Reklama

Děti a PC technologie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 09.08.18 21:34
Děti a PC technologie

Jak to máte s vašimi dětmi co se týče IT technologií??

Když kolikrát vidím své známé, jak dítě (1,5r) jí pouze, když ji u toho zapnou pohádku na mobilu, tabletu, tak se hrozím, co z takových dětí vyroste…

A není to jen u známé.. Kolikrát vidím malé dítě do 5 let s mobilem v ruce, jak si na něm hraje apod.. Nepohoršuje vás takový posun?

Já neříkám, aby bylo dítě outsider, ale mají na to čas aspoň od 10let ne?

Diskutovat prosím v klidu :kytka: Jen mne zajímá, zda to vidí podobně více lidí..Nikomu jiný názor nevyvracím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

e008
Závislačka 3204 příspěvků 31 inzerátů 09.08.18 21:36

Pokud to delaji cizi deti, je mi to fuk. U svych to zatim oddaluji.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10314 příspěvků 09.08.18 21:40

Nepohoršuje mě to. Synovi budou čtyři. Mobil mi občas vezme a prohlíží si fotky nebo mu při čekání pustím nějaké video. Ne při jídle.
Ten věk bych posunula na sedm nebo osm.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47808 příspěvků 09.08.18 21:41

Proc resit cizi deti?
My deti mobila maj, 7a9 od prvni tridy. Obcas na nem jsou. Momentalne ho maj pba od poloviny cervence vybity a nemaj cas ho nabit.pocitam, ze za destiviych podzimnich dni se cas najde

smajlik345
Kecalka 391 příspěvků 09.08.18 21:46

@Andrea.Tom jenže za to nemohou dětí, ale rodiče. Protože je nepošlou ven si hrát a neukážou jim hry které si mohou hrát venku. Samozřejmě zase když takový rodičové jsou jen jední v ulici tak je to dítěti stejně k ničemu že si nemá s kým hrát a je radši u počítače… hold chtělo by to aby rodiče naučili dětí si hrát venku a pak zas budou lítat tak jako jsme lítali my

Peta02
Kecalka 297 příspěvků 09.08.18 21:47

Nepohorsuje, je to každého věc. Mám 2 a 5 let a ta starší si umí pustit pohádky na tabletu nebo si na YT pustí písničky. Když jedeme nějakou dlouhou trasu autem, klidne jim pohádky pustím. Nekolikrat jsem to využila i když jsem třeba já potřebovala k doktorovi a ony musely se mnou. Za to třeba v životě nepoužili ovladač od telky, nekoukaji na ni. Podle mě jde vždycky o obsah toho co dělají, nikoliv to, ze si ve dvou letech pustí písničky.

Alushka.S
Kecalka 226 příspěvků 09.08.18 21:48

Dcera má 3 roky a občas se spolu na mobilu koukáme na fotky, maximálně ji pustím třeba nějakou pohádku nebo písničky, když někde čekáme například delší dobu. Když vím, že budeme muset čekat, beru časopis, ale když už je časopis prohlídnuty, na chvilku ji klidně něco pustím. Večer před spanim má jednu nebo dvě Peppy. Před chvilkou jsem viděla nejde diskuzi o stahování her pro čtyřletý… Nestačila jsem se divit, co a kolik toho některé děti na mobilu /tabletu hrají. To třeba já osobně nechápu a doufám, že se mi podari tyhle aktivity co nejdéle oddálit. Hrajeme různé deskové hry úměrně věku, pexesa, sklada si sama puzzle…

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 09.08.18 21:50

Taky to nechápu :nevim: u nás děti ani neví, že existují nějaké hry na pc/mobilu. Určitě záleží jaký vztah k IT mají rodiče. Je divná doba, místo toho aby lidi žili realitu, tak jsou ve světě fb, her a kdo ví čeho. Krmit dite u tabletu 8o to radsi at neji ;)

vertunka
Závislačka 4577 příspěvků 09.08.18 21:52

Dceři (2,5) pouštim pohádky z tabletu v autě. Každé ráno kouká na dva díly Krtka a Pandy v telce. Toť vše.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 09.08.18 21:54
@Alushka.S píše:
Dcera má 3 roky a občas se spolu na mobilu koukáme na fotky, maximálně ji pustím třeba nějakou pohádku nebo písničky, když někde čekáme například delší dobu. Když vím, že budeme muset čekat, beru časopis, ale když už je časopis prohlídnuty, na chvilku ji klidně něco pustím. Večer před spanim má jednu nebo dvě Peppy. Před chvilkou jsem viděla nejde diskuzi o stahování her pro čtyřletý… Nestačila jsem se divit, co a kolik toho některé děti na mobilu /tabletu hrají. To třeba já osobně nechápu a doufám, že se mi podari tyhle aktivity co nejdéle oddálit. Hrajeme různé deskové hry úměrně věku, pexesa, sklada si sama puzzle…

Právě od tamtud vznikla má otázka :D Tak pro to :D

Lama Lama
Hvězda diskuse 47808 příspěvků 09.08.18 21:54
@Paní Colombová píše:
Taky to nechápu :nevim: u nás děti ani neví, že existují nějaké hry na pc/mobilu. Určitě záleží jaký vztah k IT mají rodiče. Je divná doba, místo toho aby lidi žili realitu, tak jsou ve světě fb, her a kdo ví čeho. Krmit dite u tabletu 8o to radsi at neji ;)

A ta dnesni stredni generace zas lamentuje jak premodrele bably na srazu chuchodcu horni dolni.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 09.08.18 22:01
@Paní Colombová píše:
Taky to nechápu :nevim: u nás děti ani neví, že existují nějaké hry na pc/mobilu. Určitě záleží jaký vztah k IT mají rodiče. Je divná doba, místo toho aby lidi žili realitu, tak jsou ve světě fb, her a kdo ví čeho. Krmit dite u tabletu 8o to radsi at neji ;)

Já to právě vídám dost i u dospělých.. Teda dospělých „začátečnících“.. Lidé si jdou sednous a kamarády a hned všichni čučí do svého mobilu, jako by se nemohli bez něj bavit. Jako by nevydrželi ten čas bez něj.. I sestra mého muže jak je u nás na návštěvě, tak pořád datluje a kouká do mobilu a to ej stejně stará jako já… Že tomu tak lidé propadli .. nevím..

pikola
Neúnavná pisatelka 18956 příspěvků 09.08.18 22:03

Technika je pro mě záchrana při cestování. Kdo cestuje delší cesty jako několik hodin je to super a ať si kdokoliv říká co chce klidně v roce. To samé večer, když potřebuju něco udělat a dítě už udržet v klidu v posteli.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 09.08.18 22:07

Děti v mem okolí frčí na telefonech tak od první třídy. Jdou ven, sednou na lavičku a buď každý hraje něco na svém telefonu, nebo jeden hraje a ostatní mu cučí přes rameno. Neteře na rodinné oslavě zasednou, vytáhnou mobil a do odchodu o nich nevíme,na snahu o konverzaci nereaguji a nejsou ani schopne se kloudně vyzvyknout, kam jedou na prázdniny.
Kolegové z prace běžné dávají tablety a telefony dětem od dvou let, ve čtyřech uz si dite samo frčí na youtube.
My to máme nastavene jinak.

Markéta80
Hvězda diskuse 39305 příspěvků 09.08.18 22:12

malá dostala tablet ve 4 letech, ted jí je 6 už má druhý a jak dlouho bude fungovat netuším, už má na něm pavučinu :mrgreen: Dostává ho po obědě, to je jistota že bude chvilku v klidu. Většinou na něm udělá pár úkolů spojuje věci co k sobě patří, zahraje si pexeso to teda vždy musí říct at si vezme to nejtěžší :mrgreen: , pak tam vaří to jí baví hodně ;) a pak většinou hraje minecraft :lol: To odkoukala od nejstaršího, ale ten ho dostal asi v 9 letech ;) Ten na něm ani moc není, ten raději velký PC. Telefon zatím nepotřebuje ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama