Rozmazlování ve školce

5140
28.12.09 14:48

Rozmazlování ve školce

Ahoj holky

Chtěla bychse zeptat jak je to u vás ve školce.
Natálka od září chodí do školky jenom na pět dnů v měsíci a od ledna už začne chodit celý měsíc protože se vracím do práce.
Taky vám tam děti rozmazlují???
Natálka chodí do smíšené třídy a je tam nejmladší, učitelky i děti jsou z ní nadšené.Má přezdívku „mačkátko“ :roll: jenom vejdeme do třídy učitelky si jí předávájí z ruky do ruky, objímají se, mačkají jí dávají jí pusinky :roll: a děti to samé.
Už došla s tím že miluje Lukáška a že si dávají pusinky ( Lukášek má 6 let a měl odklad školní docházky takže za chvilku bude mít sedm)

Dojde ze školky a dám jí jídlo a ona na mě že chce krmit 8-o 8-o 8-o to neznám od jendoho roku.Jí sama a ted toto.Řeknu jí že jestli nechce tak at nejí, to na ní platí a všechno sní.
Učitelkám ve školce jsem říkala at jí nekrmí, oni se mě dušovali že né.Že to nedělají.Ale došla jsme pro ni a vidím jak jí učitelka drží hrnek s čajem a krmí ji chlebem z máslem :roll: :roll: :roll: :roll:

Příjde mi že ve školce má ted všechno dovolené tím že je nejmladší :twisted: ale já se s ní pak doma nedomluvím :twisted:

Taky to tak někdo máte???Doufám že tím že tam začne chodit na celý měsíc že už jim nebude tak vzácná ale i tak.Učitelky se vždycky usmívají jak měsíček na hnoji jak je natálka šikovná a já pak doma můžu vyletět z kůže :twisted: :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9534
28.12.09 14:56

Ahoj Natty,
aše Karolína také chodí do školky od září,ale na celý měsíc a na celý den, spinká tam do odpoledne, u nás i když je nejmladší takjitedy učitelky nerozmazlují ale zhoršení chování i v jídle pozoruji také, začalajíst nedávno polívku rukama :evil: a to jsem málem vyletěla z kůže a má to ze školky jinde to neviděla alae nenadělám s tímnic ve školce si ji také chválí na tojak jemalá že je šikovná ale…jak píšeš také bych doma kiolikrát vyletěla z kůže, takže já ti neporadím ale jen se k tobě přidávám že v tom nejsi sama :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
28.12.09 14:58

Dalek tedy za „mačkátko“ nikdy nebyl, ale strašlivě se zhoršil se samostatným jídlem, samostatným oblékáním… vidím v tom spíš jejich pohodlí než rozmazlovaní - rychle rychle - tak to radši do něj/na něj nahází.
Promluvit s nimi o tom nepomohlo - odkývaly, ale zas ho dokrmily nebo oblékly/obuly ony nebo nějaký předškolák.

Příspěvek upraven 28.12.09 v 15:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
28.12.09 15:06

Tak u nás tohle teda neexistuje, že by jí krmily. Já bych jim taky dala, ale že ty děti doma najednou začnou vyžadovat věci, který už třeba dva roky nevyžadujou, je asi docela normální. Lucka si taky doma hraje na miminko a při tom vím stoprocentně, že ve školce musí dělat všechno sama a to jsou už 4 roky. Děti se dost často chovají ve školce a doma úplně jinak. Lucka si tím asi kompenzuje, že už spolu netrávíme tolik času, ona chodí do školky, já do práce, je určitej způsob, jak si získat pozornost, samo, že mi s tím děsně brnká na nervy, protože já trvám na tom, aby to udělala sama, takže se občas docela dlouho dohadujem a někdy je to i se řevem. Ale je fakt, že bych si asi s učitelkama promluvila, aby ti tohle nedělaly, protože s ní pak nemůžeš vydržet a hlavně jde o to, že za rok už jí třeba rozmazlovat nebudou, protože bude starší, přijde tam mladší dítě a ona bude mít z toho akorát pěknej čurbes v hlavě.
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
28.12.09 15:26

Ale já jsem jim to říkala.Říkám jim to vlastně pokaždé když pro ni jdu ale je to jako bych hrách na stěnu házela.Řeknou mi že adekvátně věku dělá to co má a že ji nerozmazlují :evil: ale tak snad od ledna to bude jiné. ale stejně jsem zjistila že ji tam asi na celý měsíc neděm.Dělám na směny a když jsem to počítala na leden tak by mi stačilo kdyby tam šla jenom sedmkrát.Ale uvidíme ale nedokážu si představit že budu doma sama a natálka bude ve školce i když by mohla být se mnou doma.Ale třeba si zvyknu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
28.12.09 15:28

Ahoj, no holky, chápu vás, taky jsem si všimla, že obě děti po nástupu do školky začaly zkoušet různé blbiny :evil: Ale řekla bych, že ani jedna z nás si neumí představit, co je to vypravit 20 a někdy i víc prcků ven nebo s nima absolvovat jídlo :lol: Podle mě bude ještě hůř, až začnou chodit do školy… 8-o Ono totiž za spoustu věcí nemůžou učitelky, ale děti, jimž se doma výchovy prostě jaksi nedostává :nevim: :-? :zed: a děti jsou trošku opičky - zkoušejí doma, co vidí u jiných a je na nás, jak na to zareagujeme. Učitelek bych se asi spíš v tomhle zastala :wink: A jako důležité vidím spíš to, jestli jsou děti ve školce spokojené, nikdo je tam zbytečně nedrezíruje, nemají tam šikanu a je tam celkově bezpečno… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
28.12.09 15:32

Jo a mimochodem, mě na naší školce vadí spíš to, že pijou přeslazený čaj, k odpolední svačině dostanou většinou něco sladkého a tak. Ale když jsem učitelky poprosila, aby si děti mohly dát vodu, kterou kupodivu pijou nejradši (džus spíš pro chuť a čaj nesladíme), tak mi v pohodě vyhověly. No a s tím krmením - taky jsem řekla, že doma se prostě budou krmit samostatně nebo budou mít hlad a bylo… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
28.12.09 16:37

Naše dcera nebyla mačkátko, ale Nosítko. Hned jí větší děti popadly a poponášely a tahaly se o ní.. Ale jinak dobrý. spíš mi vadily tvrdý cucavý bonbony, který tam za odměnu čehokoli rozdávali. :cert: :cert:
Doma se člověk snaží o životosprávu a sladkosti odsouvá na pozdější věk a lup ve školce to jede jak na běžícím páse - a to jsou to pedagogicky vzdělané ženské..To mě štvalo. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
28.12.09 16:55

Ahoj,

tak to teda 8-o 8-o . Baru chodi smisene tridy a naopak se snazi dohnat starsi a co chodi od zari, udelala strasne pokroky v samostatnosti.
Ucitelky ji taky rikaji, ze je jejich slunicko, ale taky ji rekla, ze je uz velka, ze by se uz sama mela obleci…Baru je lina a zajima ji vse okolo a nejvice, kdyz se ma oblekat atd.
Krasne se naucila sama odnaset nadobi, jist…

No a co se tyce pusinkovani, to bych asi nezkousla, jednak mi to prijde dosti nehygienicke, aby se ocumlovala s cizima…brrrr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
28.12.09 17:09

Naty - přesně tohle jsme měli když mi nastoupil do školky Honzík, měl 2,5 roku a byl fakt nejmladší a učitelky mi ho šíleně rozmazlovali. Taky tvrdili že mi ho nekrmí a neoblíkají a přitom jak píšeš jsem to jasně viděla…Takže jsem v té době měla doma dvě batolata (tom měl 10m)
Nepomohlo nic, než ten půl rok vydržet (šel v prosinci) a v září nastoupi mladší děti a měl po sradě.Ted už je naopak ve školce nejstarší kluk a nádherně pomáhá jak bráchovi tak ostatním dětem… Sice se situace opakuje neb teď je ve školičce nejmladší Tom, ale vím že jeho místo opět brzy někdo obsadí a budou hýčkat někoho jinýho tak ať si to tu chvilku užije :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
28.12.09 18:19

Jéé tak to jsem ráda že v tom nejsem sama.

Natálka je ve školce max. nadšená.Jsem zvědavá jestli jí to vydrží když bude chodit furt.

Tím že chodí do smíšené třídy tak tříletých tam mají z 28 dětí tak 7.A ostatní už se obstarají sami.A učitelka sama mi říkala že si to ony i děti užívají když tam mají takové „miminko“ :roll:

Natálka se sama nají uklidí po sobě, i se sama obleče.Mě spíš šlo o to že se pak s ní nemůžu domluvit že to na mě zkouší.Učitelka mi říkala že Natálku nekrmí že je šikovná ale že tam mají děti které mají i tři a půl roku a že neumí vzít ani lžičku do ruky a že ty teda krmí.a natálka asi jak to vyděla ak zkoušela přesně jak ta opička :roll:

Mě spíš vadí to že když už je doma tak si myslí že si traky může všechno dovolit.Nejhorší je vždycky to odpoledne po školce.druhý den už je to vždycky zpátky moje natálka :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
28.12.09 20:14

Jjo , taky mam obcas pocit, ze si ze skolky vyzvednu jine dite…kamaradka je detska psycholozka a rikala, ze deti doma zkouseji to co si nemuzou dovolit ve skolce, proste to musi dohnat......a tak to zkouseji co rodice vydrzi 8-) zalezi, kdo jak povoli uzdu a co toleruje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
28.12.09 20:19

JVP - mi taky výrazně více vadí na školce jiné věci, ale na druhou stranu nevidím důvod, proč by měly ládovat jídlo a navlékat oblečení dítěti, které se už nějaký čas nají i obleče přiměřenou rychlostí samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama