Rozhodnutí, které jsem si rozmyslela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 08:03
Rozhodnutí, které jsem si rozmyslela.

Dobré ráno,
Omlouvám se za anonym. Ale je to velmi citlivé téma. Před dvoumi dny jsem zjistila, že jsem těhotná. Studuji prvním rokem VŠ. Mám stálého přítele a jsme ekonomický zajištěni. Ale vyskytl se problém a to s tím, že jsem nechtěně otěhotněla, co se týče mé mamky, tak jsem ji to řekla a ta nadšená nebyla ale drama z toho také nebylo. Měla jsem si rozmyslet či si mimčo nechat či ne. Ale zároveň mi vysvětlovala jak by se to nehodilo, že studuji. A že mám 3 roky ještě před sebou já si neužiji zbytek mladí a tak podobně. Ale na jednu stranu je to moje volba. Jsem dospělá, ale včera jsme se o tom bavili. Vytáhla na mě tátu i když řekla že se na to koukat nemám, že je to opět má volba. Měla jsem se rozhodnout hned v ten večer. Dnes jdu k doktorovi a já se rozhodla pro miniinterupci, z důvodu že by to pro všechny bylo nejlepší. Jenže teď je nový den a já váhám. Myslím si, že by to nemuselo být tak hrozné jak mi popisovala. Škola se dá zvládnout i na dálkově. Myslím, že by to bylo tedy opravdu těžké ale když se chce tak všechno jde. Tak nevím, když jsem se tedy rozhodla tak byla opravdu nadšená, v tom smyslu, že jsem učinila moudré rozhodnutí. A že je rada že nebudou komplikace apod. Omlouvám se za takový dlouhý sloh. Ale ve zkratce to napsat nešlo. Nevím zda jít na umělé přerušení či ne, a nějak jí to vysvětlit. Podle poslední MS a OVU jsem zhruba v 6tt. Ale přesně to určit si netroufnu. :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Petra Z
Hvězda diskuse 52779 příspěvků 25.04.19 08:06

No a co na to přítel???

Keyllah
Extra třída :D 11860 příspěvků 25.04.19 08:07
@Anonymní píše:
Dobré ráno,
Omlouvám se za anonym. Ale je to velmi citlivé téma. Před dvoumi dny jsem zjistila, že jsem těhotná. Studuji prvním rokem VŠ. Mám stálého přítele a jsme ekonomický zajištěni. Ale vyskytl se problém a to s tím, že jsem nechtěně otěhotněla, co se týče mé mamky, tak jsem ji to řekla a ta nadšená nebyla ale drama z toho také nebylo. Měla jsem si rozmyslet či si mimčo nechat či ne. Ale zároveň mi vysvětlovala jak by se to nehodilo, že studuji. A že mám 3 roky ještě před sebou já si neužiji zbytek mladí a tak podobně. Ale na jednu stranu je to moje volba. Jsem dospělá, ale včera jsme se o tom bavili. Vytáhla na mě tátu i když řekla že se na to koukat nemám, že je to opět má volba. Měla jsem se rozhodnout hned v ten večer. Dnes jdu k doktorovi a já se rozhodla pro miniinterupci, z důvodu že by to pro všechny bylo nejlepší. Jenže teď je nový den a já váhám. Myslím si, že by to nemuselo být tak hrozné jak mi popisovala. Škola se dá zvládnout i na dálkově. Myslím, že by to bylo tedy opravdu těžké ale když se chce tak všechno jde. Tak nevím, když jsem se tedy rozhodla tak byla opravdu nadšená, v tom smyslu, že jsem učinila moudré rozhodnutí. A že je rada že nebudou komplikace apod. Omlouvám se za takový dlouhý sloh. Ale ve zkratce to napsat nešlo. Nevím zda jít na umělé přerušení či ne, a nějak jí to vysvětlit. Podle poslední MS a OVU jsem zhruba v 6tt. Ale přesně to určit si netroufnu. :zed:

a je to dítě a tělo tvé nebo tvé matky? protože ona ti dítko na jednu stranu živit nebude a na druhou, pokud půjdeš na interupci, budeš to ty, kdo s tím bude muset do konce života žít...………...jestli máš pořádnýho chlapa, jste zajištěni a oba dítko chcete, tak do toho běž. Je to jen vaše rozhodnutí a na okolí nedejte…

Rive
Ukecaná baba ;) 1781 příspěvků 25.04.19 08:09

Já jen doufám, že nestuduješ český jazyk…

Jinak za tebe tohle rozhodnutí nikdo udělat nemůže, jsi dospělá a je to tvůj život. Jen jestli váháš, tak abys pak celý život nelitovala, že jsi na potrat šla. Znám pár holek, které to tak mají a představují si, jak by dítě vypadalo, kolik by mu bylo…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 08:09

@Petra Z Byl z toho nadšený, přijal to bez problémů. Ale také spustil tu školu, a řekl mi totéž, že já jsem žena a že rozhodnutí je na mě. Že to vyjde až dodělám školu. Ale vůbec by se nezlobil i kdyby se stal otcem. :zed:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 25.04.19 08:10
@Anonymní píše:
Dobré ráno,
Omlouvám se za anonym. Ale je to velmi citlivé téma. Před dvoumi dny jsem zjistila, že jsem těhotná. Studuji prvním rokem VŠ. Mám stálého přítele a jsme ekonomický zajištěni. Ale vyskytl se problém a to s tím, že jsem nechtěně otěhotněla, co se týče mé mamky, tak jsem ji to řekla a ta nadšená nebyla ale drama z toho také nebylo. Měla jsem si rozmyslet či si mimčo nechat či ne. Ale zároveň mi vysvětlovala jak by se to nehodilo, že studuji. A že mám 3 roky ještě před sebou já si neužiji zbytek mladí a tak podobně. Ale na jednu stranu je to moje volba. Jsem dospělá, ale včera jsme se o tom bavili. Vytáhla na mě tátu i když řekla že se na to koukat nemám, že je to opět má volba. Měla jsem se rozhodnout hned v ten večer. Dnes jdu k doktorovi a já se rozhodla pro miniinterupci, z důvodu že by to pro všechny bylo nejlepší. Jenže teď je nový den a já váhám. Myslím si, že by to nemuselo být tak hrozné jak mi popisovala. Škola se dá zvládnout i na dálkově. Myslím, že by to bylo tedy opravdu těžké ale když se chce tak všechno jde. Tak nevím, když jsem se tedy rozhodla tak byla opravdu nadšená, v tom smyslu, že jsem učinila moudré rozhodnutí. A že je rada že nebudou komplikace apod. Omlouvám se za takový dlouhý sloh. Ale ve zkratce to napsat nešlo. Nevím zda jít na umělé přerušení či ne, a nějak jí to vysvětlit. Podle poslední MS a OVU jsem zhruba v 6tt. Ale přesně to určit si netroufnu. :zed:

Nemela bys tohle vsechno resit se svym pritelem misto se svou mamou? On je otec ditete, on by se o vas staral, finance zajistoval.. Nerozumim tomu, proc se nechas mamou natlacit do potratu, ale ani jednou jsi tu nezminila jak na tvoje tehotenstvi reagoval pritel. A za me - kdybych mela staleho partnera a byli bychom financne zajisteni, tak bych na potrat nesla. Skola se da dodelat dalkove. Za dva tri roky byste stejne pravdepodobne dite chteli, a ted jedno cekate.. :kytka:

PeťulíJ
Kecalka 215 příspěvků 25.04.19 08:10

Promluvila bych si o tom s přítelem…Je to váš život a mělo by to být vaše společné rozhodnutí. Nesnáším větu od někoho, kdo říká…Je to tvůj život, ale i tak se tě snaží,,dotlačit,, ke svému názoru a k tomu, co by udělal on…Já bych miminko nedokázala dát pryč a VŠ si můžeš dodělat vždy :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 08:12

@Rive Český jazyk, opravdu nestuduji. Píši z mého mobilu, tak se omlouvám jestli jsou tam nějaký chyby :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 08:14

@PeťulíJ Také si myslím, že to vždy nějakým způsobem jde, přítel se nebránil ani jednomu rozhodnutí. A já tu větu také nesnáším. Přišlo mi, že se mě snažila přesvědčit k jejímu názoru, ale bylo to schované tak, aby to vypadalo nevinně.

Amelie30
Závislačka 2505 příspěvků 25.04.19 08:14

Řeš s přítelem, rodičům to může být u zadní části těla. Od našich jsem taky poslouchala, že třetí dítě, jsi se zbláznila. A mám ho. :lol: Vysokou jsem dodělala s dětmi. A vzhledem k tomu, že zakládáš diskuzi, tak váháš. A to už o něčem svědčí.

PeťulíJ
Kecalka 215 příspěvků 25.04.19 08:15
@Anonymní píše:
@PeťulíJ Také si myslím, že to vždy nějakým způsobem jde, přítel se nebránil ani jednomu rozhodnutí. A já tu větu také nesnáším. Přišlo mi, že se mě snažila přesvědčit k jejímu názoru, ale bylo to schované tak, aby to vypadalo nevinně.

Přesně tak, je to tvůj život a v dnešním světě je tolik možností, že bych si miminko nechala a pokud se přítel nebrání a není proti, myslím si, že bude také rád. :) Rodiče se vždy snaží radit, ale stále je to tvůj život, tvé rozhodnutí a tvé svědomí :) Držím pěsti, ať se rozhodneš jakkoli :) :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 08:17

Raději anonym prosím. Mně a mé nejlepší kamarádce je přes třicet. Nebudu tady psát naše peripetie o snaze otěhotnět…Shodli jsme se, že převážně rodiče nesouhlasí s těhotenstvím v mladém věku.
Je to tvé tělo, tvé dítě a tvůj život. Rozhoduj se srdcem a ne, co říká okolí.
Znám ženu, která měla dítě v 16, rodiče ji podpořili. Jiné dítě už nemá. Teď je jí 50.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 08:19

@Kočičí duše Máte pravdu, s přítelem jsem to řešila jako první. A byl z prvu nadšený ale pak taky začal váhat nad školou. Nebránil se ani jednomu řešení. Každopádně po delší konverzaci z toho vyplynulo, že by mu navadilo kdyby se stal tátou. Řešila jsem to s amkou z toho důvodu, že prý už to na mě poznala dříve, sice si myslím, že je to nemožné ale budiž.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 08:20

@Rive Ano, dopad na psychiku ženy se neřeší po potratu. Zakladatelko, musíš vědět, co chceš ty. Znám ženu, která v důchodu plakala při vzpomínce, že šla kdysi na potrat a ženu, která byla na třech a bylo jí to jedno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 08:20

Ahoj, a co na tuto situaci říká partner? S ním jsi to neřešila? Chápu, že studuješ VŠ a pokud by sis dítě nechala, tak by to bylo dost náročné, ale přemýšlela jsi i nad tím, že pokud bys šla na interupci, tak bys třeba v budoucnu nemohla mít děti? nebo že bys v budoucnu mohla mít nějaký problém a pak už neotěhotnět? Já bych si dítě určitě nechala i přesto, že by mamka nebyla nadšená. Myslím si, že každá situace je řešitelná. Určitě bych si sepsala na papír všechny klady a zápory a dle toho se pak rozhodla. Držím palce pro správné rozhodnutí ať bude jakékoliv

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama