Roupy

Napsat příspěvek
12980
17.11.11 12:16

Hele mojí dceři je 12 a ten zadek neukáže mě, natož doktorce , což jsem lékařce naznačila a ta to pochopila..
Preventivně jsme si každý z rodiny jeden vzaly, dcera dobere 3..už ted po pár dnech jsou příznaky pryč..Opravdu to nic není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10664
17.11.11 12:31

Zdá se mi to nebo je v názvu diskuse opraveno i na y ?
Já si teda hledala v pravidlech českého pravopisu a roup je podle vzoru pán, takže roupi-páni…nebo se mýlím ? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10664
17.11.11 12:37
Lizbeth píše:
Hele mojí dceři je 12 a ten zadek neukáže mě, natož doktorce , což jsem lékařce naznačila a ta to pochopila..
Preventivně jsme si každý z rodiny jeden vzaly, dcera dobere 3..už ted po pár dnech jsou příznaky pryč..Opravdu to nic není.

Já vím, že to nic není, jsou horší věci, jen mám obavy, aby tam zítra naše mudra byla ! :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10664
17.11.11 13:16
Barbarella75 píše:
Ahoj!
Moje dcerka nastoupila v září do školky a za 2 týdny, že jí svědí zadeček. A jenom přes den nebo podvečer. Tak čekala jsem několik dnů, myslela jsem, že to bude taky opruzení ze špatně utřeného zadečku, mazala bepantenem a nic. Pak už jsem fakt myslela na parazity,ale já jsem nic neviděla.I v noci jsem jí svlékla a koukala na zadek 8-o :mrgreen: a nic tam nebylo. Skočila jsem k MUDře a ona hned, že jí dá Vermox - tabletky na různé parazity pro děti.Za 3dny bylo po svědění. Za měsíc mám dát tabletku zas. Hygienické opatření - doporučení od dr - utírat dezinfekcí záchodové prkýnko, pořádně mýt ruce dezinfekčním mýdlem, spodní prádlo prát na 60st a výš, vytírat byt/dům na mokro alespoň obden, jíst čenek v pomazánach, jídlech a nejíst sladkosti.
Toť vsjo.
Zkuste dokiho, ten prášek musí dostat. :mavam:

Teď jsem tvůj příspěvěk četla znovu a koukám, že svědění taky jen odpoledne nebo večer, jak u nás, takže nic vyjímečného. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9847
9.9.12 19:07

Ahoj holky, vím že diskuze už je „stará“, ale zkusím oživit… Mám podezření, že naše starší dcera (2 a půl) má roupy :-( skoro každý den odpo a podvečer se chytá za prdelku a brečí, že bolí a pálí, nechce moc chodit kakat i když potřebuje :-( v noci pláče ze spaní… Vím, že zbavit se jich je „snadné“ a stačí syrup nebo tabletka a je to :-)
ALE
Teď nevím, jak to je, když máme doma 3 týdenního klučinu a já kojím :-( vím, že se musí přeléčit celá rodina, ale takový prcek??? A já při kojení??? Jsem z toho teď nesvá a špatná :-( no, naštěstí jdeme s malým ve středu do poradny, tak vezmu sebou i dcerku a nechám jí udělat nějaký ty výtěry nebo co se dělá… A pokud roupy opravdu má, tak se bojím, že to chytne/chytnul i malý, nedá se dcerku od něj udržet a nepřinutím ji, aby si co 10 minut myla ruce, nesahala mu na dudlíka, ručičky a obličej :-(
Máte s tím některá zkušenosti jak to je, když je v rodině takový mrňousek? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7590
9.9.12 19:14

@Mysicka31 Já nevím, ale nemůžeš ji nechat vykadit do nočníku? Pak bys poznala hned, jestli to jsou roupi nebo má třeba prasklý konečník z kakání. Rozhodně bych nečekala do středy. Jinak si nepamatuju, že když jsem měla roupi já v předškolním věku, že by se měla přeléčit celá rodina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9847
9.9.12 19:25

@pannda do nočníku mi kaká běžně, ale hovínka nijak nezkoumám :think: ani nevím jestli bych to poznala :oops: :nevim: a hlavně se jakékoliv havěti štítím a mám na to fobii, tak popravdě, asi to nechám na manželovi páč já bych z toho měla noční můry a :poblion: se… ne z hovínek, ale z těch červíků :? jen to píšu a běhá mi mráz po zádech :? :? :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8920
9.9.12 19:40

Já se na podobnou situaci ptala naší dětské lékařky a ona mi říkala, že se ještě nesetkala s tím, že by roupy dostalo tak malinké miminko…Možné to sice je, ale v praxi to prý ještě neviděla. :think: Ve stoličce vypadá roup jako esovitě zakroucená bílá nitka, dlouhá jen několik milmetrů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7590
9.9.12 20:15

@Mysicka31 Jak píše Kaczenka, bílé nitky ve stolici…Já teda nevím, ale já se do nočníku dívám vždy, jen tak zběžně…horší to bude, až bude kadit do záchodu, to rozhodně lovit nehodlám. Ale pokud bych měla podezření na roupi, dítě ro dost obtěžovalo, tak bych nečekala do středy..a šla hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.9.12 20:20

Ahojte holky mám taky s tímto svinstvem problém nikomu jsem o tom neřekla a bála bych se to říct i muži a to mu říkám vše ale tohle bych asi neřekla :zed: ale problém je v tom že jsem těhotná tak nevím jestli to těhu můžou, děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
9847
9.9.12 21:25

@pannda ona se takhle chytá za prdelku asi týden :think: ale mě to právě napadlo dneska :nevim: tak nevim… asi fakt počkáme až se vykaká a zkoukneme to, třeba je jen zapruzelá, jsme ji namazali prdelku Bepanthenem, tak uvidíme :nevim: nebo aby to nakonec nebyl zánět močáku 8o pro malou je totiž prdelka celý „spodek“ :think: zavolám zítra dr. a poradím se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
9.9.12 21:50

Dcera na to trpí od mala, měla i tak silné bolesti břiha. že jsme skončili v nemocnici a nakonec se ukázalo, že to byly roupy. Nejlepší léčba jsou prášky vermox zabírají hned, ale jsou na lek. předpis.
anonymní: myslím si, že pokud nejsi na začátku těhotenství, tak i těhotné můžou vermox, zeptej se lékařky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.13 09:57

s roupama do skolky

Ahoj holky chci se zeptat tech co jejich deti meli roupi jestli jste je davali do skolky nebo skoly mudr. rikala ze staci kdyz bude doma tyden mate zkusenosti

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.5.13 21:34

Prosím o radu
Svědil mě konečník a tak jsem se podrbala s pomocí toaletního papíru a pak jsem na něm objevila bílého červíka - podle fotky na netu jde o Roup dětský :-(
Je nějaký volně prodejný lék? K lékaři se mi nechce…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.5.13 22:09

Pro dceru jsem měla Vermot ale nevím zda je volně prodejný :think: zkus najít na netu a jez syrový česnek zabal ho třeba do šunky česnek je fakt dobrej na to

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama