Roste dluh,penále když splacim?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  24.03.18 16:59
Roste dluh,penále když splacim?

Predem nechci cist, ze diky me blbosti sem to nechala zajit tak daleko.Chci se zeptat.Mam u exekutora splatkovy kalendar.Mam u VZP nejaky dluh ktery mesicne splacim nejakou castkou. Narusta mi jeste ten dluh, nebo penale? Nebo jak to je? Splacim teprve dva mesice. Dekuji za reakce.

Reklama

Reakce:

Anonymní  24.03.18 17:06

Pokud si zamestnana nebo na ÚP tak ti dluh nenarusta.Ale pokud ne tak to samozrejme porad roste.Ja uz splaci na VZP dluh pres rok, a jsem zamestnana takze uz se me tam nic nenavysuje. Prosim anonym, jinak smazat.

Anonymní  24.03.18 17:11
@Anonymní píše:
Pokud si zamestnana nebo na ÚP tak ti dluh nenarusta.Ale pokud ne tak to samozrejme porad roste.Ja uz splaci na VZP dluh pres rok, a jsem zamestnana takze uz se me tam nic nenavysuje. Prosim anonym, jinak smazat.

A kdyz sem na rodicaku?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 15860 příspěvků 24.03.18 17:15
@Anonymní píše:

Tomu nevěřím. Až bude doplacen dluh, tak teprve se vyčíslí konečné penále. To pořád běží. Ale dá se požádat o jeho prominutí. Pohlídej si to. Dluh se nenavyšuje, jen příslušenství dluhu a to taky může být pálka.

Anonymní  24.03.18 17:25

Příteli přišla před asi půl rokem exekuce z města (nezaplacené odpady) ano blbost, ale už se stalo. Strhlo se mu to z jedné výplaty. Teď přišli úroky, které dělaly ještě víc než původní dluh…

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 15860 příspěvků 24.03.18 17:31
@Anonymní píše:
Příteli přišla před asi půl rokem exekuce z města (nezaplacené odpady) ano blbost, ale už se stalo. Strhlo se mu to z jedné výplaty. Teď přišli úroky, které dělaly ještě víc než původní dluh…

No to je právě to o čem jsem psala a ty to máš z první ruky. Dokud není dluh celý zaplacen, penále a úroky se většinou průběžně nepočítají. Pak se to vypočítá nakonec a člověk jen zírá. :mavam:

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 24.03.18 17:45

Taky bych rekla, ze se to pořád hýbe. Ted ti řeknou, ze dlužis treba 20 tisic i s uroky, ale to se vzdy vycisli ke konkrétnímu datu. Za pár měsíců tam může být trochu jiná částka. Ale pokud máš dluh na zdravotnim, zkus po nějaké době zažádat o prominutí penale. Nevim tedy jak to je, když už to ma exekutor

michalandy
Nováček 10 příspěvků 24.03.18 18:50

To si budeš muset asi bohužel zjistit tam :nevim:

Anonymní  24.03.18 19:55

Ahoj,

delam ve VZP, odpovim, byt jsem se zarekla ze tu radit nebudu, protoze se to proti me vzdy obratili a rikam to blbe, byt je to moje napln prace (…).

Ano, dokud neni zaplacene pojistne tak penale stale narusta. Az po jeho doplaceni se zastavi. Porad preci dluzite pojistne, i kdyz jste zamestnane nebo ve statni kategorii (UP, RD,…). To je jako s pujckou, dokud se dluzi narusta urok.

Penale z penale neni.

Kdo splacite primo VZP, doporucuji pozadat o prominuti penale a formulovat to NA VESKERE I DOSUD NEVYMERENE PENALE, VZNIKLE ZA OBDOBI SPLATKOVEHO KALENDARE.

Jde o to, ze pokud byste pozadali o castku k dnesku, za cas az doplatite dluh budou resit zda prominout tu presne uvedenou castku. V pripade viz vyse budou resit uplne cele penale.

Kdo splaci u exekutora, musi uz uhradit i vymerene penale (protoze nevyuzil moznosti pozadat v terminu). ALE muze pozadat VZP za prominuti penale vznikle za obdobi splaceni nedoplatku. Zde radim napsat na VZP zadost o prominuti penale, s tim ze nedoplatek na pojistnem splacite exekutorovi.

Jeste upozornim - exekutori nemaji statem povinnost odvadet platby VZP hned. Nekteri to delaji, jini si je nechavaji a prevedou je az v okamziku kdy jim doplatite vse (= pojisten, penale, jeho naklady). Tak se nelekejte kdyz vam prijde vyuctovani ze dluzite i to co vite ze jiz je splacene. To jen VZP jeste nedostala od exekutora penize prevedene.

Do zadosti uvadejte co nejvice duvodu proc nebylo pojistne hrazeno. A urcite si ohlidejte zda je nedoplatek opravneny, hodne se stava ze klienti nedolozili ze jsou na UP, na MD/RD, meli neschopenku, jsou v duchodu apod. To staci dolozit a je po dluhu. Pojistovna se to jinde nedozvi, nez od vas.

Kdyby nekdo chtel, muzeme se zkontaktovat pres SZ. Ale odhalovat se tu nebudu.

Chtela sem jen poradit, jsem rada kdyz muzu nekomu pomoct (ja bohuzel dluzim zase nekde jinde :,( )

Anonymní  24.03.18 21:07
@Anonymní píše:
Ahoj,

delam ve VZP, odpovim, byt jsem se zarekla ze tu radit nebudu, protoze se to proti me vzdy obratili a rikam to blbe, byt je to moje napln prace (…).

Ano, dokud neni zaplacene pojistne tak penale stale narusta. Az po jeho doplaceni se zastavi. Porad preci dluzite pojistne, i kdyz jste zamestnane nebo ve statni kategorii (UP, RD,…). To je jako s pujckou, dokud se dluzi narusta urok.

Penale z penale neni.

Kdo splacite primo VZP, doporucuji pozadat o prominuti penale a formulovat to NA VESKERE I DOSUD NEVYMERENE PENALE, VZNIKLE ZA OBDOBI SPLATKOVEHO KALENDARE.

Jde o to, ze pokud byste pozadali o castku k dnesku, za cas az doplatite dluh budou resit zda prominout tu presne uvedenou castku. V pripade viz vyse budou resit uplne cele penale.

Kdo splaci u exekutora, musi uz uhradit i vymerene penale (protoze nevyuzil moznosti pozadat v terminu). ALE muze pozadat VZP za prominuti penale vznikle za obdobi splaceni nedoplatku. Zde radim napsat na VZP zadost o prominuti penale, s tim ze nedoplatek na pojistnem splacite exekutorovi.

Jeste upozornim - exekutori nemaji statem povinnost odvadet platby VZP hned. Nekteri to delaji, jini si je nechavaji a prevedou je az v okamziku kdy jim doplatite vse (= pojisten, penale, jeho naklady). Tak se nelekejte kdyz vam prijde vyuctovani ze dluzite i to co vite ze jiz je splacene. To jen VZP jeste nedostala od exekutora penize prevedene.

Do zadosti uvadejte co nejvice duvodu proc nebylo pojistne hrazeno. A urcite si ohlidejte zda je nedoplatek opravneny, hodne se stava ze klienti nedolozili ze jsou na UP, na MD/RD, meli neschopenku, jsou v duchodu apod. To staci dolozit a je po dluhu. Pojistovna se to jinde nedozvi, nez od vas.

Chtela sem jen poradit, jsem rada kdyz muzu nekomu pomoct (ja bohuzel dluzim zase nekde jinde :,( )

Napis mi prosím sz. Dekuji zakladatelka, zajima me V pondeli jdu na VZP si nechat vyjet papir, jak platim. Platim dva mesice. A kdyz mi udaj informaci, ze jim splatky nedošli, tak jim to exekutor asi neposlal.jak pises. Me zajima, co pak s tim? Mam dluh asi 70tis. Splacim mesicne 500.Vic nemuzu, protoze sem skoro rok v azyl. domě. Dekuji za zprávu předem :kytka:

Anonymní  24.03.18 21:20
@Anonymní píše:
Ahoj,

Penale z penale neni.

Chtela sem jen poradit, jsem rada kdyz muzu nekomu pomoct (ja bohuzel dluzim zase nekde jinde :,( )

Jeste se te chci zeptat.Kdyz po rd nastoupím nekam do prace, a budu splacet i neco jineho (ve splatkovem kalendari MHD) a tak na plat mi sahnou, ty exekutori z VZP..mhd u exekutoru nemam.Vim,ze naky minimum co my z výplaty musi nechat je cca 9 tisic na život. Ale je tomu tak, i kdyz splacim to MHD (bez exe),nemuzou mi MHD sáhnout i na tu devitku?

Anonymní  25.03.18 07:40
@Anonymní píše:
Napis mi prosím sz. Dekuji zakladatelka, zajima me V pondeli jdu na VZP si nechat vyjet papir, jak platim. Platim dva mesice. A kdyz mi udaj informaci, ze jim splatky nedošli, tak jim to exekutor asi neposlal.jak pises. Me zajima, co pak s tim? Mam dluh asi 70tis. Splacim mesicne 500.Vic nemuzu, protoze sem skoro rok v azyl. domě. Dekuji za zprávu předem :kytka:

nic s tim neudelas - ale muzes jim dolozit splatjovy kalndar sjednany s exekutorem, aby vedeli ze splacis

jak jsem psala, exekutor to muze poslat cele najednou az po doplaceni, tj treba za ctyri roky. VZP nema vlastni exekutory, to zakon neumoznuje.

Doloz jim SK s exekutorem a rovnou pozadej pisemne o prominuti penale. To ti muzu pomoct sepsat ;-)

Anonymní  25.03.18 07:45
@Anonymní píše:
Jeste se te chci zeptat.Kdyz po rd nastoupím nekam do prace, a budu splacet i neco jineho (ve splatkovem kalendari MHD) a tak na plat mi sahnou, ty exekutori z VZP..mhd u exekutoru nemam.Vim,ze naky minimum co my z výplaty musi nechat je cca 9 tisic na život. Ale je tomu tak, i kdyz splacim to MHD (bez exe),nemuzou mi MHD sáhnout i na tu devitku?

pokud nekde splacis normalne, neni duvod predavat to k exekuci - kdyby si reagovala uz nna vyzvu VZP, splacela bys ji a k exekutorovi by to neslo

ale pokud uz mas i neco jineho nekde, u exekuce, radsi si over v jake fazi. Aby ti o necem nesli.

Exekuce a kolik a odkud muzou. vzit - to uz je „jiny level“ a do toho ja uz tolik nevidim a nerada bych blbe napsala pouze co si myslim :oops:

Anonymu bohuzel napsat nejde, vymyslime nejak jak se spojit jinak? At tu nedavas nick?

Brontik
Kelišová 7094 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 07:52

Anonymky, spojit se můžete přes admina…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Ostudné video: Král eurobyrokratů Juncker se na summitu NATO ožral jak mužik

Českým médiím, přes polemiku o kondici prezidenta Miloše Zemana na setkání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama