Rodičovská 2019 co je potřeba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucinka84v
Kecalka 157 příspěvků 06.12.18 12:47
Rodičovská 2019 co je potreba

Holky prosim o radu.Co vse potrebuji k vyrizeni rodicovskeho prispevku, kdyz mi materska konci k 31.lednu.Da se nekde stahnou formular k vyrizeni zadosti a kdy nejpozdeji bych o ni mela zazadat?
Dekuji moc a hezky den :lol:

Reakce:
Zoe1
Kecalka 266 příspěvků 06.12.18 12:52

Ahoj, jsou potřeba dva formuláře a rodný list dítěte. Jeden formulář musí vyplnit OSSZ, ten druhý ty a pak to vzít na úřad práce. Tady najdeš formuláře https://m.penize.cz/…ok-za-krokem
Mně končí mateřská 29.12. a žádat o rodičák jsem byla předevčírem. Bylo to rychlý, strávila jsem tam asi 5 min :-)

Zoe1
Kecalka 266 příspěvků 06.12.18 12:56

A nezapomeň si ještě požádat o rodičovskou dovolenou u svého zaměstnavatele.

Lendeš
Kelišová 5586 příspěvků 06.12.18 13:03

Minimálně ten formulář žádosti o RP, který je v odkaze od @Zoe1 není aktuální. Lepší je odkazovat rovnou na oficiální zdroje a ne články. Aktuální verze formulářů jde stáhnout na stránkách MPSV: https://formulare.mpsv.cz/…me/forms.jsp

lucinka84v
Kecalka 157 příspěvků 06.12.18 13:29

@Zoe1 a utoho zamestnavatele musim mit taky nejaky formular?

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 06.12.18 13:29

@lucinka84v Pokud ti mateřská končí až v lednu, pak stačí až v tom lednu a nebo i v únoru, protože se prý dá požádat tři měsíce zpětně. Aspoň tak mně to řekli u nás, když jsem se jim tam chtěla cpát dřív.

Lendeš
Kelišová 5586 příspěvků 06.12.18 13:48
@lucinka84v píše:

Někteří zaměstnavatelé mají svůj formulář připravený, jinak na to žádný oficiální formulář není a stačí to volně formulovat. Pokud budeš vybírat řádnou dovolenou (na kterou vzniká nárok i během MD), tak požádej nejdřív písemně o řádnou dovolenou a až v návaznosti na ni o rodičovskou.

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 06.12.18 13:54
@lucinka84v píše:

Někdo má a někdo nemá. Já se obrátila přímo na účetní a napsala mně formulaci + data od kdy do kdy si mám požádat o čerpání řádné dovolené a potom i rodičovské.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >