Reklama

RTG na úplném začátku těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Majkla
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 02.03.17 09:39
Rtg na úplném začátku těhotenství

Ahoj holky :kytka: právě jsem zjistila, že jsem těhotná :srdce: :dance: Trochu nervy mám, že jsem byla před 10-ti dny na rtg ukazováčku pravé ruky. Měla bych být teprve ve 2.týdnu. poslední menzes 1.2. Mám mít obavy? :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 02.03.17 09:43

Myslím, že se nic nestane ;)

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 02.03.17 09:46

Pokud máš být ve 2.týdnu, nemůžeš vědět, že jsi těhotná.

Ohledně RTG to je ze začátku buď a nebo.

Ivetkaaaaaa1
Kecalka 227 příspěvků 02.03.17 09:47

Také myslím, že se nemusíš bát, zvláště když ti rentgenovali prst a ne třeba pánev :)

VikiJ
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 02.03.17 09:48

@Majkla Jestli poslední MS byla 1.2, tak jsi dnes 4+1 (tj. v 5. týdnu) Jestli byl UZ před deseti dny, tak v té době docházelo zhruba k oplodnění vajíčka a dělení prvních buněk. Je i dost možné, že k oplodnění došlo až po RTG. Myslím, že nemusíš mít strach, kord když se jednalo o RTG ruky.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 02.03.17 09:52

Nemusíš se bát ;)

Majkla
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 02.03.17 09:53

@VikiJ Aha, díky :lol: takže 4+1 Nebyl to ultrazvuk, ale rentgen..Tak děkuji za uklidnění :hug:

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 02.03.17 10:00

Já to měla taky tak, otěhotněla jsem v lednu a začátkem února jsem byla na rtg loktu a pár dní na to jsem zjistila že jsem těhu. Dcera se narodila zdravá.

anna flipper
Kecalka 134 příspěvků 02.03.17 10:03

Ja byla taky na rtg.kdyz jsem netusila tehotenstvi a to rtg panve, primy zasah.Po 7letech kdy nemuzu otehotnet, kdo by to cekal, ze…bylo to urcite tech prvnich 14,je to bud a nebo. dokonce jsem brala leky na prostatu(po uraze panve neslo curat, ale deti delat evidentne slo :lol: )takze driak…mala prezila vse????diky bohu u rtg prstu bych byla uplne v klidu, mate plast na sobe a je vse chraneno.

Majkla
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 02.03.17 10:04

@Pe-G :hug: díky!!!

Majkla
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 02.03.17 10:05

@anna flipper Plášť jsem na sobě neměla. Ani jsem netušila, že jsem těhotná a na rtg mi ho nenabídli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 10:09

Já jsem taky byla, na RTG zubů ve 22.dni cyklu,26.den byl už pozitivní test.Dnes odpoledne jdu na první kontrolu, měla bych být 7 plus 3,tak mám taky trochu nahnáno. Měla jsem v zubu zánět, možné těhotenství jsem nehlásila, protože jsem v září po 8 cyklech snažení prodělala biochemické a toto se povedlo po dalších 6 cyklech, kdy člověk moc nedoufal. Před tím mám za sebou úspěšně čtyři těhotenství, čtyři zdravé děti. Kdybych nemohla na RTG, dr. by mi to musela celé složitě odvrtat a vrátit zpět, a vlastně zbytečně, protože se ten zánět pod plombou neprokázal. Jsem fatalista, co má být, bude..
Byla jsem na celkovém, otočilo se to kolem mě, měla jsem náprsenku, ale ne vestu přes pánevní oblast.Co jsem si na podobných diskuzích vyčetla, dávka záření je tak malá, že plod ohrozit nemůže, zažilo to více žen a narodily se zdravé děti. Každopádně to ale zkonzultuji na první genetice.

Napíšu, co mi dr. řekl.
Prosím o anonym k vůli ranému těhotenství.

sitsche
Kecalka 393 příspěvků 02.03.17 10:19

Já byla ve 4tt na operaci žlučníku a dnes mi tu běhá 2,5letá zdravá dcera ;-) takhle v začátku je „to“ nezničitelné. Tělo si to bud ukončí samo nebo donosí. Jiná by to byla například v půlce těhu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 10:22

Já jsem někde četla, že obecně je strach z RTG větší než skutečné nebezpečí. V dnešní době už je regulovaná dávka záření a dřív, když nebyl UTZ, tak se u těhotných žen prováděl RTG při jakémkoliv závažnějším podezření na nějaký problém - třeba při podezření na dvojčata, molu..Děti, u kterých se podezření nepotvrdilo, se většinou narodily zdravé.
To, že neudělá zubař RTG těhotné ženě, je spíše pojistka sebe sama.

Marca 1
Závislačka 2831 příspěvků 02.03.17 10:27

Bud v klidu já byla cca ve třetím týdnu na rtg zubů a prý je to v pohodě :hug: :andel:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama