Rotační vyuka

725
29.3.21 12:35

Rotační vyuka

Zdravím všechny a chci se s Vámi podělit o svoji situaci a budu ráda za názory…
Přišla jsem o práci v gastru, jsem 5mesicu na ÚP. Od půli dubna už bez nároku na podporu. Mám syna ve 2.třídě.
A teď k mému problému…mám možnost práce v místě bydliště od 8.4. jenže jsem v situaci, kdy manžel nemůže být kvůli své vedoucí pozici v práci se synem na distanční výuce, babičky v této době se s námi nestýkají (bez auta a jiný okres)kvůli strachu z covidu. Já bych chtěla nastoupit do té práce, čekala jsem na ni 3 měsíce. Volali mi jestli můžu nastoupit, ale jak??? Ve škole má být výuka týden doma, týden škola, syn má 8let, nemůžu ho nechat samotného doma 6.30-16.
Není to ani tak dotaz jako spíš zoufalost že situace, kdy nebudu mít od ÚP žádné peníze, na OČR jako nezaměstnaná nemůžu, babičky nepohlidaji a já vlastně kvůli novému systému rotace nemůžu nikam nastoupit a budu tak úplně bez peněz. Má to taky tak někdo a jak to budete řešit???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1862
29.3.21 12:46

Nejsem v té situaci a vůbec nezávidím…

Napadá mě jedině buď jestli by to syn přece jen sám nezvládl (můžeš za ním v obedove pauze? Můžeš mu párkrát za den zavolat?), nebo na každý druhý týden placené hlídání, furt by to asi vyšlo na min, než být doma bez peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
797
29.3.21 13:01

Taky budeme rotovat, ale naštěstí jsem na rodičovské a jsem za to v této době ráda. Záleží na konkrétním dítěti, ale druháka bych úplně samotného nenechala. Nemáte nějaké sousedy, se kterými se dobře znáte? Kamarádce takto dohlíží na dceru třeťačku. Zajdou za ní, aby doma nebyla úplně sama. Jinak ji kontroluje telefonem a je celkem v klidu, když se na ty sousedy může spolehnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8556
29.3.21 13:03

Nezávidím, jenom přeji, at to nějak vyřešíš, já v této situaci nejsem, ale i tak mě štve, že jeden týden, bude prvák doma druhý ne, už vidím, jak je zaměstnavatel nadčený no..
Já jsem teda ted doma, ale taky mi přijde už takové blbě konečně přijít do práce a zase mu říkat, jenom na 5 dní a zaseb budu doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8556
29.3.21 13:09

Ještě bych to probrala s mužem.. Něco podobného jsem zažila před dvě ma lěty, že pořád nemohl, že to nejde, a naknec jsem skončila na UP, protože zase kluci byli malí, a často jeden marodil..
Pak když se mi na jaře ted měla prodlužovat slmouva, když jsem si teda práci našla a byla jsem v ní rok, tak jsem manželovi narovinu řekla, že protě musí mě střídat, že co je pro něho lepší jednou, dva dvakrát za dva měsíce být 5 dní na ošetřovném, - ted je 80 procent myslím, takže finančně by to až tak němlo ublížit rodině.. A nebo druhá varianta ok, bude mít svůj klid, chodit do práce, nic neřešit s vedením, ale taky bude mít manželku na UP bez peněž..
Jako já vím, že kpíšeš, že nemůže, ale ono je to takové, lehčí říct, že nemůže- ptal se už??? Já se pokaždé manžela ptalaptal ses?, Neptal, prostě usoudil, že asi by to byl problém, ale jednou prostě msuel, protože jsem odjela na vyšetření a najednou to šlo..
Ještě to prober s manželem, stačilo by ted, jak by tě přijmuli, už by sta byla už by se šo domluvit co a jak- kdyýtak byx tě propustili, kdyby se jim něco nelíbilo, ale tu šanci by ti měl dát…

Příspěvek upraven 29.03.21 v 13:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
29.3.21 13:10

Ženy a už je to nějak oficiální? Jak bude výuka probíhat? Opravdu bude rotačně? Třeba i u malotřídek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53948
29.3.21 13:15
@Zlatývoči píše: Ženy a už je to nějak oficiální? Jak bude výuka probíhat? Opravdu bude rotačně? Třeba i u malotřídek?

Včera to poslali školám. Takže by to mělo být oficiální. Pokud se nerozhodnou, že nepustí děti vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11777
29.3.21 13:15
@Sazkarka píše:
Zdravím všechny a chci se s Vámi podělit o svoji situaci a budu ráda za názory…
Přišla jsem o práci v gastru, jsem 5mesicu na ÚP. Od půli dubna už bez nároku na podporu. Mám syna ve 2.třídě.
A teď k mému problému…mám možnost práce v místě bydliště od 8.4. jenže jsem v situaci, kdy manžel nemůže být kvůli své vedoucí pozici v práci se synem na distanční výuce, babičky v této době se s námi nestýkají (bez auta a jiný okres)kvůli strachu z covidu. Já bych chtěla nastoupit do té práce, čekala jsem na ni 3 měsíce. Volali mi jestli můžu nastoupit, ale jak??? Ve škole má být výuka týden doma, týden škola, syn má 8let, nemůžu ho nechat samotného doma 6.30-16.
Není to ani tak dotaz jako spíš zoufalost že situace, kdy nebudu mít od ÚP žádné peníze, na OČR jako nezaměstnaná nemůžu, babičky nepohlidaji a já vlastně kvůli novému systému rotace nemůžu nikam nastoupit a budu tak úplně bez peněz. Má to taky tak někdo a jak to budete řešit???

Skoly do 75 deti jedou bezrotacne. Tak leda prestup. Ale chapu, blby, no.
Nebo ho nadelit domu nejakemu spoluzakovi za financni kompenzaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34706
29.3.21 13:18

Malotridky do určitého počtu žáků rotovat nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25204
29.3.21 13:19

@Sazkarka ještě mě napadlo, zkusit oslovit nějaké rodiče spolužáků, zda by nebylo možné tam kluka dávat, i jim za to něco zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8556
29.3.21 13:20

@Kelsey a jak by to mělo,, asi,, být.. Jakože jeden týden první třídy, další druhé.. A nebo když je třeba 1 AB, tak jeden týden půjde jedna třída, druhá půjde další…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.3.21 13:21

Já bych si asi zaplatila hlídání, protože to snad už nebude trvat věčně. případně když máš práci v místě bydliště, bych se pokusila se zaměstnavatelem domluvit, zda v inkriminované týdny můžeš za synem docházet a zkontrolovat ho a telefon do ruky, ale to je na zvážení, záleží jak je samostatný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53948
29.3.21 13:22

Budu dál stejně chodit do práce. Taťka má turnus pravidelný. Nevím, jestli budu chodit od rána každý den. Nastupovat klasika na 7:30 nebo 9:30 a do 16h. (vychovatelka a AP). Ale já mám tři děti. Bude to vycházet, že bude doma šesťačka a prvňák. A další týden bude doma třeťáčka a šesťačka. Starší školačky jsou úplně samostatné a nejstarší pustí on-line nejmladšímu. Už u něj úplně nesedím, jen dělám dohled, když má on-line. Už i odcházím mimo pokoj. Je samostatný. A dělám přes cestu. Dvě minuty od baráku. Takže klidně můžu do práce. Někdo to bude mít těžké.
I uč. malých dětí budou mít problém, když se do školky vrací pouze předškoláci.
Přijde mi to opět nedomyšlené. Opozice tlačila.
Tak vzniklo tohle.

Prostě to doma zvažte, jaké teď máte možnosti. Jestli by nemohla babička opravdu se vždy na týden nastěhovat a hlídat :nevim:. Nebo budeš hledat práci později, až bude příznivější doba.

Příspěvek upraven 29.03.21 v 13:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8556
29.3.21 13:24

@nocenka.jalapovita to mě taky napadlo, ale prostě dát ji tu šnaci se tam dostat.. Třeba bude míš,,, štěstí, že její dítě bude v první skupině, co půjde do školy, takže první týden by šlo do školy, akdyby další opravdu vypomohl manžel třeba na tři dny, pak třeba zkusit domluvit nějakou maminku, pak je další týden ve škole a další týden už si myslím, že by se tamv práci domluvila, ale nemůže hned na začátku nepřijit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1906
29.3.21 13:24

A nějaká kamarádka co je doma by ti nepomohlo? Já takhle hlídám kamarádce školkového kloučka. Já jsem na RD a ona ve zkušebce tak nemohla zůstat doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat