Reklamace nových brýlí

19455
23.1.20 10:16

Reklamace nových brýlí

Zdravím! Má tu prosím někdo zkušenosti s reklamací nových brýlí z důvodu, že prostě nesedí? A namyslím tím obrubu, že někde tlačí a tak, ale skla. Mám týden nové brýle na dálku a i když jsem se snažila je tři dny nosit, že si zvyknu, nestalo se. Od začátku jsem měla pocit, že na jedno oko vidím „jinak“, nepříjemně, ale doufala jsem, že je to o zvyku. Bohužel, i po těch třech dnech mě oko bolí, je evidentně přetížený, unavený, vzít si po takovým dni doma starý brýle je neskutečná úleva, i když jsou pokšrábaný a vidim přes ně blbě. Dioptrie jsou v pořádku, ale mám pocit, jako bych na to jedno oko nemohla pořádně zaostřit, neustále mi jakoby utíká „do blba“, je jakoby pomalejší, když potřebuju rychle kouknout zblízka do dálky, nehorší je to na takový ty střední vzdálenosti někde v interiéru. Je to strašně nepříjemný a ani pořádně nevím jak to přesně popsat. Chystám se zpět do optiky a zajímá mě, jak ta reklamace bude probíhat, hlavně jestli ta optička bude aspoň tušit, čím by to mohlo být? (mě napadají jedině nějak špatně naměřený ohniska nebo tak něco, ale na první pohle jsou ty brýle absolutně v pořádku). Asi mám hlavně obavy, abych se nenechala odbýt zase tím, že „to je o zvyku“ a že vlastně nemám nárok na předělání těch skel. Jak já jim budu vůbec dokazovat, že je opravdu nemůžu nosit, pokud na nich nic závadnýho neshledaj a ty potíže se tak strašně špatně popisujou, natož dokazujou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5771
23.1.20 10:39

@krtek93 Rozhodne bych to zkusila. Zajit do optiky a rict, ze spatne vidis a trapi te bolest. Porad je moznost, ze se stala chyba - premeri sklo. Je to divne, kdyz jsi nemenila dioptrie, mela by sis rychle zvyknout. Nemas treba hodne jiny tvar obrub, treba moc uzke a pak nevedomky prekoukavas, nebo neco podobneho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19455
23.1.20 10:51

@tulipán Obruby mám naopak o něco větší a hlavně s rámečkem, měla jsem doteď vrtané a hlavně nosím většinou čočky. Proto jsem to právě zkoušela ty tři dny, protože vim, že v brýlích se prostě kouká jinak. V úterý to sice nebyla taková hrůza jako v pondělí, ale nepříjemný pořád a to levý oko mě vyloženě rozbolelo :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2261
23.1.20 10:54

Je mezi starými a novými skly velký rozdíl v dioptriích? Pokud ano, může to být tím. Každopádně zajdi do optiky a ať ti skla přeměří. Chyba se může stát. Pokud bude v optice vše ok, znovu bych šla k očnímu a svůj problém s ním probrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5771
23.1.20 10:57

@krtek93 Myslim, ze pokud je sklo spravne, tak nevyreklamujes vymenu zdarma. :? Ale fakt je divne, ze ti bryle delaji takove problemy. Pokud je to optika na urovni, tak verim, ze by snad mohli prijit problemu na kloub. stejne tam musis, nosit se to neda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19455
23.1.20 11:00
@Murka píše:
Je mezi starými a novými skly velký rozdíl v dioptriích? Pokud ano, může to být tím. Každopádně zajdi do optiky a ať ti skla přeměří. Chyba se může stát. Pokud bude v optice vše ok, znovu bych šla k očnímu a svůj problém s ním probrala.

Právě že žádný. Dioptrie jsem si nechala původní, i když jsem mohla mít i o čtvrtku víc, ale právě mi i ta optometristka tam doporučila, že jestli je to pro mě velkej rozdíl (byl), ať radši zůstanu u těch původních, i když vidím vastně „hůř“. Takže tím to není. Jen nevim, jestli v tý optice maj vůbec šanci zjistit, když jsou špatně třeba ty ohniska :think: A skla tam dali správný, mám od nich i obal. Jo, a neměla jsem předpis od očaře, poprvé jsem zkusila nechat si oči změřit přímo v optice (a proběhlo to prakticky úplně stejně jako u očařky - nejdřív koukání do přístroje, pak zkoušení sklíček)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19455
23.1.20 11:01

Optička si pak na ty brýle zakreslovala a následně měřila jakoby „střed“, tak myslím, jestli se nějaká chyba nestala tam :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19455
23.1.20 11:04
@tulipán píše:
@krtek93 Myslim, ze pokud je sklo spravne, tak nevyreklamujes vymenu zdarma. :? Ale fakt je divne, ze ti bryle delaji takove problemy. Pokud je to optika na urovni, tak verim, ze by snad mohli prijit problemu na kloub. stejne tam musis, nosit se to neda.

Pokud je sklo správně, měla bych s ním správně vidět :nevim: Ale právě přemýšlím, jak se vlastně zjistí, že správně není? (nemyslím počet dioptrií, ten sedí).

Tátovi se kdysi stalo něco podobnýho, ale ten šel rovnou k očnímu (měl brýle na předpis) a doktorka poznala hned, že tam nějakým způsobem spletli čísla… Ale on má cylindrický skla, tam je to asi ještě úplně jinak. Takže s reklamací nebyl problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5771
23.1.20 11:08
@krtek93 píše:
Pokud je sklo správně, měla bych s ním správně vidět :nevim: Ale právě přemýšlím, jak se vlastně zjistí, že správně není? (nemyslím počet dioptrií, ten sedí).Tátovi se kdysi stalo něco podobnýho, ale ten šel rovnou k očnímu (měl brýle na předpis) a doktorka poznala hned, že tam nějakým způsobem spletli čísla… Ale on má cylindrický skla, tam je to asi ještě úplně jinak. Takže s reklamací nebyl problém.

Prave. Jak jsem psala hned na zacatku, je to divne, uz by sis zvykla a nemela bolesti. Nejspis bude chyba ve skle. Optiky sklo jen obrousi do obrub, vyroba je jinde, takze chyba se muze stat. Synovi sklo premerovali nekolikrat v optice i u doktora, takze to jde, nenech se odbyt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70095
23.1.20 11:11

@tulipán No, ale ta chyba se prave nejčastěji stane pri tom vybrusu do obroucek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19455
23.1.20 11:19

@j.a.n.i1 Mě by i zajímalo, jak často se něco takovýho stane. Já mám několikáté brýle a vždycky v pořádku. Ano, bylo to o zvyku, první den nic moc, ale fyzicky špatně mi to nedělalo nikdy. Jestli jako v optice počítají s tím, že se to občas stane a je potřeba to předělat (tudíž by asi mohli i tušit, kde je asi chyba a nemuseli by se při reklamaci cukat a vytáčet), nebo na mě budou koukat jak na exota a fiflenku, co si prostě jen nemůže zvyknout, protože „to se nám tu ještě nestalo“, tudíž reklamace bude velkej problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5771
23.1.20 11:22

@j.a.n.i1 Co se meni na tom, co jsem napsala? Nekde je chyba a musi si dojit do optiky na premereni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19455
23.1.20 11:22

Na mě to i působí tak, že je to sklo jakoby blbě „vycentrovaný“, nebo jak to líp popsat. Že mám pořád tedence různě naklánět hlavu, přivírat nebo naopak hodně otvírat oko, jestli to nebude lepší… A čím víc koukám do strany, nahoru, dolů… jakoby okrajem těch brýlí, tím je ten problém větší :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19455
23.1.20 11:23

Jinak do optiky jdu na 100%, spíš mě zajímalo, co mě tam čeká. Jestli můžou nějak přeměřit ty ohniska, nebo zkontrolují jen dioptrie (tam problém není, ty jsou v pořádku). A jaká je šance, že to uznají úplně v pohodě a bez vytáček :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 11:26

Nechala jsem si udělat nové brýle a byla jsem na tom podobně, divně jsem viděla na jedno oko, měla jsem pocit, že hůř- a to hned v optice při převzetí. Pocit pokračoval, tak jsem si v jiné optice nechala brýle přeměřit a přišlo se nám to, že mám na tom oku sklo s méně dioptriemi, než bych měla mít. Původní optika chybu uznala a sklo vyměnila. Na tvém místě bych si nechala brýle zkontrolovat i jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama