám, ale doufala jsem, že píchnu jednou a a tím to bude překonané. Už jsem jich ďobla asi 6 a pořád stejně těžké. A to si je píchám jen do nohy, ne do břicha.

Oni mají nějaké svoje tabulky, kam si zaškrtnou rizikové faktory a vypočítá se jim kolik dnů to má člověk brát, není to zas tak specificky o mě.

A samozřejmě lepší si píchat injekce než být mrtvá. Ale zase soudit na základě toho, že 70ti letý obézní člověk s vysokým tlakem, nezdravou životosprávou a katastrofickýma křečovými žílami měl trombózu, tak že já k tomu budu mít sklony taky, když jsem štíhlá, zdravě žijící, naprosto zdravá, stále ještě relativně mladá… :nevim:

Tak to zkus do toho břicha. Picham potřetí od začátku těhotenství až do konce šestinedělí a do nohy jsem to zvládla asi pětkrát. Za mě je to mnohem horší než do břicha. A poprvé mi to trvalo určitě 14 dní, než jsem si trochu zvykla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68879
17.4.21 17:05
@Anonymní píše:
Z důvodu možné genetické zátěže (1 rodič prodělal trombózu, a jeho rodič také trpěl na tromby) jsem po porodu dostala na 10 dní injekce na ředění krve a kompresní punčochy.
Sama jsem nikdy neměla problémy a nemyslím si, že bych měla mít, ale ok, oceňuji preventivní péči.

Nicméně jelikož jsem u porodu také prodělala infekci, prodloužili mi to skokem na 48dní. Což se mi uplně moc nelíbí, píchání injekcí sama sobě je pro mě stále těžké, nechává mi to ošklivé puntíky na kůži a celkově nerada beru léky, které si myslím, že nepotřebuji. Jako těch 10 dnů ok, třeba 3 týdny bych pochopila, ale 6 týdnů mi připadá trochu moc.

Měla jste taky některá po porodu injekce na ředění krve, i když jste sama neměla žádné potíže?

Ano, je to běžné doporučení pro ženu s trombofilni rizikem a infekcí. Odmítnout samo můžeš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
17.4.21 19:13
@Anonymní píše:
@KSŠO @stinga

A samozřejmě lepší si píchat injekce než být mrtvá. Ale zase soudit na základě toho, že 70ti letý obézní člověk s vysokým tlakem, nezdravou životosprávou a katastrofickýma křečovými žílami měl trombózu, tak že já k tomu budu mít sklony taky, když jsem štíhlá, zdravě žijící, naprosto zdravá, stále ještě relativně mladá… :nevim:

Zkus si to pichat do bricha, nejlepe podbrisek tam to nebolí. Podrz si poradne tu kozni rasu a pichni… jako urcite ti podle me meli udelat genetiku ale zase se sichrujou aby neco nepodcenili.. nevim kolik ti je ale me kdyz jsem byla tehotna s prvnim bylo 24, mlada holka, sportujici, zijici zdrave a dopadla jsem fakt blbe. Nikdo u nas trombozu nikdy nemel a ja ji mela v 37tt. Celou nohu ucpanou a okamzity prevoz do Motola… kde mi slo o zivot. Takze bud rada ze si pichas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 22:00

Neřeš a píchej. Riziko nemáš vyšetřené. Domluv se na hematzologii, ať ti to prošetří. Sama mám leidenskou mutaci - zvýšená srážlivost krve. Nemohu brát antikoncepci, teď podstupuji IVF a píchám, 1. trimestr budu píchat, konec těhotenství, šestinedělí a pod… Všichni lékaři to mají nahlášené a dávají na to fakt bacha, není to sranda.

Mám clexane, píchám do stehna, ale musíš udělat fakt kožní řasu a píchat pomalu. Vyzkoušet více způsobů a uvidíš, co ti bude vyhovovat. Jde o zvyk, za chvíli ti to už nepřijde. Bohužel ty modřiny jsou běžné a normální…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 22:57

@KSŠO

Bude mi brzy 35.
Ono ani do toho stehna to skoro nebolí, spíš psychicky je to divný a právě že do břicha mi to připadá ještě horší. Ale možná zkusím tu radu s partnerem a koukáním se jinam. Dnes mu to ukážu a zítra to zkusí on.

Spíš ale taky, že mám pocit, že to nepotřebuju, považuju se za až sprostě zdravého člověka, takže myšlenka, že bych mohla mít nějakou gen. mutaci atd.se ve mně moc nechytá. Ale je mi jasné, že se mohu totálně mýlit, vím, že bez testů není šance to poznat.

• Citovat
  • Nahlásit
152
18.4.21 05:09
@Anonymní píše:
@KSŠO

Bude mi brzy 35.
Ono ani do toho stehna to skoro nebolí, spíš psychicky je to divný a právě že do břicha mi to připadá ještě horší. Ale možná zkusím tu radu s partnerem a koukáním se jinam. Dnes mu to ukážu a zítra to zkusí on.

Spíš ale taky, že mám pocit, že to nepotřebuju, považuju se za až sprostě zdravého člověka, takže myšlenka, že bych mohla mít nějakou gen. mutaci atd.se ve mně moc nechytá. Ale je mi jasné, že se mohu totálně mýlit, vím, že bez testů není šance to poznat.

S tim se neda nic jineho delat nez se s tim smirit. Bud rada za takoveho lekare. Ja na nej stesti nemela a malem si manzel odvážel z porodnice jen novorozene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 07:41
@Anonymní píše:
@KSŠO

Bude mi brzy 35.

I já se cítím zdravá. Ta mutace tě neovlivňuje, to prostě nepoznáš. Nebo vlastně jo, poznáš, ale už bude pozdě. Ono je to dědičné, proto se asi sichrují. Díky mě se nechala vysetrit mamka a má to též. Když letěla 10 hodin letadlem, také si pichala, lety jsou take nebezpecne..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat