Režim na HO s dětmi

Anonymní
25.3.21 05:15

Režim na HO s dětmi

Dobré ráno, jedna diskuze zde mě „přinutila“ založit tuto diskuzi. Ty (popř. i Ti), které máte HO (práci z domova), jaký platí režim ve vašem zaměstnání? Jak to zvládáte skloubit s rodinou, dětmi, domácností a časem pro sebe?

Dělám v IT firmě, měla bych být k dispozici min mezi 9-15 hodinou, minimálně 6 hodin denně ve výkazu a to jestli pracuji se dá reálně dohledat v systémech. Úvazek je 40 hodin týdně. Reálně odpracuji 7,5 hodiny denně(kdy fakt u toho sedím), někdy pracuji i o víkendu, abych si nadělala hodiny. Jsem skřivan - pc zapínám mezi 4:30 - 5:00), vždy pracuji 1-2 hodinových cyklech tak, abych mohla odbavit děti (5 a 8 let), manžel chodí z práce v cca 16:00 a do té doby se snažím mít odpracováno, abych měla čas na sebe. A aby školní dítě mělo udělané úkoly. Mimochodem - mám vcelku hodné děti, ale i tak je mi jich někdy líto.

Ale přiznám se, že i tak je to ubíjející.

Jak to máte a vedete vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1066
25.3.21 05:33

Uz to tady je v jinych diskuzich. Porad dokola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 05:40

@lenkahav - já právě nic nenašla - pouze, jak zabavit děti. Pokud mi hodíš odkazy, ráda počtu tam - popř. se zapojím. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
62823
25.3.21 06:13

Kdyz jsem měla ho, tak nejdřív od 7 a musela jsem být zapojena přesně 8.5 hodiny. Plus vyřídit vše, co jsme dostala za úkol, což někdy znamenalo si fakt max skočit na WC, jinak makat. Děti být nesměly, se zákazníky jsem pořád v kontaktu, takže to nejde :think: pro děti hrozně otravné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3289
25.3.21 06:25

Pracuju na částečný úvazek a i tak toho mám až až. Dopoledne pracuju, pak oběd, úkoly, ven. Někdy ven a úkoly. Člověk si uvědomí, jak je ten klid na práci důležitý. Časem si vždy vyčítám, že by bylo bývalo fajn si vzít na nějaký den OČR, kdybych měla plný úvazek, určitě bych to minimálně nějak zkombinovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 07:01

@jita22 - nad OČR jsem taky přemýšlela, jenže ta práce by na mě bohužel počkala :-(

@martina.se - my teď máme možnost jezdit i do kanclu, ale když má nepravidelně manžel HO, tak už se mi tam ani nechce - dokud jsou děti doma.. Navíc 98% firmy sedí doma, tak je asi jedno, kde sedím já - pro mě to znamená 1,5 hodiny na cestě :-(

• Citovat
  • Nahlásit
14679
25.3.21 07:03

Mám už děti naštěstí větší, takže jsem připojena od cca 8 do dvou intenzivně a zbytek dodělávám po chvilkách klidně až do noci. Včera jsem jeden krátký dokument psala v 10 večer… Jídlo řeším objednáním z restaurace nebo hotovek z eshopu. Případně něco ohřejeme od víkendu. Starší dítě potřebuje jen sem tam poradit s úkolem, mladšímu se musím věnovat víc. Střídám práci z domova a kancelář. Občas je to náročné, ale mám i volnější dny. Celkově se to dá. Jen bych už potřebovala nějakou možnost relaxace v podobě nákupů oblečení a bot, bazénu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62823
25.3.21 07:12

Já se doma nemohla tolik soustředit, kancl byl fajn. Navíc jsme tam byli skvělá banda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
25.3.21 07:28

Mé dítě je naštěstí spáč, PC zapínám v 6h a do 9 h mám na práci klid. Udělám mu snídani a do oběda se musí zabavit samo. Což u nás znamená koukat na pohádky v telefonu :zed: Do 15 h musím být online, ale po obědě už to mám v práci klidnější, a tak mu zadám nějaký úkol, který mají vypracovat do školky, můžu k němu na chvilku odběhnout. Je to na palici, co ti budu povídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2958
25.3.21 07:37

Sepíšu ti to tak, jak to máme každý den my - rodiče na HO a jedno čtyřleté dítě doma:
6:00 - vstává dcera, vzbudí mě, zapínám jí pohádky a nachystám snídani, provedu ranní hygienu
7:00 - dítě vypíná TV a jde se převléct, umejt obličej a zuby (samostatně, zuby dočišťuju večer), já zapínám PC, snídám a čtu maily ze včerejška a plánuju si den, manžel vstává
7:30-12:30 - rodiče plný zápřah, cally (snažíme se plánovat si je na střídačku, pokud to jde), věci co se prostě musí udělat, dítě si maluje, hraje v pokojíčku nebo všude po bytě. Požadavky dcery (svačina, podej, pomoz, au spadla jsem, chci kakat…) odbavuje zrovna ten, kdo může přerušit práci.
12:30 - 13:00 oběd (dovážka nebo uvařený předešlého dne), někdy se podaří společně, někdy my jíme u práce a dcera se k někomu připojí
13:00-16:00 stejné jako dopo, jen už je to volnější, práce je většinou spíš míň, dcera se tak bloncá mezi náma, povídá si a tulí se k tomu, kdo zrovna může, nudí se, často jede TV :mrgreen:
Po čtvrté jdem ven, vaříme, hrajem deskovky, nebo tak něco. Já mám někdy práci až do večera (něco se pokazilo nebo mám hovor s americkými kolegy - časovej posun). Dá se to b pohodě, ale chce to spolupracující samostatné dítě, jinak to musí bejt asi dost očistec. A furt kupujem hromady výtvarnejch potřeb, puzzle, hračky, Albi kouzelný čtení a tak, aby se jí ty hračky neomrzely a měla nový podněty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
25.3.21 07:51

My naštěstí nemáme tak přísnou kontrolu, vše je o důvěře a o tom, že si prostě tu práci někdy uděláme. Měla bych být k dispozici 9-15, ale když jdu po obědě s dětmi k zubaři nebo na hodinku ven, určitě mě šéf nepopotahuje. Takže já zapínám PC v 7:30 a poměrně intenzivně pracuji celé dopoledne. Starší dítě zvládá online výuku samo včetně úkolů, tisku práce atd., mladší (předškolačka) si tu holt hraje, kouká na pohádky, kreslí atd. Pak udělám rychlý oběd a vykopnu děti ven :P Teď jak začalo být hezky, je to super, včera vydržely v parku skoro 3 hodiny. Kolem třetí to zapíchnu a jdu s nimi ven. Pokud mám pocit, že jsem toho udělala za den málo, sednu si k tomu ještě večer, ale většinou spíš ne. Jako mazec to je, ale to pěkné počasí mi hodně pomáhá. A pokud otevřou alespoň školky, bude to už super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
25.3.21 08:13

Musím být 9-15 na příjmu, nesmím začínat před 7h a pracovat po 18h, dohánět práci o víkendech apod. Funguje tu něco jako elektroniccká píchačka. Pracuji tedy povětšinou 7-15:30.
V rámci pracovní doby telekonference, nutnost okamžitě reagovat na nějaké věci ohledně operativy. Projekty a jasné deadliny…
Takže minimální možnost si „to nějak zařídit“ a věnovat se dětem v pracovní době.
No stojí t za houno, už toho mám po tom měsíci plné zuby a budu si brát alespoň jeden den v týdnu OČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.3.21 08:33

Pracuju převážně v pracovní době, děti - o trochu starší než tvoje - se musí co nejvíc zařídit samy. snídani si vezmou, já jim připravím třeba sendviče a ovoce, aby vydržely do brzkého odpoledne, oběd něco rychlého, nejlépe aby zbylo na druhý den nebo na večeři, se školou jim průběžně asistuju, pokud potřebují, ven můžou jít samy. klid na práci ani náhodou, ale zvládnout se to dá a musí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28867
25.3.21 08:44

Já mám v práci projekty, které trvají většinou 1,5 měsíce, většinou mám dva najednou - na začátku je to hukot, pak je klid, pak pozvolná práce a na konci hukot. Práci mohu dělat jak chci, je to na mojí zodpovědnosti, na konci to musí být 100% odevzdané. Dopoledne se snažím věnovat práci, děti mají školu, celkem to ujde od těch 9 do těch 12 pracují na různých věcech. Po obědě mají hraní/pohádku, to mám cca 1h opravdu klid na práci, takže to většinou protelefonuji, protože vím, že nebudou rušit. Pak jdeme ven nebo něco tvoříme. Sedám zpět k práci cca v 17h, když přijde muž, do 20h.
Když je hukot, tak je to blbý, to ty děcka fakt odbývám :-( k obědu párky a víc pohádek, dopoledne je 95% jen na nich a pak pracuju po večerech, třeba od 19h do půlnoci, týden v kuse. Někdy i na tu dobu jedu do kanceláře, protože i když se doma zavřu, tak se mi hůř soustředí. Jako celodenně jsem na telefonu, ale většinou lidi volají jen v té počáteční a konečné fázi projektu. :andel: Oficiálně mám zkrácený úvazek 6h - necítím se tak pod tlakem, že musím dělat 8-17h, ve výsledku alekdyž to sečtu, tak na začátku projektu a na konci nadělám ten 8h úvazek, co mi nikdo nezaplatí - ale výhodou je ta volnost, to beru jako obrovské plus.
Díky bohu, že nemusím být na příjmu pořád, to musí být na HO hrozně náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1869
25.3.21 08:51

Vstávám v 6,30. Snídám, vařím čaj. Před půl osmou budím druháka. Od osmi spolu sedíme- oba u jednoho stolu, každý své pc. Potřebuje dohled. Většinou se mi daří pracovat(na rozdíl od podzimu, kdy byl při online úplně mimo). Telefonáty, maily, práce se sw…
Ctvrtacka vstává cca v 8.30. Je komplet samostatná. Otec ji tiskne materiály. Po snídani sama pracuje. Online mají od 9.30, někdy od 10. Pokud se hodiny překrývají pouští jí otec na svůj pc, pak se přesouvá na místo druháka.
S druhákem se přesouvám do kuchyně, kde během přípravy oběda doděláváme zadané ucivo. Průběžně kontrolují devataka jestli se neflaka (stejně se fláká, ale nejsem schopná se rozčtvrtit). Středoškolačku nekontroluji- ta je taky samostatná.
Po obědě usedam k pc. Asi do 16. Menší děti vyhanim ven. Pak se věnuji nějakému pohybu (Pes, koloběžka, trampolína), domácnost, někdy nákup, někdy peču nebo vařím… děti hrají na hudební nástroje, posíláme úkoly (Většinou s otcem nebo samy. Se mnou málokdy). Večeře co dům dá - společně nevecerime- nesejdeme se. Večer televize, nějaká četba, sauna,… v pondělí a pátek jezdím do práce. Na pondělí máme oběd od neděle, v pátek vaří babička (s námi v domě, samostatná domácnost). Dohled nad dětmi přebírá otec.
Lepím pracovní povinnosti jak se dá. Rok v kuse být na očr nemůžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat