Rodiče X chlap

Anonymní
27.4.21 17:48

Rodiče X chlap

Zdravím, nejdu si ani tak pro radu, jako by mě spíše zajímaly nezaujaté názory na situaci.
Jsem léta rozvedená mám v péči děti školního věku. Je mi 40+ a s určitostí vím, že nějaký vážný vztah a život s mužem pod jednou střechou už nechci.
Před nějakou dobou, čerstvé už to není, jsme se dali dohromady s mužem se kterým se známe už od puberty. Té mojí, on je o dost starší. Kámen úrazu je to, že byl několikrát trestaný za trestnou činnost všeho možného druhu. Nyní je několik let venku, živí se prací, maléry žádné. Není to žádný vážný vztah, je s ním sranda, dá se s ním mluvit o všem, rozumíme si, klasické kamarádství s výhodami. Děti ho neznají ani o něm neví, vídáme se když jsou s otcem. A na tom se nic měnit nebude.
Jenomže jsem se o něm prořekla před rodiči. Zběžně ho znají. Málem je to položilo jsou z toho úplně vyřízení, cítím a nemyslím si, že přeháním, že mě vnitřně úplně odepsali i když se navenek snaží chovat normálně. Snažili se mě přemluvit ať od něho dám ruce pryč, nyní se o tom vůbec nechtějí bavit. Mamina je jinak hrozný manipulátor a tzv. generál i v jiných věcech očekává, že jí budu „poslouchat“ a jak ne dělá dusno, uráží se, dělá ze sebe chudinku a ze mě tu zlou, která jí ubližuje. Taťka není klasický podpantoflák, má meze za které by ho mamina nedostala, ale i přesto s ním mamka do značné míry cvičí, tak jak chce a potřebuje ona.
Situace s rodiči mě dost mrzí, přes všechno se máme navzájem rádi. Nechci, aby se kvůli mně trápili :andel:
K dokreslení situace a faktů ještě uvádím, že s rodiči bydlíme každý v jiném městě, nejsem na nich v žádném směru závislá.
Omlouvám se za anonym, píši hodně soukromé věci. Děkuji za pochopení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
59
27.4.21 17:58

Ahoj, myslím, že v době, kdy vám je 40+ je nebo by mělo být co děláte vaše věc. Chápu, moje mamka je to samé, reagovala by cca stejně. Za sebe-osobně bych s člověk co má za sebou vámi popisovanou minulost nebyl, prostě by mě to morálně vadilo. Pokud vám to tak, jak jste popsala vyhovuje tak to nechte a uvidíte, na druhou stranu mít rozesraný vztah s rodiči, kvůli kriminálníkovi asi taky není ok. Já bych si osobně našel člověka čistějšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3922
27.4.21 18:02

Opakovaná trestná činnost? Všeho druhu? Takže žádný podomní prodejce typu šmejd. A dokonce se živí prací? Vážně vašim nerozumím a nechápu, proč ti takové štěstí nepřejí. :mrgreen:.
A tobě je jako vážně 40+? Když jseš s touhle existencí dobrovolně?. Lidi si tě zaškatulkují a budou se dívat skrz prsty. Nedivím se, ne nadarmo se říká svůj k svému. A nebo jseš tak zoufalá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7529
27.4.21 18:07

Tak si představ, zakladatelko, že ti tvé dítě taky řekne, že chce spojit život s recidivistou, o mnoho let starším, protože je s ním sranda.
Taky budeš vyšilovat a budeš nešťastná a je jedno, jakou máš povahu. Je prostě určitá úroveň, pod kterou klesnout není dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12384
27.4.21 18:10

Ano, druhou šanci si nikdo nezaslouží a ty nemáš právo mít sex s kým chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 18:10
@mado píše:
Tak si představ, zakladatelko, že ti tvé dítě taky řekne, že chce spojit život s recidivistou, o mnoho let starším, protože je s ním sranda.
Taky budeš vyšilovat a budeš nešťastná a je jedno, jakou máš povahu. Je prostě určitá úroveň, pod kterou klesnout není dobré.

Ale já s ním život spojit nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
7529
27.4.21 18:12
@Anonymní píše:

Tak nevykladej rodičům s kým souložíš a je po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
27.4.21 18:16
@Anonymní píše:
Zdravím, nejdu si ani tak pro radu, jako by mě spíše zajímaly nezaujaté názory na situaci.
Jsem léta rozvedená mám v péči děti školního věku. Je mi 40+ a s určitostí vím, že nějaký vážný vztah a život s mužem pod jednou střechou už nechci.
Před nějakou dobou, čerstvé už to není, jsme se dali dohromady s mužem se kterým se známe už od puberty. Té mojí, on je o dost starší. Kámen úrazu je to, že byl několikrát trestaný za trestnou činnost všeho možného druhu. Nyní je několik let venku, živí se prací, maléry žádné. Není to žádný vážný vztah, je s ním sranda, dá se s ním mluvit o všem, rozumíme si, klasické kamarádství s výhodami. Děti ho neznají ani o něm neví, vídáme se když jsou s otcem. A na tom se nic měnit nebude.
Jenomže jsem se o něm prořekla před rodiči. Zběžně ho znají. Málem je to položilo jsou z toho úplně vyřízení, cítím a nemyslím si, že přeháním, že mě vnitřně úplně odepsali i když se navenek snaží chovat normálně. Snažili se mě přemluvit ať od něho dám ruce pryč, nyní se o tom vůbec nechtějí bavit. Mamina je jinak hrozný manipulátor a tzv. generál i v jiných věcech očekává, že jí budu „poslouchat“ a jak ne dělá dusno, uráží se, dělá ze sebe chudinku a ze mě tu zlou, která jí ubližuje. Taťka není klasický podpantoflák, má meze za které by ho mamina nedostala, ale i přesto s ním mamka do značné míry cvičí, tak jak chce a potřebuje ona.
Situace s rodiči mě dost mrzí, přes všechno se máme navzájem rádi. Nechci, aby se kvůli mně trápili :andel:
K dokreslení situace a faktů ještě uvádím, že s rodiči bydlíme každý v jiném městě, nejsem na nich v žádném směru závislá.

Být tvá kamarádka a ne direktivní matka, taky řeknu, dej ruce pryč. Já moc na změnu nevěřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4648
27.4.21 18:16
@Anonymní píše:

100% ti rozumím a chápu, mám staré a velmi silně rigidní rodiče (teda tátu a macešku) z Jižní Moravy, kde se přešlapy v téhle generaci neodpouští (však mě taky v 18 vdal, páč „slušná holka jen tak s klukem přece na psí knížku nebydlí“.. budiž mu omluvou, že bylo krátce po revoluci a u nás na dědině to tak de facto bylo…)…
takže celou tvou situaci vnímám velmi osobně…

navíc pracuji „na druhé straně barikády“ a trestance tam posílám, nikoliv přijímám domů :lol:

A I PŘES TO VŠE, co jsem ti teď napsala, ti řeknu Jasné stanovisko : Mám taky 40+ (teda i trochu víc :-D) a už NIKDY bych si do života nenechala kecat.. VNÍMEJ SVÉ VLASTNÍ ŠTĚSTÍ, pokud on je už OK, dal se do cajku a nepáchá (to poznáš i dle toho jak často není doma a s kým se stýká) a žije normálně, pracuje.. tak to vašim prostě vysvětli, objasni, snaž se s nimi být v kontaktu, nezatrať je.. pokud tě mají opravdu rádi, tak časem (bude to pár let trvat) pochopí, že jsi šťastná a v pořádku a i když Jeho nepřijmou nikdy (návštěvy asi budou trochu problém - zatím nehroť), tak o tebe určitě nebudou chtít přijít a léty se to otupí a maličko „vsákne“… držím ti moc palce a fakt ti hodně rozumím :srdce: :mavam:

Příspěvek upraven 27.04.21 v 18:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 18:18
@mado píše:
Tak nevykladej rodičům s kým souložíš a je po problému.

Jo to byla obrovská chyba, zpět to ale už nevezmu  :?

• Citovat
  • Nahlásit
4648
27.4.21 18:19
@Anonymní píše:
Jo to byla obrovská chyba, zpět to ale už nevezmu :?

nebyla
Každý člověk si zaslouží druhou šanci…
pokud jsi s ním šťastná, tak si za tím vztahem stůj (samozřejmě pokud maká, vycházíte, milujete se atd.)..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3922
27.4.21 18:22
@Anonymní píše:

No tak ne život, ale pohlavní orgán. To je stejně v strašný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
27.4.21 18:23

A nemůžeš rodičům pro klid v rodině říct, že s tím chlapem už nejseš? A dělat si dál svoje a po svém? Jiná situace by byla, kdybys o něm uvažovala jako o partnerovi na full time, tam bych ti tuhle milosrdnou lež vůči rodičům vůbec neradila, ale takhle když je to jen kamarád, který ti nebude nijak zasahovat do života, seznamovat se s dětmi, žít s tebou, tak tam bych klidně rodičům tu radost udělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
27.4.21 18:23
@Anonymní píše:

Tak proč jsi vykládala vašim o milenci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7529
27.4.21 18:26

@Lucy75 že zrovna ty velebiš druhou šanci u několikrát trestného za trestnou činnost všeho druhu a je o mnoho let starší.
Přijít ti domů s něčím podobným dcera, tak taky budeš nabádat, že lidi se mění a má mu dát šanci. A čekat, že ji stáhne sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat