Reklama

Vymahač-co zabaví?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 12:56
Vymahač-co zabavi?

Dobrý den, potřebovala bych radu, a trochu uklidit. Mám dluh 3.370,– vůči společnosti T-Mobile. Převzala to vymahaci skupina M. B. A. a psali mi dopis že mě v domácnosti nebo v zaměstnání navštíví jejich inspektor. :,(
Tak bych se chtěla zeptat, jestli mi ten inspektor může doma něco zabavit? Samozřejmě dluh splacim.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTiger-lily
Vesmírná mluvilka 32989 příspěvků 10 inzerátů 21.03.18 13:04

Podle mě nemá žádný „inspektor“ oprávnění vstoupit do tvé domácnosti a vůbec ne něco zabavovat. Podívej se tady na postup při vymáhání dluhů.

bertoldina
Kecalka 474 příspěvků 3 inzeráty 21.03.18 13:04

Nemůže a nemůže tam bez Tvého souhlasu ani vstoupit. Není to exekutor. A podívej se do Všeobecných obch. podmínek, jestli tam máš, že si smí přiúčtovat účelně vynaložené náklady (myslím tím VOP ke smlouvě s T-mobile).

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 21.03.18 13:05

Vymahač kvůli takové částce? Jestli dluh splácíš ( po domluvě ) tak k čemu inspektor?

Uživatel je onlineTiger-lily
Vesmírná mluvilka 32989 příspěvků 10 inzerátů 21.03.18 13:07

Pokud máš nějaké pochybnosti ohledně tvého dluhu, zkus se taky zeptat ve finanční poradně.

Medisek
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 21.03.18 13:10

Upřímně si myslím, že tě straší. Pokud včas a řádně splácíš dle splátkového kalendáře. Nějaký inspektor bez tvého povolení nesmí vstoupit do bytu natož něco zabavovat. Není to exekutor

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15943 příspěvků 21.03.18 13:15

Jasně, že nemá nárok, jen straší, šmejdi. To by si mohl zkusit mě otravovat v práci nebo doma. Ale teda raději bych si do T-mobile zašla nebo zavolala a sdělila jim, jaké mají „skvělé“ zaměstnance.
A pána bych poučila, že vydírání a vyhrožování je trestný čin.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15943 příspěvků 21.03.18 13:17

A teda valím oči, co si taková společnost dovolí. Pokud bych měla splátkový kalendář, tak bych jim to sdělila a současně to sdělila i T-mobilu, že teda ať si udělají pořádek.

lenka_
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 21.03.18 13:25

Také jsem to zažila, jen od jiné společnosti. Neustále dopisy od jedné firmy, že do toho a toho dne musím zaplatit, jinak někdo přijde. Nejprve jsem jim odpovídala, že žádný dluh nemám a tudíž nic platit nebudu. Když se v dopisech nátlaky zvyšovaly, tak jsem po konzultaci s právníkem přestala jejich poštu přebírat (vždy to posílali doporučeně). Nakonec toho nechali.

Ale já jsem věděla, že nic nedlužím a že to pouze zkouší. Jednalo se o stavební firmu, která nám rekonstruovala dům. Po cca 10 letech od ukončení rekonstrukce údajně našli nějaké nezaplacené faktury. Když jsem zjišťovala co se děje, tak jsem přišla na to, že firma je před bankrotem a potřebuje peníze. Navíc, i kdyby ty faktury tenkrát byli vystavené, což nebyli, tak už by byl dluh promlčený.

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 21.03.18 13:31
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebovala bych radu, a trochu uklidit. Mám dluh 3.370,– vůči společnosti T-Mobile. Převzala to vymahaci skupina M. B. A. a psali mi dopis že mě v domácnosti nebo v zaměstnání navštíví jejich inspektor. :,(
Tak bych se chtěla zeptat, jestli mi ten inspektor může doma něco zabavit? Samozřejmě dluh splacim.

tahle firma ráda straší, nic víc. zaplať a máš klid, ta částka je v pohodě :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 13:41

Holky strašně vám děkuji za odpovědi.. jenom jsem se bála že mi ten vymahač když mi přijde domů může něco zabavit.. jako lednici atd

elinka90
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 21.03.18 13:43

Aby ti mohli něco zabavit musí přijít exekutor a to by nejdříve dluh musel rozhodnout Český telekomunikač­ní úřad.

bertoldina
Kecalka 474 příspěvků 3 inzeráty 21.03.18 13:50

Lednici už nemůže vzít několik let ani exekutor.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15943 příspěvků 21.03.18 13:53
@Anonymní píše:
Holky strašně vám děkuji za odpovědi.. jenom jsem se bála že mi ten vymahač když mi přijde domů může něco zabavit.. jako lednici atd

rozhodně nemůže a já bych takového domů nepustila a klidně zavolala policii kdyby se něčeho domáhal

Evelýna 1
Kecalka 327 příspěvků 6 inzerátů 21.03.18 14:19

A nemůžeš ten dluh zaplatit hned a mít klid? 3300 Kč není nějaká velká částka…
Ale věřím, že pro někoho to může být hodně, ale radši kontokorent na účtu než takto dlužit

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama