Roční holčička se nehlásí o pití, jak naučit na hrneček?

109
11.3.21 18:15

Roční holčička se nehlásí o pití, jak naučit na hrneček?

Ahoj holky,

jdu si k vám opět pro radu, moje roční holčička je sice stále kojena cca 3× denně a pak 2× v noci, nicméně tím její veškerý přísun tekutin jako takových končí. Nepije vůbec nic. Zkoušela jsem různé hrnečky, šťávy, brčka..dát ji do vany..nezabírá nic, respektive absolutně se nehlásí přes den o pití…hrnečky ji nezajímají. Nevím už co s tím..jako kdyby neměla žízen. Denně má cca 4-5 plínek počůraných, cca středně..rozhodně ne těžké plíny.

Jediné co je ochotna vložit do úst je naše klasická sklenička, jenže když ji dáme k pusince, tak do ní jakoby kouše nebo dělá pohyb pusinkou, že se to lije všude a ne ji do pusinky, neumí tedy prostě to pití si nasát do pusinky, přitom z brčka pít uměla (měla období, kdy 2 dny sem tam lokla z brčka, to už je ale dlouho). Má svůj hrneček, který ale vezme a hraje si s ní nebo ho překlopí že to všechno hned vyteče a teprve potom si ho dá třeba k puse jenže už tam nemá nic že jo…a když teda zvolíme opačný postup že ji to u té pusinky držíme, tak efekt jak jsem psala, neumí z toho pít… Mám strach, aby nebyla dehydrovaná nebo neměla něco s ledvinami…přeci jen pak při horečkách nebo v létě je to problém..

Děkuji moc za rady nápady, já už vážně nevím :(…ps: máme problémy i s jídlem, takže něco ředit není až tak easy..a čím víc kojím přes den, tím mín pak chce klasický jídlo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1010
11.3.21 18:34

Omez kojeni na minimum at se nauci, ze jidlo je jidlo a ne prso je jidlo… a na to piti.. ja bych klidne koupila flasku a zkusila jestli nebude pit z ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
11.3.21 20:02

Mám za měsíc dvouletou dcerku, která taktéž téměř nepije. Už rok se všemožně snažíme, máme různé herečky a stále nic. Dle lékařky, kdyby prý měla žízeň tak se napije. Tento měsíc si párkrát lokla z hrníčku a opět nic. Je pravda, že hodně jí ovoce a zeleninu a 2× denně Bebu. Tak jsem sama zvědavá co ostatní poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
11.3.21 20:02

Asi má z toho kojení tekutin dost, tak jiné nepotřebuje. Asi bych se ho taky snažila trochu omezit.

Když má zájem o skleničku nebo hrneček, využila bych toho a zkoušela pití z nich dál trénovat. Jednou se to naučit musí tak jako tak. Já mám doma to samé. Z tréninkového hrníčku se nenapije, ale ze skleničky si někdy dá. Chci teď koupit obyčejný dětský hrníček, třeba se na něj chytne. Hodně jsem taky slyšela, že děti se jednoduše naučí pít z malé pet lahve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
11.3.21 20:11

No my to s tím jídlem máme horší, ovoce jako takové kousky mě nejí, jen kapsičky nebo přesnídávky :(…v tom je sice taky voda ale žádná sláva to není. a ted uplně bojkotuje i obědy takže zeleninu do ní narvat je nemožný..

já jsem mluvila s laktační poradkyni a ta mi samozřejmě řekla co nejvíc kojit…ale je to začarovaný kruh, když budu víc kojit, přestane jíst protože bude mít mlíko a když přestanu kojit, nebude mít zase vodu…achjo :( jak z toho ven to teda nevím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
11.3.21 20:15

@annali ano ona z té malé petlahve např. od rajecu pít umí, jenže si s tím převážně hraje…a nebo když ji to nateče do pusy tak to vyplivne :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
11.3.21 20:16

Naše holčička má rok a půl a taky bojkotuje pití. Akorát ona je na UM od 4 měsíců a nechce ani láhev s UM. Na milost vezme už od 7 měsíců 1 dávku UM po ránu a nic víc. Doktorka na to říká, že když bude mít žízeň, tak se napije. Snažím se jí tekutiny nahnat jinde - na oběd samozřejmě krom hlavního chodu i polévky a k večeři kaši (protože i voda ze které je kaše připravená se počítá). Teprve teď si trochu sosne přes den z hrnečku, ale za den čisté vody vypije max 150ml…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
11.3.21 20:28

A ma nejake problemy? Prijde ti, ze trpi dehydrataci, nebo je podvizivena? Pak bych to resila, jinak ne..je zima, jeste asi moc nelita, tak nema takovou potrebu…nase pije "poradne, rozumej asi 3-4dcl vody krom mlika a jidla, az ted, skoro ve dvou letech…kolikrat nechce treba obed, nebo veceri.., neresim to, nechce, asi nema hlad/zizen :nevim:… takze pokud nema problemy, nebo nebude mit horecku, tak bych ji nenutila…at ma vzdycky nejake piti po ruce a ona si poradi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
11.3.21 20:30
@Mymamemimi píše:
Naše holčička má rok a půl a taky bojkotuje pití. Akorát ona je na UM od 4 měsíců a nechce ani láhev s UM. Na milost vezme už od 7 měsíců 1 dávku UM po ránu a nic víc. Doktorka na to říká, že když bude mít žízeň, tak se napije. Snažím se jí tekutiny nahnat jinde - na oběd samozřejmě krom hlavního chodu i polévky a k večeři kaši (protože i voda ze které je kaše připravená se počítá). Teprve teď si trochu sosne přes den z hrnečku, ale za den čisté vody vypije max 150ml…

děkuji za zkušenost, no i těch 150 je podle me úspěch, mně malá vypije jestli hodně tak 20 ml…a to to do ní ještě musím tlačit..a tu čistou lahev teda pije z toho hrnečku? a to jí jde? moje prostě to kouše nebo děla pohyb pusinkou že se to vylejva všude :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
11.3.21 20:32

Jojo, souhlasím s @Melodie91 že je důležité aby měla pití vždy na dosah, na jednom místě kde ví že ho případně najde. U nás tam sice ten hrneček stál dlouho a dlouho jen na okrasu, ale teď už opravdu někdy přijde a ukáže si na něj. Sice si pak jen cucne, ale tak asi prostě nemá žádnou obří žízeň :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1750
11.3.21 20:33

Já mám zkušenost, že malé děti žízeň prostě skoro necítí. Ještě čtyřletého syna musím přes den upozorňovat, že se má jít napít. :nevim:
Mně nejvíc fungovalo naučit dítě režim. Prostě dostane vodu po každém krmení a v nějaké konkrétní pravidelné situaci (než se jde ven, než se jde spinkat, než se jde koukat na večerníček… cokoliv, co se děje pravidelně v nějaký čas).
To z čeho pít je věčné téma, sama jsem u dětí vyzkoušela mraky různých hrnků a pítek, většinou s nevalným úspěchem. :) Jedno dítě pilo dobře z brčkové lahve. Ale asi největší úspěch měl jednoduchý pítkový hrníček z ikei.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
11.3.21 20:34
@aria11 píše:
děkuji za zkušenost, no i těch 150 je podle me úspěch, mně malá vypije jestli hodně tak 20 ml…a to to do ní ještě musím tlačit..a tu čistou lahev teda pije z toho hrnečku? a to jí jde? moje prostě to kouše nebo děla pohyb pusinkou že se to vylejva všude :(

Ano, vodu pije z hrnečku. Umí z různých lahví, ale hrnečky jsou prý lepší kvůli řeči v budoucnu :nevim: dávám ji takový ten obyčejný plastový hrneček co si bereme na zahradu místo skleniček. Přidržuju jí ho, občas se pocintá, ale neutopí se :palec: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
11.3.21 20:36
@Melodie91 píše:
A ma nejake problemy? Prijde ti, ze trpi dehydrataci, nebo je podvizivena? Pak bych to resila, jinak ne..je zima, jeste asi moc nelita, tak nema takovou potrebu…nase pije "poradne, rozumej asi 3-4dcl vody krom mlika a jidla, az ted, skoro ve dvou letech…kolikrat nechce treba obed, nebo veceri.., neresim to, nechce, asi nema hlad/zizen :nevim:… takze pokud nema problemy, nebo nebude mit horecku, tak bych ji nenutila…at ma vzdycky nejake piti po ruce a ona si poradi

problémy nemám, váhu má ideální..respektive váží 8 650, měří 73 cm, porodní váha byla 2660 g, takže váhu má akorát…dehydrovaná mi nepřijde, občas teda má méně počurané plínky…spíš už jsem zažila bohužel situaci, že měla 39 horečky a dostat do ní tekutiny byl horor, protože nechtěla nic..tak jsem kojila jak blázen ale mléka už nemám tolik, bylo to znát i na plínkách že hodně málo čůrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
11.3.21 20:37

@Mymamemimi přesně tak, můj hrneček stojí vždy na dosah a když si k němu přijde, čapne ho a obrátí vzhuru nohama takže vše vyleje a pak teprve se jakože „napije“ a už tam samozřejmě nic nemá..a když ji to chcí podržet tak se vzteká a nechce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
11.3.21 20:39

@Sonmi děkuji, já jsem teď v DM právě také koupila jednoduchý hrníček, který má nasazovací pítko, jednoduché tvrde…malá si to do pusinky strká ale nejdřív s tím máchá a obrací to atd takže to nejdřív prostě vyleje…má to pořád spíš jako hračku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat