Rozvoj sluchového vnímání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LuckaDP
Nováček 6 příspěvků 18.06.19 11:22
Rozvoj sluchového vnímání

Milé maminky, hledám maminky s dětmi s narušenou komunikační schopností, které by byly ochotné účastnit se výzkumu v rámci diplomové práce. V rámci výzkumu nabízím testování fonematického uvědomování a pracovní listy pro rozvoj sluchového vnímání pro domácí práci.
Pokud uvažujete o účasti, neváhejte mi napsat, ráda sdělím další informace :)

Reakce:
tulipán
Závislačka 4554 příspěvků 18.06.19 11:29

@LuckaDP Muzes rozvest, co se skryva pod obratem “narusena komunikacni schopnost“? Jeste prosim, strucne popis, jak by spoluprace vypadala.

Dite s problemem nemam, ale od zari pujde do predskolni tridy a rozvoj sluchoveho vnimani se hodi - v polovine pripadu neslysi posledni pismenko ve slove. Hledas i treba neco takoveho?

Vemas
Kelišová 5630 příspěvků 18.06.19 11:35

Nevim jak to je mysleno, ale od zari mam predskolaka. Nikdy nam neprislo, ze spatne slysi. Ale na orl pri te 5ti lete prohlidce mu zjistili plochou krivku na sonu. Konzervativni lecba nepomohla a jdeme na zakrok.
Dle audia neslysi koncovky

pedigka
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 18.06.19 12:30

Nevím, jak myslíš narušenou komunikační schopnost. Mám syna (3,5 roku) vůbec nerozumí a nemluví.

LuckaDP
Nováček 6 příspěvků 18.06.19 12:58

Děkuji za reakce :)
Narušenou komunikační schopností se rozumí logopedická vada - ať už špatná výslovnost některých hlásek nebo jejich záměny, opožděný vývoj řeči a podobně.
Přednostně hledám právě dětí s logopedickou vadou, ale dělám zatím předvýzkum, jestli by vůbec někdo z maminek měl zájem se účastnit :D
A spolupráce by vypadala tak, že na začátku výzkumu (předpokládám tak říjen) bych děti otestovala, jak zvládají rozlišovat hlásky. Poté bych vám předala materiál, který budu sama tvořit a se kterým byste doma pracovali a procvičovali. Po nějaké době by došlo opět k přezkoušení zda došlo k nějakému zlepšení.

LuckaDP
Nováček 6 příspěvků 18.06.19 13:01

Ještě, výzkum by se měl zaměřit právě na předškoláky protože to, jestli dítě od sebe rozlišuje hlásky je důležité pro správnou výslovnost a potom ve škole pro čtení a psaní. U dětí, které mají logopedickou vadu bývá právě rozlišování hlásek sluchem velkým problémem.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15629 příspěvků 18.06.19 16:48

Syn od zari predskolak 05/2014 od 3let dochází na logopedii. OVR
Klidne se výzkumu zúčastníme.
Logopedka se synem ale sluchove vnimani dela od začátku stejne tak jazykové uvědomování. Odliseni podobne znějících slov, rozdělování na slabiky, určování prvni a posledni hlasky, určování vyskytu dane hlasly ve slově, kratke a dlouhe slabiky, neposledne salotna analýza a synteza slov.
Syn ted zvládá prvni a posledni hlasku, analyzu a syntezu 3pismenych slov a 4pismenych kde se střídá souhlaska a samohlaska. Problem mu delaji shluky souhlasek.

Starší syn 04/2012 VD, letos odklad od zari nastup do skoly, ma za sebou kurz Elkonina tak při cviceni s mladším využívám teto techniky.

Klidne napište pokud splnujeme podmínky :mavam:

LuckaDP
Nováček 6 příspěvků 18.06.19 18:59

Moc děkuji :) Naprosto splňujete, co jsem si představovala :D začínat budu ale až tak v září, tak kdyby nevadilo, že bych se ozvala potom. Jenom je u vás možnost, že do té doby s logopedkou všechno dopilujete :D
A kurz Elkonina je výborný :)

aknah31
Neúnavná pisatelka 15629 příspěvků 18.06.19 19:09

@LuckaDP to si nemyslim. Mame jeste 2× do konce skolniho roku návštěvu a leto bereme s oddechem. S tábory, dovolenou a babickama toho moc neudelame :mrgreen:
Zase se na to vrhnem od zari. Určitě napiste. Budu ráda za dalsi materiály a podnety z teto oblasti.
Jelikoz pracuji s klukama uz nekolik let, docela me tato oblast zajímá. :mavam:

Váš příspěvek
Reklama