Rozhodla jsem se správně?

6407
6.2.16 14:24

Rozhodla jsem se správně?

Hezký den všem. Potřebuji znát názor ostatních. V mé rozšířené rodině se vyskytl problém, se kterým jsem se nikdy a nikde prozatím nesetkala. Dcera mé tety (není to biologická teta, ale od mala to tak chápu a mám jí a celou její rodinu moc ráda), otěhotněla. Bohužel se jí rozpadl vztah již na počátku těhu a dodnes s tím psychicky bojuje. Zpočátku o svém miminku hovořila jako o hadovi, který v ní roste a ona to vnímá negativně, protože si svůj život představovala zcela jinak, na potrat ale nešla. Postupem času jsem o tety slyšela, že již nakupují společně výbavičku a že se vše srovnalo. Jenže… Měla jsem minulý týden možnost s dcerou tety komunikovat a dozvěděla se, že svůj názor ani v průběhu těhu nezměnila a své miminko vnímá jako obrovskou přítěž ve svém životě a kdyby nebyla už nyní těhu, že by děti nikdy neměla, protože je ani nechce. Kromě jiného mi sdělila, že o jejich pocitech a myšlenkách vím pouze já, že to nikomu jinému neřekla. Lekla jsem se. I přesto, že mám kus života za sebou, najednou jsem nevěděla co mám dělat. Člověk je možná hodně v dnešní době ovlivněn příběhy z médií a já dostala strach, aby něco neprovedla nejenom sobě, ale také i miminku. Snažila jsem se jí nasměrovat k vlastnímu rozhodnutí, aby vyhledala nějakého terapeuta a svěřila se mu se svými pocity, někoho, kdo by jí vyslechl, pomohl odborně, bohužel jsem dostala odpověď, že z ní dělám akorát blázna. O všem, co se děje, jsem řekla tetě, aby na ní rodina. která je s ní v dennodenním kontaktu dohlédla, a to i přes výhrůžky její dcery, že jsem jí podvedla, že mi věřila. Doufám, že jsem udělala dobře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12501
6.2.16 14:31

@Jedna babička Jednala bych stejně. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320

Myslim si, zes udelala dobre. To uz mas stejne jedno. Osobne bych se zachovala stejne. At uz je to pro nekoho spravne nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2217

Asi bych to taky udělala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5468
6.2.16 14:36

Udělala bych to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13778
6.2.16 14:36

Udělala bych to stejně, neměj výčitky, pravděpodobně si zachránila dítě :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
6.2.16 14:38

Jeste dodam, ze az se narodi dite, muze otocit o 180 stupnu. Prijde laska k diteti… (predpokladam, ze vetsinou to tak je). Ted muze tvrdit neco a pak to bude treba jinak. Kazdopadne, je dobre, ze to teta vi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
6.2.16 14:38

Zachovala bych se stejně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
6.2.16 14:39

Kdyby se pak opravdu něco stalo, neodpustila by sis, že jsi to nikomu neřekla. Takže ano, zachovala bych se stejně i za cenu, že mne dotyčná bude nenávidět.

• Citovat
  • Upravit
4603
6.2.16 14:40

A nad adopcí nepřemýšlela? Pokud to miminko nechce, nemá ho ráda a ani pokračující těhotenství její city nezměnily, měl by se zamyslet i nad dalšími variantami. Lásce, ani té mateřské, se nedá poručit a pokud to její hormony nepobírají, měla by dát šanci alespoň tomu dítěti a dopřát mu milují rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
6.2.16 14:44

@AstraG ja nevim, ale v tehotenstvi jsem zadne city k diteti nepocitovala… :nevim: jak kdyz zadne dite neni. Prislo to porodem. Muze se to zmenit, navic mi prijde, ze je holcina dost mlada (ale to nevim). Jsou to treba jen blby kecy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
6.2.16 14:57

@Jedna babička No, když ti řekla, že o tom nikomu jinému neřekla, rozhodně si to neměla říkat její matce. Je to zrada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26552
6.2.16 15:11

Podrazila jsi.
Udelala bych to same.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.16 15:33

Je to těžké rozhodování.
Tajemství se má zachovávat. Špatné je, že jí to ta teta vyžvanila. Tahle to získalo punc pomlouvání a spiknutí se proti té, která už takhle má potíže. Měla si to nechat pro sebe a mlčky jí pomáhat…
Osobně jsem své dítě zbožňovala už v těhotenství, přestože mě otec dítěte odmítl, ale fyzicky jsem se zpočátku taky nemohla smířit s pocitem, že je divné, že v sobě nosím další tělo - něco jako ve filmu Vetřelec. Každá ženská není tak pateticky až hystericky založená, aby hned nad počínajícím životem ve svém těle slintala blahem. :)
Jenda babičko, pomáhat se musí umět.

• Citovat
  • Upravit
346
6.2.16 15:45

No můj názor je takový že jsi ji podrazila. Ona se ti svěřila a ty jsi neunesla míru zodpovědnosti a vykecala to tetě, která jak jsi mohla předpokládat ji to určitě řekne. Kdybych byla v situaci té dcery tak bych ti taky nezapoměla že jsi mě podrazila v době kdy jsem se potřebovala s někým poradit a svěřit se. Tohle se prostě nedělá. Sorry ale takhle si ji spíš víc ublížila než pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama