Reklama

Rozuměli něco děti s autismem v 10 měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Studie
Kecalka 108 příspěvků 10.09.18 17:40
Rozuměli něco děti s autismem v 10 měsících?

Maminky, omlouvám se předem za hloupý dotaz, ale moc mne to trápí, tak jsem se rozhodla zeptat. Máte někdo zkušenost, ze děti, z kterých byl později diagnostikován autismus, rozuměli něco v 10 měsících? Mám holčičku, která skoro neji, neukazuje, nedělá hříčky, nic neříká kromě slabik, ale něco rozumí, když se zeptám, kde je tatínek nebo sourozenec, tak se podívá jejich směrem. Stejně umí rozpoznat pár hraček, když se ji zeptám, kde je panenka, tak ji po několikatem zeptaní vezme do ruky. Uměli by toto autisticke děti. Dekuji za každou odpoved.

Reklama

Reakce:

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 10.09.18 17:42

Tohle rozhodně neukazuje na autismus. A velmi pravděpodobně bude ve skutečnosti šikovnější, než to popisujete a vejde se do všech tabulek.

Pokud máte hodně silné obavy, zajděte za pediatrem, ale na autismus to vážně nevypadá.

halflive
Stálice 66 příspěvků 5 inzerátů 10.09.18 17:53

Autismus se rozhodne nepotvrdi v tomto veku, ale az tak ve 3letech

Studie
Kecalka 108 příspěvků 10.09.18 17:59

@halflive dobry den, dekuji za odpoved.slo mi o to jestli takhle malé děti, u kterých byl diagnostikovan autismus rozumí v takhle malem věku.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 10.09.18 18:02

@Studie já mám desetiměsíčního syna,umí nás tedy oba zavolat, jí suprově,občas zaštěká,když vidí pejska,ale třeba paci paci ho nezajímá,nemá na to čas. Je pořád v pohybu,hodně leze,chodí,stěhuje hračky po místnosti. Některé děti v tomhle věku si začínají teprv stoupat a ty řešíš,že neumí hříčky? Nehledej na ní chyby,má dost času…

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 3 inzeráty 10.09.18 18:15

@Studie me by zajimalo, ktery doktor dokaze 100% diagnostikovat autismus u 10 mesicniho ditete? Testy se delaji kolem 2 roku a i tak je diagnostika tak slozita, ze i po testech je slozite dite za autistu oznacit. To co popisujete je normalni detsky vyvoj.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 13:50

Syn se v 10 měsících choval jako průměrné 10 měsíční dítě. Zvuky, hračky, lidi… Každé dítě je jinak rychlé a šikovné neo prostě jen pohodlné. Diagnostika takto malých dětí se opravdu nedělá - je to složitý proces, který je náročný (k posouzení) i pro 3 či 4 leté děti. Je zbytečné se stresovat předem :kytka:
Osobní zkušenost - syn PAS a VD.

Studie
Kecalka 108 příspěvků 11.09.18 15:25
@Anonymní píše:
Syn se v 10 měsících choval jako průměrné 10 měsíční dítě. Zvuky, hračky, lidi… Každé dítě je jinak rychlé a šikovné neo prostě jen pohodlné. Diagnostika takto malých dětí se opravdu nedělá - je to složitý proces, který je náročný (k posouzení) i pro 3 či 4 leté děti. Je zbytečné se stresovat předem :kytka:
Osobní zkušenost - syn PAS a VD.
a rozuměl Vás syn v 10 měsících? Když jste řekla kde je nejaka věc, otočil se za ni? Dekuji

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >