Rodičovska od 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Beckyttine5
Kecalka 316 příspěvků 29.09.18 13:11
Rodičovska od 2019

Ahoj holky, bude mít změna výše rodičovského příspěvku od ledna 2019 vliv i na mě, když ho čerpám již od března 2018? Děkuji..

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13147 příspěvků 29.09.18 13:16

ono už je to schválený?

clamo
Nováček 1 příspěvek 29.09.18 13:20

Navýšení rodičovského příspěvku se dle navrhu ma vztahovat i na rodiče, kteří jiz pečují dítě do věku 4 let.

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 29.09.18 13:20

Nic schválené není, takže je zbytečné spekulovat o tom jak to bude vypadat. Ale od ledna se to ani neplánuje. Naposled jsem slyšela červenec, dříve byl zmiňován až konec roku… Dokud to schválené nebude, tak se to může ještě Xkrát změnit.

Beckyttine5
Kecalka 316 příspěvků 29.09.18 13:36

Děkuji za odpověď

Hadumi
Extra třída :D 13569 příspěvků 29.09.18 14:37

Od 1/19 žádná změna nebude. Sliby jsou od 7/19, ale známe, že …

Jannys
Kelišová 6509 příspěvků 29.09.18 14:43

Je před volbama , takže bůh ví jak to vlastně bude.
Ale už je na čase to zvýšit.

Kesy2014
Kecalka 147 příspěvků 01.10.18 20:34

Jestli se zmena uskutecni, tak az od 07/19 a tyka se vsech co jsou na rodicovske i tech kterym skoncila, ale maji doma dite do ctyr let veku. Akorat je treba v tomto pripade podat žádost znovu a zaplati vam zbytek. :dance:

Pj1
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 03.12.18 10:57

Ahoj holky,jdu si pro radu čekám první tak v tom mám guláš.Pobiram důchod 1.st. zdravotní platí stát pracuji a i po porodu budu dělat na DPP-tudíž mně by vyšla 4letá varianta? Kdybych chtěla to vzít přes přítele a zkrátit dobu na 3roky, tomu jde vypočítat základ tak musí vzit formulář z MSSZ a s ním za účetní nebo stačí jít za účetní ať vyjede zpětně od data narození ditete měsíční základ a s nim na MSSZ,kde vypocitaji denní základ?Nakonec po narození se všemi tiskopisy a rodnym listem na ÚP podat žádost.Díky za odpovědi ;)

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 03.12.18 11:03

@Pj1 Sama si můžeš volit rodičák do 7600 Kč měsíčně, takže na 3 roky si to můžeš rozpočítat i bez přítelova základu. Povinná čtyřletá varianta už je zrušená. Ale pokud bys chtěla volit víc než těch 7600, tak potřebuje přítel v práci vystavit od účetní stejnou přílohu, která se dokládá k žádosti o PPM a tu doloží na MSSZ spolu s formulářem, do kterého mu potvrdí vyměřovací základ až ho spočítají, což většinou neudělají na počkání, ale může si to nechat poslat domů poštou. Ten potvrzený vyměřovací základ pak dodáš k žádosti o rodičák.

Pj1
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 03.12.18 11:21

@Lendeš jé díky za jednoduché vysvětlení ;) alespoň mám v tom jasno a nebudu na ÚP za úplnou trubku :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >