Römer Kidfix, Cybex Solution X-Fix nebo Concord Transformer T?

Taz
630
6.6.11 12:33

Romer kidfix, Cybex solution X FIX nebo Concord transformer T?

Jaké máte zkušenossti s těmito sedačkami? Jakou byste vybraly a proč? Nevím kterou, pokud by synovi seděly všechny..... Díky… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7113
6.6.11 13:15

všechny patří mezi nejlepší sedačky 15-36, mají 4* z bezpečnosti, konkrétně známku Kidfix 1,7, Cybex Solution X-FIX 1,8 a Concord 2,0
takže Kidfix je o fous lepší.
Concord se nedá polohovat na odpočinek, takže je tím pádem méně pohodlný, Cybex a Römer jdou polohovat na odpočinek, Römer jde nejvíce.
Cybex má boční ochranu pouze ramen, Römer má po celé výšce, tedy ramena i boky, takže lépe chrání z boku.
Römer vyjde o malinko dráž než Cybex, ale má lepší materiály. Po zkušenosti z prodejů i od vlastních dětí Römer Kidfix- je i větší výběr: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taz
630
6.6.11 13:18

Díky moc, nějaký takový ucelený názor jsem potřebovala, nejlépe od odborníka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taz
630
6.6.11 13:20

Stihla jsem již vložit dotaz i do poradny. pokud to lze, prosím o smazání. Omlouvám se za zbytečně vložený dotaz do poradny, ale jak něco řeším, tak opravdu důkladně a hned :oops: Omlouvám se ještě jednou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
6.6.11 15:16

Můžu se připojit s dotazem? U Cybex v letošní kolekci jsem našla ještě variantu free-fix, také pro 15-36 a nějak nevidím rozdíl mezi touhle a variantou Cybex Solution X-Fix, kromě ceny tedy, která je o dost nižší, takže očekávám někde zádrhel, ale nevím kde :) Můžeš poradit, prosím? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
6.6.11 15:32

Free-fix je zjednodušená varianta X-FIXe, Free-fix je menší, méně polstrovaná, dá se méně polohovat na odpočinek, výškově roste pouze do 7 poloh( X-FIX do 11) z bezpečnosti X-FIX známka 1,8, Free-fix 2,3- takže o půl známky horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
7.6.11 13:39

Díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.12 08:43

Romer Safefix Plus - polohování

Dobrý den, Steve,
chci Vás poprosit o radu. Máme sedačku Romer Safefix Plus a chtěli jsme vyzkoušet polohování do lehu. Vypadá to ale, jakoby šla polohovat pouze lehce do tří úrovní - vůbec ne tak, aby v ní mohlo dítě v klidu spát. Jde vůbec polohovat do lehu?
Děkuji a hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
21.4.12 09:04

@bilmart sedačka Römer Safefix plus jde polohovat do 4 poloh, je to u všech 9-18 přibližně stejné, tyto posměrné sedačky již nemůžou být polohovány do úplného lehu, vždy to bude jen pololeh, je to proto, aby v každé poloze držely tělo ramenní pásy, pokud by to byl posměru úplný leh, tak by veškerý tlak při nárazu či brzdění šel do spony pásů, tedy místo genitálií, kde by mohlo dojít k vážnému zranění, proto už to nebude úplný leh jako u vajíčka
ty 4 polohy stačí na to, aby se dítě v pohodě vyspalo v autě. ale také hodně záleží na tom, jak moc jsou skloněné sedáky v autě, kde je sedačka instalována, někde ta výsledná poloha je menší, jinde větší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.12 09:24

Děkuji za odpověď. Čekala jsem, že půjde polohovat o malinko víc - jde spíše o opravdu mírný polosed než pololeh. Pořád mi však přijde, že ty polohy jsou tam jen tři..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
21.4.12 09:36

@bilmart ty polohy jsou 4, podívejte se dolů na mechanizmus a uvidíte 4 zářezy, kam sedačka zapadá, a zkuste zda do všech zajede

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ladaber
21.8.12 12:12

My jsme také ve fázi rozhodování mezi Römex Kidfix a Cybex Solution X-Fix. Mám ještě jeden poznatek, který tu nezazněl: Römer Kidfix nejde polohovat pokud v něm sedí dítě. Čudlík který se mačká je v otvoru uprostřed sedáku a dítě na něm sedí. Tahle maličkost u nás asi rozhodne (i přes horší materiál potahu) ve prospěch Cybexu Solution X-Fix.

• Nahlásit
  • Citovat
2389
25.8.12 12:54

Máme Cybex Solution X (bez izofixu), ale spokojenost maximální. Pro mě je nejdůležitější, že jakmile dítě usne, můžu mu sklopit opěrku hlavy a hlava nepřepadává dopředu. Cestu do Chorvatska jsme přežili úplně nádherně. Kupovali jsme rovnou dvě, jednu i pro šestiletou dceru a super. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2389
25.8.12 12:58

Steeve, chtěla bych se zeptat odborníka. Máme sice sedačku bez izofixu, ale zajímá mě tohle: automechanici nám říkali, že izofix může být nebezpečný při bočním nárazu, protože sedačka je pevně přidělaná ke konstrukci auta a pokud dojde k deformaci dveří a boční strany vozu, tak sedačka s izofixem prostě neuhne tak jako bez izofixu. Dítěti pak hrozí vyšší riziko úrazu. Je to pravda? Děkuju:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
13.4.15 14:25

Dobry den,

O vikendu jsme byli zkouset autosedacku kategorie 2/3 15-36kg. Pisete ze romer jde nejvic do lehu. Tak na ten ktery jsme koukali mi se systemem isofix a systemem xp pad polohovat nesel naopak concord napolohovat sel aniz bychom dite nejak rusili. Muzu se zeptat jaky romer jste meli na mysli? Jeste se chci zeptat syn ma 17kg momentalne sedi v maxi cosi pearl cili petibodovy pas. Koukala jsem ze existuji sedacky konkretne romer je dela s petibodovym do 25kg. Muzete mi prosim poradit ktera je bezpecnejsi? Jsem z toho teda uplne mimo. Samozrejme chceme pro dite to nejlepsi!!! Uz jsem dnes chtela objednat toho concorda:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama