Rychlý mobil do 6 tis. :-)

Anonymní
13.8.18 14:01

Rychlý mobil do 6 tis. :-)

Prosím, poradil by mi někdo zkušený jaký vybrat mobil do 6 tis.? Mé požadavky:

: nesekat se, rychlý

: ne příliš velký, elegenatnějšího vzhledu

: dobrý foťák

: velká paměť (pokud nejde vložit sd)

: aby byl budík funkční i při vybitém mobilu

: aby baterie něco vydržela

: intuitivní ovládání, bez zdržovaček

Také jsem přemýšlela o iphonu, v nabídce je za 7500,– 6ka. Hádám, že je to již moc zastaralá verze a mám to nechat být?
(Nikdy jsem iphone neměla)

Co už nechci, je Samsung.

Chci s ním mít co nejmíň práce (nastavování, vyhnutí se reklamacím)
Moc děkuji :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
767
13.8.18 14:06
@Anonymní píše:
Prosím, poradil by mi někdo zkušený jaký vybrat mobil do 6 tis.? Mé požadavky:

: nesekat se, rychlý

: ne příliš velký, elegenatnějšího vzhledu

: dobrý foťák

: velká paměť (pokud nejde vložit sd)

: aby byl budík funkční i při vybitém mobilu

: aby baterie něco vydržela

: intuitivní ovládání, bez zdržovaček

Také jsem přemýšlela o iphonu, v nabídce je za 7500,– 6ka. Hádám, že je to již moc zastaralá verze a mám to nechat být?
(Nikdy jsem iphone neměla)

Co už nechci, je Samsung.

Chci s ním mít co nejmíň práce (nastavování, vyhnutí se reklamacím)
Moc děkuji :D

Xiaomi Redmi Note 5a. Maximální spokojenost. Dávala jsem za něj cca 3000,–. Ještě je note prime, ten je asi o 500 dražší a má lepší přední foťák. Má sloty na 2 SIM + slot na SD. Mobil využívám opravdu hodně, těch 8 hodin denně jede na max. Volání, internet, YouTube, sem tam hra a baterka vydrží v pohodě. Při slabší aktivitě nabíjím jednou za dva dny cca 3 hodiny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
13.8.18 14:11

@_0812_ to jsem ráda, že to píšeš, zítra mám v plánu kupovat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.18 14:25

Děkuji :)

Tak mám finálovou 2ku (dnes nad tím sedím celý den od rána, tak ještě chvíli a rovnou si můžu koupit něco o 2ku dražšího :roll: :D )

Výše zmíněný X Redmi Note 5 A vs. iphone SE

Prosím nejen ostřílené jabkařky o rozuzlení :) Vyplatí se mi přidat si 2500? Není SE již stařík?

• Citovat
  • Nahlásit
19659
13.8.18 14:30

za mě Xiaomi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12772
13.8.18 14:40
@Anonymní píše:

Tak mám finálovou 2ku (dnes nad tím sedím celý den od rána, tak ještě chvíli a rovnou si můžu koupit něco o 2ku dražšího :roll: :D )

Prosím nejen ostřílené jabkařky o rozuzlení :) Vyplatí se mi přidat si 2500? Není SE již stařík?

SE má stejný vnitřek jako iphone 6s. Moje mamka má I 6s po mě. Já ho využívala 2 roky a ona již rok a půl a mobil pořád šlape jako nový. Nemám zkušenosti s jinými telefony, ale stále je to velmi dobrý mobil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
13.8.18 14:51

Za sebe huawei p9 lite :lol: mam ho dva roky a samsung se na nej nehrabe :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
778
13.8.18 14:53

Tak pokud nevadí malej displej. Já bych to už nedala.
Za mě Xiaomi note 5, Asus Zenfone Max pro mega baterka a čistý android, moto g5s plus, no a pokud chceš ušetřit tak různé verze Xiaomi (redmi 5a, 5, 5 plus,s2 nebo mi A1)pak honor 9 lite, p Smart.

U Apple dávat hlavně pozor na paměť. Takže pokud bude stačit a bude vyhovovat velikost a chceš vyzkoušet ios proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
799
13.8.18 15:36

Ahoj, já mam iPhone 5SE, jak již psal někdo výše, vnitřek to má 6tky. Mam ho kvůli velikosti, ostatní mobily jsou pro mě padla a je těžko najít menší a plne funkční mobil. Jinak mobil šlape cely den, mam ho místo počítače, takže přes den korespondence, e-maily, nějaké ty hry :D a večer se na cestách kouknu i na film. Fotky pecka :palec: za mě top! Ale jiný telefon už jsem neměla v ruce dlouho. Nikdy se mi neseknul! Nabijim sice každý den, ale to kvůli vytizenosti místo PC. Jinak o víkendu na rybách bez netu vydrží cely víkend nabitý :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5068
13.8.18 15:40
@_0812_ píše:
Xiaomi Redmi Note 5a. Maximální spokojenost. Dávala jsem za něj cca 3000,–. Ještě je note prime, ten je asi o 500 dražší a má lepší přední foťák. Má sloty na 2 SIM + slot na SD. Mobil využívám opravdu hodně, těch 8 hodin denně jede na max. Volání, internet, YouTube, sem tam hra a baterka vydrží v pohodě. Při slabší aktivitě nabíjím jednou za dva dny cca 3 hodiny

Mam ho, fotak ma hodne slaby, prakticky nefotitelny, ale jinak super mobil s neuveritelnou vydrzi baterky. Jen nevimy zda budik zvoni i po vybiti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5068
13.8.18 15:45
@Anonymní píše:

Pokud ti jde o kvalitu fotek, tak ty ma Iphone uplne nekde jinde!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
778
13.8.18 15:59

Tak iPhone SE rozhodně nefotí líp než třeba note 5

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1845
13.8.18 16:04

@_0812_ ahoj ten mám taky a mohu vřele doporučit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
13.8.18 16:28

za mě také xiaomi, mám teda už skoro dva roky starý model, ale pořád mi vydrží den a půl baterka, pokud hodně hraju hry tak den a pokud vůbec nic na něm nedělám tak mi vydržel cca 5 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8550
13.8.18 16:36

Používám Xiaomi asi 3-4 roky, ze začátku to bylo zajímavé, každý týden nové developerské ROM, nové funkce a různé vychytávky, ale i různé problémy, to co fungovalo předtím, náhle bylo nefunkční, u 50 lidí to šlapalo bezvadně, u 10 to byla tragédie. Standardní doporučení bylo kompletně vymazat mobil a nahrát ROM znovu, případně vymazat a vrátit se ke staré verzi.

Párkrát mi „umřel“ tak, že jsem z něho horko těžko zachránil data a pak je několik hodin oživoval a nakonec umřel tak, že jsem jej již neoživil, jelikož „odešla paměť“ - častá to příčina u daného typu. Naštěstí mi jej prodejce vyměnil za nový, do kterého jsem nahrál novou stable ROM a už na nějaké flashování kašlu, ale párkrát do roka se stane, že „zmrzne“ nebo se restartuje a pod. Občas přijde SMS o zmeškaném hovoru, i když telefon je na příjmu, jindy přestanou „téct“ data a musím ho restartovat.

Mám Redmi 2E a jako záložní Redmi 4×, který již měla možnost vyzkoušet manželka, jelikož měla svůj telefon na reklamaci a taky mám dojem, že občas měla nevysvětlitelné výpadky.

Obecně mám zjištěno, že čínské Android telefony a tablety mají dost problém se stabilitou, prakticky každý telefon a tablem se mi někdy samovolně zasekl a/nebo smazal, manželka má ještě iPad a ten běhá jak hodinky několik let.

Fotoaparát u Xiaomi také za moc nestojí a jelikož u mě každý nezvednutý hovor může znamenat větší ztrátu než je cena telefonu a také mě štvou ty fotky, uvažuji o iPhone SE. Optimální by byl asi iPhone 7/8, ale zas tolik peněz za telefon nedám.

Ber to tak, že pokud pro tebe není kvalita fotek rozhodující, občasný výpadek spojení nebo ztráta dat nevadí, případně máš někoho, kdo Ti bude zajišťovat pravidelné zálohování a servis telefonu, nevadí velikost i váha a cena je prioritní, tak ber Xiaomi, jinak raději ten iPhone nebo jinou značku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat