Vymahač-co zabaví?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  21.03.18 12:56
Vymahač-co zabavi?

Dobrý den, potřebovala bych radu, a trochu uklidit. Mám dluh 3.370,– vůči společnosti T-Mobile. Převzala to vymahaci skupina M. B. A. a psali mi dopis že mě v domácnosti nebo v zaměstnání navštíví jejich inspektor. :,(
Tak bych se chtěla zeptat, jestli mi ten inspektor může doma něco zabavit? Samozřejmě dluh splacim.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32358 příspěvků 10 inzerátů 21.03.18 13:04

Podle mě nemá žádný „inspektor“ oprávnění vstoupit do tvé domácnosti a vůbec ne něco zabavovat. Podívej se tady na postup při vymáhání dluhů.

bertoldina
Stálice 74 příspěvků 21.03.18 13:04

Nemůže a nemůže tam bez Tvého souhlasu ani vstoupit. Není to exekutor. A podívej se do Všeobecných obch. podmínek, jestli tam máš, že si smí přiúčtovat účelně vynaložené náklady (myslím tím VOP ke smlouvě s T-mobile).

arinecka
Závislačka 4242 příspěvků 21.03.18 13:05

Vymahač kvůli takové částce? Jestli dluh splácíš ( po domluvě ) tak k čemu inspektor?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32358 příspěvků 10 inzerátů 21.03.18 13:07

Pokud máš nějaké pochybnosti ohledně tvého dluhu, zkus se taky zeptat ve finanční poradně.

Medisek
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 21.03.18 13:10

Upřímně si myslím, že tě straší. Pokud včas a řádně splácíš dle splátkového kalendáře. Nějaký inspektor bez tvého povolení nesmí vstoupit do bytu natož něco zabavovat. Není to exekutor

Uživatel je onlineaiwwa
Extra třída :D 12402 příspěvků 21.03.18 13:15

Jasně, že nemá nárok, jen straší, šmejdi. To by si mohl zkusit mě otravovat v práci nebo doma. Ale teda raději bych si do T-mobile zašla nebo zavolala a sdělila jim, jaké mají „skvělé“ zaměstnance.
A pána bych poučila, že vydírání a vyhrožování je trestný čin.

Uživatel je onlineaiwwa
Extra třída :D 12402 příspěvků 21.03.18 13:17

A teda valím oči, co si taková společnost dovolí. Pokud bych měla splátkový kalendář, tak bych jim to sdělila a současně to sdělila i T-mobilu, že teda ať si udělají pořádek.

lenka_
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 21.03.18 13:25

Také jsem to zažila, jen od jiné společnosti. Neustále dopisy od jedné firmy, že do toho a toho dne musím zaplatit, jinak někdo přijde. Nejprve jsem jim odpovídala, že žádný dluh nemám a tudíž nic platit nebudu. Když se v dopisech nátlaky zvyšovaly, tak jsem po konzultaci s právníkem přestala jejich poštu přebírat (vždy to posílali doporučeně). Nakonec toho nechali.

Ale já jsem věděla, že nic nedlužím a že to pouze zkouší. Jednalo se o stavební firmu, která nám rekonstruovala dům. Po cca 10 letech od ukončení rekonstrukce údajně našli nějaké nezaplacené faktury. Když jsem zjišťovala co se děje, tak jsem přišla na to, že firma je před bankrotem a potřebuje peníze. Navíc, i kdyby ty faktury tenkrát byli vystavené, což nebyli, tak už by byl dluh promlčený.

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 21.03.18 13:31
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebovala bych radu, a trochu uklidit. Mám dluh 3.370,– vůči společnosti T-Mobile. Převzala to vymahaci skupina M. B. A. a psali mi dopis že mě v domácnosti nebo v zaměstnání navštíví jejich inspektor. :,(
Tak bych se chtěla zeptat, jestli mi ten inspektor může doma něco zabavit? Samozřejmě dluh splacim.

tahle firma ráda straší, nic víc. zaplať a máš klid, ta částka je v pohodě :think:

Anonymní  21.03.18 13:41

Holky strašně vám děkuji za odpovědi.. jenom jsem se bála že mi ten vymahač když mi přijde domů může něco zabavit.. jako lednici atd

elinka90
Ukecaná baba ;) 2353 příspěvků 21.03.18 13:43

Aby ti mohli něco zabavit musí přijít exekutor a to by nejdříve dluh musel rozhodnout Český telekomunikač­ní úřad.

bertoldina
Stálice 74 příspěvků 21.03.18 13:50

Lednici už nemůže vzít několik let ani exekutor.

Uživatel je onlineaiwwa
Extra třída :D 12402 příspěvků 21.03.18 13:53
@Anonymní píše:
Holky strašně vám děkuji za odpovědi.. jenom jsem se bála že mi ten vymahač když mi přijde domů může něco zabavit.. jako lednici atd

rozhodně nemůže a já bych takového domů nepustila a klidně zavolala policii kdyby se něčeho domáhal

Evelýna 1
Kecalka 267 příspěvků 7 inzerátů 21.03.18 14:19

A nemůžeš ten dluh zaplatit hned a mít klid? 3300 Kč není nějaká velká částka…
Ale věřím, že pro někoho to může být hodně, ale radši kontokorent na účtu než takto dlužit

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Přišel o ženu i Českou Miss! Podnikatel Ditmar skončil v nemocnici a prosí o modlitby

Martin Ditmar skončil opět v péči lékařů. Bývalý šéf České Miss musel být po... číst dále >

Soudce jim dal lekci: Erbová a Řepka se musí sami domluvit! A to je téměř nemožné

Nemůžou si přijít na jméno, přesto musí najít společný kompromis. Vlaďka... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama