Reklama

Šalvějové pastilky v těhotenství?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barca.ji
Nováček 8 příspěvků 04.12.17 18:51
Šalvějové pastilky v těhotenství?

Ahoj,
začalo mě škrábat v krku, a tak sháním nějaké pastilky na krk. Mám doma šalvějové pastilky z DM, ale nikde jsem nesehnala informaci, zda se mohou i v těhotenství? Jsem v 7 tt.
Jinak jsem si na krk dala Priessnitzův zábal, ale nevím, co jiného by mi ještě mohlo pomoci (k lékaři zatím nechci).

Díky za odpověď :)

Přečtěte si článek: Povolené a zakázané léky v těhotenství

Reklama

Reakce:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 04.12.17 18:56

@Barca.ji mně v lékárně doporučili septilen a pomohl mi rychle ;)

Uživatel je onlineZuzkka
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 04.12.17 18:56

@Barca.ji teď jsem si kupovala v Dr Maxovi a lékárnice se mě ptala, zda nejsem těhotná, že bych je nesmela..pak jsem nad tím přemýšlela, co tedy můžou tehule, když ani přírodní léky ne :,(

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 04.12.17 18:58

@Zuzkka právě, že hodně bylinek nemůžou :roll: ale jak jsem psala výš, ten septilen se může

Maja1984
Stálice 86 příspěvků 04.12.17 18:58

Salvej pusobi potratove, na to bacha. I kdyz otazka je kolik ji tam skutecne je, ale neriskovala bych.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1985 příspěvků 04.12.17 19:00

Do šalvěje bych taky nešla, ale zkus Preventan Quttro. Ten mi pomohl vždycky, sice píšou, že nedoporučují v prvním trimestru, ale měli na stránkách hlášku, že jejich firma zastává názor, že v první trimestru vůbec nic. Gynekoložka mi ho schválila

Barca.ji
Nováček 8 příspěvků 04.12.17 19:04

Děkuji za rady! Tak já si je radši nevezmu a zítra skočím do lékárny. Mám tady ještě Anticol, že bych si dnes vzala aspoň ten - ten se může?

Cherybery
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 5 inzerátů 04.12.17 19:10

Ja mam vincentku pastilky, dobry je taky kloktaňi slany vody nebo i ty vincentky.

Heivka
Závislačka 3070 příspěvků 04.12.17 19:14

Na bolest krku jsem v prvním trimestru používala sprej TantumVerde, poradila mi to kamarádka lékárnice, že ten je v těhotenství bezpečný, protože působí z 90% lokálně.

Tunrida
Hvězda diskuse 47387 příspěvků 04.12.17 19:34

Šalvěj určitě ne. Ono jí v těch pastilkách sice moc nebude, ale netřeba to pokoušet.

poiuz
Ukecaná baba ;) 1608 příspěvků 04.12.17 19:56

Můžeš Septilen/Septisan. Šalvěj v těhotenství opravdu ne… Riziková je třeba i máta nebo levandule, ale šalvěj je vyloženě nebezpečná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.17 21:56

Ahoj, jsem 6 tyden a lecim akorat dutiny a krk. Na krk mam septilen, na nos sterimar s medi. A prolejvam se zazvorem s medem a citronem. Tak uvidime zda to zabere. Snad jo. Nemoci v prvnim trimestru jsou nebezpecny :zed:

Barca.ji
Nováček 8 příspěvků 06.12.17 21:52

Pro anonymní - zkus Priessnitzův zábal na krk :) Je výborný - vezmeš utěrku, kterou namočíš do studené vody, pod ni igeliťák a pod igeliťák nějakej šátek, tím mokrým připlácneš na krk a necháš cca 2 hodiny - zase se to nemá nechávat dlouho. Opakovat tak 2×-3× denně a škrábání v krku je za chvíli pryč (u mne to trvá tak 2-3 dny) :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Divačky zlynčovaly Krainovou: Schytala to za klobouk, Tomicovou i svoje bytí

Modelka Simona Krainová (45) se spolu s manželem Karlem Vágnerem vypravila na... číst dále >

Tornádo Tomicová! Měla být outsiderem, teď je hvězdou StarDance

Jakmile vyšlo najevo, že se jednou ze soutěžících deváté řady StarDance má... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >