Rozuměli něco děti s autismem v 10 měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Studie
Kecalka 121 příspěvků 10.09.18 17:40
Rozuměli něco děti s autismem v 10 měsících?

Maminky, omlouvám se předem za hloupý dotaz, ale moc mne to trápí, tak jsem se rozhodla zeptat. Máte někdo zkušenost, ze děti, z kterých byl později diagnostikován autismus, rozuměli něco v 10 měsících? Mám holčičku, která skoro neji, neukazuje, nedělá hříčky, nic neříká kromě slabik, ale něco rozumí, když se zeptám, kde je tatínek nebo sourozenec, tak se podívá jejich směrem. Stejně umí rozpoznat pár hraček, když se ji zeptám, kde je panenka, tak ji po několikatem zeptaní vezme do ruky. Uměli by toto autisticke děti. Dekuji za každou odpoved.

Reakce:
Ou
Kelišová 5420 příspěvků 10.09.18 17:42

Tohle rozhodně neukazuje na autismus. A velmi pravděpodobně bude ve skutečnosti šikovnější, než to popisujete a vejde se do všech tabulek.

Pokud máte hodně silné obavy, zajděte za pediatrem, ale na autismus to vážně nevypadá.

halflive
Stálice 70 příspěvků 6 inzerátů 10.09.18 17:53

Autismus se rozhodne nepotvrdi v tomto veku, ale az tak ve 3letech

Studie
Kecalka 121 příspěvků 10.09.18 17:59

@halflive dobry den, dekuji za odpoved.slo mi o to jestli takhle malé děti, u kterých byl diagnostikovan autismus rozumí v takhle malem věku.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2311 příspěvků 10.09.18 18:02

@Studie já mám desetiměsíčního syna,umí nás tedy oba zavolat, jí suprově,občas zaštěká,když vidí pejska,ale třeba paci paci ho nezajímá,nemá na to čas. Je pořád v pohybu,hodně leze,chodí,stěhuje hračky po místnosti. Některé děti v tomhle věku si začínají teprv stoupat a ty řešíš,že neumí hříčky? Nehledej na ní chyby,má dost času…

janickaIII
Závislačka 2631 příspěvků 10.09.18 18:15

@Studie me by zajimalo, ktery doktor dokaze 100% diagnostikovat autismus u 10 mesicniho ditete? Testy se delaji kolem 2 roku a i tak je diagnostika tak slozita, ze i po testech je slozite dite za autistu oznacit. To co popisujete je normalni detsky vyvoj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 13:50

Syn se v 10 měsících choval jako průměrné 10 měsíční dítě. Zvuky, hračky, lidi… Každé dítě je jinak rychlé a šikovné neo prostě jen pohodlné. Diagnostika takto malých dětí se opravdu nedělá - je to složitý proces, který je náročný (k posouzení) i pro 3 či 4 leté děti. Je zbytečné se stresovat předem :kytka:
Osobní zkušenost - syn PAS a VD.

Studie
Kecalka 121 příspěvků 11.09.18 15:25
@Anonymní píše:
Syn se v 10 měsících choval jako průměrné 10 měsíční dítě. Zvuky, hračky, lidi… Každé dítě je jinak rychlé a šikovné neo prostě jen pohodlné. Diagnostika takto malých dětí se opravdu nedělá - je to složitý proces, který je náročný (k posouzení) i pro 3 či 4 leté děti. Je zbytečné se stresovat předem :kytka:
Osobní zkušenost - syn PAS a VD.
a rozuměl Vás syn v 10 měsících? Když jste řekla kde je nejaka věc, otočil se za ni? Dekuji
stana333
Povídálka 36 příspěvků 24.10.18 14:42

Dobrý den, pediatr vám nic neřekne. Ale můžu Vám poradit, co dělat, abyste autismus vypla. Vím o cem mluvím. Mám doma dvě deti s podezřením na PAS. S holčičkou hodně skotacte, lechtejte, snažte se co nejvíce smát a blbnout. Vypněte televizi a tablet. Pokud možno vyhnete se lepku a kaseinu. Čím driv začnete tím lip a rozhodne tím nic nezkazite. Doktoři vám nepomůže a žádné rady vám nedá…to vám garantuju

stana333
Povídálka 36 příspěvků 24.10.18 14:48

Jestli má někdo podezření, ma ho z nějakého důvodu. Důležité je udelat hned nějaká preventivní opatření, abyste mozek dítěte správně stimulovali...... My jsme začali ve dvou letech a pár měsících. Mimochodem v jinych zemích se autismus diagnostikuje již v prvním roce a preventivni opatření hodně ovlivní vývoj dítěte.....a je to hlavně na podnět rodičů

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >