Screening v prvnim trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 09:11
Screaning v prvnim trimestru

Ahoj holky. Mam takovou otazku. Vcera jsem byla na prvnim scraningu. Odbery jdem podstoupila v 8tt na kontrole jsem byla vcera kdy stari prcka je 12+5. Doktor nebyl zrovna nejprijemnejsi ale to by mi az tak nevadilo ale scraaning nedokoncil z duvodu ze se dite moc pohybuje a vysledky krve mu nesly zadat do pocitace.. mluvil neco o tom ze pocitac mu vyhazuje chybu a on nevi co s tim pak mi rekla ze krev byla odebrana brzo a bez nejakeho vysvetleni me preobednal na utery kdy tam bude jiny lekar.. nakazal nove odbery( takze me zase vycucli) ma otazka zni. Budou ty odbery nejak prukazne?? Vim ze se musi odebirat mezi 8- 10 tydnem a tet nechapu co to ma znamenat. Co z toho zjisti? Ani mereni na ut nam neprovedl, jsem z toho uplne spatna..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
malone.v
Kecalka 370 příspěvků 05.01.19 09:15

Já jsem byla na screeningu až ve 13. týdnu, takže 8-10 je dost brzo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 09:17

@malone.v 8 tt mi odebrali krev na scraningu jsem byla 12+5

malone.v
Kecalka 370 příspěvků 05.01.19 09:18

mě to dělali všechno naráz plus tedy krev u gynekologa o nejaky tyden drive, k prvnimu screeningu patri i odber krve a to se vetsinou dela hned ten samy den mezi 12.-13. tydnem

Jasmina81
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 05.01.19 09:19

Krev mi odebrali přímo na klinice kde dělali NT ve 12tt, v 8tt mi to přijde brzo :nevim: :think:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7116 příspěvků 05.01.19 09:22

Mě dělali obojí najednou ve 13tt. V 8tt je to brzy, to slyším prvně že by nekdo odebíral 5 týdnů před screeningem, máš na mysli stejné odběry? V tom začátku se bere krev taky, nevím co přesně v tom je, vím že moje dr v tom 8tt řešila hlavně cukr v krvi, v tom 13tt odebírali na downa. Každopádně tam jdi v to úterý, doufej že tam bude někdo příjemnější, jeden odběr navíc tě nezabije a budeš mít větší jistotu.

debra.morgan
Kelišová 5287 příspěvků 05.01.19 09:23

8-10 8o to fakt ne, to je brzo…screening se dela az do 13+6, takze to v klidu stihnes… takle brzo bych si klepala na čelo.....vetsinou se provadi ve 12tt… tady mas odkaz
 http://prenatal.cz/…y-screening/

Majina_F
Stálice 66 příspěvků 05.01.19 09:28

Také si myslím, že 8tt na krev je brzy, už si ale přesně nepamatuji, kdy brali mne. Ale ty výsledky kdyztak mají, že je není schopný dát do PC je druhá věc… :pocitac: Prober vše příští týden s jiným doktorem, ale upřímně, v těhotenství budeš u doktora každou chvíli, kor ke konci, budeš mit třeba plno dotazů… A tenhle doktor je evidentně dost divný :nevim: zamyslela bych se nad zmenou, ať si v klidu :palec: ja taky v průběhu tehu změnila doktoru, protože ta první mi nic nerikaka, vadilo mi to, byla jsem z toho nervózní… Nová paní doktorka super, sdilna, měla jsem pocit, že to se mnou prožívá, i když je to pro ni denní chleba, ale prostě dobrý proklientsky přístup ;)

Russet
Extra třída :D 13341 příspěvků 05.01.19 09:30
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Mam takovou otazku. Vcera jsem byla na prvnim scraningu. Odbery jdem podstoupila v 8tt na kontrole jsem byla vcera kdy stari prcka je 12+5. Doktor nebyl zrovna nejprijemnejsi ale to by mi az tak nevadilo ale scraaning nedokoncil z duvodu ze se dite moc pohybuje a vysledky krve mu nesly zadat do pocitace.. mluvil neco o tom ze pocitac mu vyhazuje chybu a on nevi co s tim pak mi rekla ze krev byla odebrana brzo a bez nejakeho vysvetleni me preobednal na utery kdy tam bude jiny lekar.. nakazal nove odbery( takze me zase vycucli) ma otazka zni. Budou ty odbery nejak prukazne?? Vim ze se musi odebirat mezi 8- 10 tydnem a tet nechapu co to ma znamenat. Co z toho zjisti? Ani mereni na ut nam neprovedl, jsem z toho uplne spatna..

Na krev bych šla, co se dá dělat, když to někdo pokonil. Sestra na gyndě mi jako prvorodicče vše řekla a odběry jsem měla v ten správný čas. Jela jsem na screening do jiného města. A brali asi 3 ampule. Neboj se, mysli na to, že miminko je v pořádku. Dřív se tolik testů tolik nedělalo a taky to šlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 09:30

No prijde mi to postavene na hlavu jeden doktor tak druhy jinak.. jo brali mi v tom 8 tt vice ampulek na vice veci.. dr mi rekla ze vezmou uz i na ten prvotrimestralni screaning a ze uz prijdu jen na ut.. takze se nemusim obavat? Tvrdila ze kdyz se to vezme drive vysledky jsou presnejsi… no nervy moje…

Kelišová 7116 příspěvků 05.01.19 09:39

@Majina_F ten doktor co je nesdilny není její dr, ale ten na screeningu, já na něj taky nechodím k mojí dr ale musím se objednávat na genetiku, naštěstí sem tam narazila na super doktora, ale ne všichni sou tam fajn no, otázky ji může pak zodpovědět její dr.

Zakladatelko fakt bych se nebála, příště se snaž před tím utz uklidnit, necpi se předtím ničím sladkým ať mimčo neskáče, ty krevní testy dělají většině maminek právě v tom 12-13 tt při tom utz.

Venesí
Kecalka 500 příspěvků 05.01.19 09:52

Mě brali krev u gynekologa v 9+2, a na screening jedu 10.1. To budu 12+3 A to mi budou brat krev znovu, mám tam být 7:15, prý do 8 musí být všechny maminky odebrany.

Majina_F
Stálice 66 příspěvků 05.01.19 09:53
@Kriss Tina píše:
@Majina_F ten doktor co je nesdilny není její dr, ale ten na screeningu, já na něj taky nechodím k mojí dr ale musím se objednávat na genetiku, naštěstí sem tam narazila na super doktora, ale ne všichni sou tam fajn no, otázky ji může pak zodpovědět její dr.Zakladatelko fakt bych se nebála, příště se snaž před tím utz uklidnit, necpi se předtím ničím sladkým ať mimčo neskáče, ty krevní testy dělají většině maminek právě v tom 12-13 tt při tom utz.

Tak to jsem z příspěvku nevycetla :nevim: mne dělali vše u mě na gynde, kromě cukrovky jsem jinam nemusela…

Russet
Extra třída :D 13341 příspěvků 05.01.19 10:13
@Majina_F píše:
Tak to jsem z příspěvku nevycetla :nevim: mne dělali vše u mě na gynde, kromě cukrovky jsem jinam nemusela…

Ne všichni gyndaři mají možnost dělat ty velké screeningy. U nás je nejbližší až v jiném městě o 14 km dál.

Kelišová 7116 příspěvků 05.01.19 10:16

@Majina_F já to právě vyčetla když o svojí dr mluví v ženském rodě a zmiňuje víc doktorů :) moje dr taky nemá možnost to dělat u sebe a já sem ráda, jdu radši na specializované pracoviště, kde mají nejlepší utz a odborníky co se specializují přímo na ty vady.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >