Rok s chybějícím zubem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.6.22 14:27

Rok s chybějícím zubem

Přišla jsem o zub a těžce to nesu. :,(
Na zubech jsem si vždy dávala záležet, pečovala o ně, chodila poctivě k doktorce. Bohužel kombinace smůly a špatného ošetření kanálků způsobila, že mi před týdnem vytrhli horní šestku. Protože mám poškozenou kost, budoucí implantát (pokud vůbec bude možný udělat) se bude řešit až zhruba za rok. Díra po zubu je samozřejmě nepříjemná, a to jsem na tu stranu ještě nezačala kousat. Navíc mám široký úsměv a když se víc směju, je hodně vidět.
Vím, že lidé řeší mnohem horší věci, ale jak jsme psala, na zubech mi vždy záleželo a tohle mi prostě vadí. Vím, že nezbyde, než si zvyknout, ale připadám si jako čuně, co si nečistí zuby, a má tak místo zubu díru.
Jak se koukáte na lidi, kteří se na vás zasmějí a vidíte, že nemají zub? Jak se s tím srovnat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1236
29.6.22 14:30

Buď ráda, že to není přední zub. Já chodila 6 týdnů se spadlou fazetou přímo na jedničce. Nemohla jsem ani promluvit. Vždycky jsem viděla, jak každý na to zaostří… být to šestka tak si pískám :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
29.6.22 14:31

Lidi co tě znají, tak nejspíš ví, že to řešíš a nebudou si myslet nic. A ti co tě neznají, si podle mě nic myslet taky nebudou, proboha vždyť to je šestka vzadu.. neřeknu, kdyby ti chyběla jednička, ale tohle bych vůbec neřešila :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
29.6.22 14:46
@Anonymní píše:
Přišla jsem o zub a těžce to nesu. :,(
Na zubech jsem si vždy dávala záležet, pečovala o ně, chodila poctivě k doktorce. Bohužel kombinace smůly a špatného ošetření kanálků způsobila, že mi před týdnem vytrhli horní šestku. Protože mám poškozenou kost, budoucí implantát (pokud vůbec bude možný udělat) se bude řešit až zhruba za rok. Díra po zubu je samozřejmě nepříjemná, a to jsem na tu stranu ještě nezačala kousat. Navíc mám široký úsměv a když se víc směju, je hodně vidět.
Vím, že lidé řeší mnohem horší věci, ale jak jsme psala, na zubech mi vždy záleželo a tohle mi prostě vadí. Vím, že nezbyde, než si zvyknout, ale připadám si jako čuně, co si nečistí zuby, a má tak místo zubu díru.
Jak se koukáte na lidi, kteří se na vás zasmějí a vidíte, že nemají zub? Jak se s tím srovnat?

Tak se tolik netlem. Usmívat se tak, ze jsou mi vidět sestky musí vypadat šílene jako ten ‘uprimny’ American smile

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4385
29.6.22 14:52

Manžel si vyrazil zub při nějaké mladistvé opilecké eskapádě, nemá ho už dlouhé roky. Nevím co si o tom myslí lidi, ale mně by se zubem přišel už divnej asi :mrgreen: Svoje řeším víc, když jsem týden neměla pětku tak jsem asi dva dny byla na nervy a pak jsem si zvykla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8816
29.6.22 15:00
@hospodki píše:
Tak se tolik netlem. Usmívat se tak, ze jsou mi vidět sestky musí vypadat šílene jako ten ‘uprimny’ American smile
:lol: Asi tak. Nechápu jak se někdo může smát jak kobyla, že mu jdou vidět až skoro poslední stoličky… 8o
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6431
29.6.22 15:06

@hospodki @mackA159 nemusí se smát jako kobyla, ježíš :roll: já mám taky prostě široký úsměv a ještě mi u toho leze dásno, což mě sere. Takže se vlastně na žádných fotkách pořádně neusmívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
29.6.22 15:08

Říkám si proč si ten zub nedaj udělat, ale s tou šestkou to asi zbytečně prožíváš. Taky by mi vadilo přijít o zub, ale v případě 6 spíš kvůli funkci než estetičnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
29.6.22 15:18
@mackA159 píše: :lol: Asi tak. Nechápu jak se někdo může smát jak kobyla, že mu jdou vidět až skoro poslední stoličky… 8o

Ne každý chce být upjatá tetka, co by se při úsměvu asi potento..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2451
29.6.22 15:23

Muzes chodit s respirstorem, aspon o nejak skryjes. :nevim: :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
29.6.22 15:26

Já jsem přišla o skoro celou horní řadu, co mám říkat já? Mít jen tvůj problém, tak jsem vysmátá. Jinak já byla toto pondělí na trhání šestky a to jsem si ješté říkala, aspon to není tak vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
29.6.22 15:28

@TO_IT usmej se před zrcadlem a spočítejt kolik vidíš zubu. Už odhalena pětka je dost široký úsměv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
29.6.22 15:33
@hospodki píše:
@TO_IT usmej se před zrcadlem a spočítejt kolik vidíš zubu. Už odhalena pětka je dost široký úsměv.

Když se směju upřímně od srdce, mám hlasitý smích. Tak dlouho mi to otec připomínal, až jsem se přestala před lidmi smát. Šéf se me pak ptal, proč se pokaždé zarazím, když se směju. No proč, protože otec je de*il.

Jsou lidi, co tu pusu širokou mají a jde jim vidět hodně zubů, no a co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.6.22 15:51

Ahoj, ja si na zubech taky dávám záležet, ale ne všechno člověk ovlivní. Syn mě neustále neúmyslně do zubů mlátí a to je můj konec… :zed: Minule to bylo hlavou na přední zuby v noci, pak nohou, klíčem od auta… No, co ovlivnim, to se snažím ovlivnit, co ne, tak bohužel, musím doufat, že vše bude ok!
Co třeba to řešit Marilandym můstkem? To je umělý zub, který se jakoby přilepí na okolní zuby, bez vrtání, atd. Zajdi na nějakou kliniku, třeba v Praze ke stuchlikovi a oni si určitě poradí. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4980
29.6.22 16:10

Uplně se neumim představit úsměv od ucha k uchu, kde by byla vidět 6, to snad nemá ani Lucka Bílá ;)
Myslim, že si toho 99% lidí vůbec nevšimne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat