Rýma po probuzení - alergie???

2901
10.7.06 07:55

Rýma po probuzení - alergie???

Ahojda.

Máme s dcerkou takový nepříjemný problém - po probuzení se jí spustí děsná rýma - přejde to zpravidla tak za hodinu až dvě, nebo když jdeme ven.
Rýma je spíš vodnatá a je jí dost:( Nevybavuju si, jestli to je celoroční záležitost, nebo jestli se to spustilo s příchodem jara…

Moje matka na mě vždycky vytáhne nějakou alergii (pravda - dcerka dispozice má, můj manžel i moje matka jsou alergici). Ale proč by to měla jen po probuzení?? Že by alergie na vstávání? :D

Máte někdo podobný problém? Napadá vás, co by mohlo být příčinou? Za všechny rady předem děkujeme!!!

Baghira a Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

553
10.7.06 08:03

Baghiro - podle mne by to nějaká alergie být mohla - nemusí to být jen na pyly nebo trávy, ale třeba i na prach - nevím sice, jak je to u dětí, ale já alergik jsem a klasicky po probuzení hledám kapesník… může to být tím, že jí steleš peřiny, nebo třeba se jen zvíří vzduch v pokoji…, - tak se zvedne prach… určitě se zkuste zeptat na další kontrole dr. - objedná vás na testy - ty se stejně dají dělat až po sezoně - tj. na podzim......... jinak tou vodnatou rýmou by to na al. odpovídalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1405
10.7.06 08:11

Ahojky,

presne tohle ma muj manzel. Od malinka mel problemy s pruduskama a ted, kdyz na nadvahu se mu to nekdy vraci. Nam trochu pomohlo denne trepat venku periny a castejsi vymena povleceni. A taky kvalitni prikryvky, vyborne se osvedcil Klinmann, lze prat i na 95°C.
Zadnou alergii mu nikdy nediagnostikovali, tak nevim. Je mozne, ze je to vzdy docasna reakce na prach. Ne vylozene alegie, ale jen podrazdeni.

Urcite se ale nechejte na tu alergologii poslat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
10.7.06 11:55

Ahoj,

já mám alergii na roztoče (slabou) a tohle se mi přesně dějě. Jaké máte peřiny? Pokud duté vlákno tak je zkus častěji vyprat - dát na sluníčko. A nejlepší by bylo pokud máš možnost dát prát i potah matrace. My máme na zip tak jej jednou za čas sundám a vyperu. Přesně poznám kdy už je třeba peřinu a polštář vyprat - vstávám s plným nosem šimrá mě a teče z něj jen „voda“. Taky to tak za hodinu odezní.
A na testy vás Dr. může poslat už teď, mě je taky dělaly normálně v květnu a nevadilo to.
Tak ať je alergie jenom slabounká.
Ahoj Iva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
10.7.06 12:01

Ahojky,

taky jsem alergik a toto se mi stává pravidelně v létě a v zimě, při přechodech velkých teplotních rozdílů :roll:

Jakože ráno vylezu z vyhřáté postele do chladna nebo naopak vlezu z vedra do klimatizované místnosti. Přesně tak, jak píšeš, to tak za hodinu přestane…

Ale zrovna toto nijak neřeším… alespoň se mi pěkně vyčistí nos :lol: :lol: :lol:

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama