Exekuce cizí účet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.03.18 14:28
Exekuce cizí účet

Prosím nesetkal se někdo se stejnou situací. V současné době se starám dlouhodobě o nemocné dítě a nemám žádný příjem, pouze od otce dítěte. Účet je veden na jeho jméno a posílám mi určitou částku, já mám pouze platební kartu. Dnes mi přišel exekuční příkaz přikázáním pohledávky od OSSZ právě na tento účet, ale na účtu žádná blokace není. Je možné, že banka blokaci odmítla, případně to není správný postup ze strany OSSZ? Peníze na účtu v tuto chvíli nejsou, ale protože se z něj platí ještě každý měsíc půjčka přidaná k tomuto účtu, tak nevím jak to vyřešit. Před rokem mi na tento účet chodili dávky v nezaměstnanosti, od té doby nic. Prosím nechci rady o zaplacení, to bohužel není v současné chvíli možné, připravuji se na podání insolvence.

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 19.03.18 14:39
@Anonymní píše:
Prosím nesetkal se někdo se stejnou situací. V současné době se starám dlouhodobě o nemocné dítě a nemám žádný příjem, pouze od otce dítěte. Účet je veden na jeho jméno a posílám mi určitou částku, já mám pouze platební kartu. Dnes mi přišel exekuční příkaz přikázáním pohledávky od OSSZ právě na tento účet, ale na účtu žádná blokace není. Je možné, že banka blokaci odmítla, případně to není správný postup ze strany OSSZ? Peníze na účtu v tuto chvíli nejsou, ale protože se z něj platí ještě každý měsíc půjčka přidaná k tomuto účtu, tak nevím jak to vyřešit. Před rokem mi na tento účet chodili dávky v nezaměstnanosti, od té doby nic. Prosím nechci rady o zaplacení, to bohužel není v současné chvíli možné, připravuji se na podání insolvence.

založ si svůj účet a nech si posílat peníze tam.. popř tu půjčku, pokud ji platíš ty, plať z jiného účtu.

Anonymní  19.03.18 14:42

Možná jsem špatně uvedla, že exekuce je moje, účet na něj i půjčka, kterou z něj splácí. Mě tam pouze párkrát přišla před rokem podpora a mám k němu kartu.

VerčaZav
Kecalka 494 příspěvků 19.03.18 14:45

Některé banky blokují pouze majitele účtu nikoliv disponenta takže pokud je účet na dítě (kohokoliv dalšího) a ty jsi jen disponent je možné že banka exekuční příkaz odmítla ;)

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 19.03.18 17:35

Taky si myslim, ze kdyby byl účet tvuj, bloknou ti ho exekucí, ale pokud ti na nej chodí penize, ale nejsi majitel, banka to asi odmitla

Anonymní  22.03.18 14:56

Pokud by někdo další měl podobný problém - banka skutečně exekuci odmítla s tím, že nejsem majitelem účtu a mám pouze platební kartu na svoje jméno. Následně byl příkaz zrušen. Banka dokonce ani nekontaktovala majitele účtu, vyřešila to sama.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Xenofobní radní z ODS: Žloutenka v Paříži, osahávání v Německu a kyselina v Londýně!

Strach, nenávist a panika! Radní Prahy 4 Klára Cingrošová (ODS) se pravidelně... číst dále >

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Měla jsem nálepku rozmazlené princezny, říká jetsurfařka Bravencová

Jako dítě Martina Bravencová s rodiči hodně cestovala. Díky tomu měla spoustu... číst dále >

Reklama